Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Splitter - Jak podłączyć bezpiecznie drugi TV z anteny kierunkowej

bercik_gsi 16 Sie 2016 23:25 897 4
  • #1 16 Sie 2016 23:25
    bercik_gsi
    Poziom 15  

Cześć słuchajcie mam dylemat.
    Obecnie mam TV(z DVBt wbudowanym) do którego bezpośrednio wpiąłem i ustawiłem na 100% sygnału antenę kierunkową. Wszystko działa cacy. Jako że to domek dwu rodzinny chciałbym udostępnić drugiej rodzinie sygnał z mojej anteny.
    U mnie podłączenie wygląda tak że to antena z taką puszką zamontowaną gdzie jest jakaś płytka pcb(symetryzator czy wzmacniacz, nie wiem), na dole przy moim TV znajduje się jeszcze zasilacz regulowany który puszcza 12v na antenę.
    Drugi TV który chciałbym podłączyć jest starego typu gdzie podłączę zewnętrzny dekoder DVBt.
    Jaki rozdzielacz muszę kupić żeby taki zestaw zadziałał i żeby nie spalić sobie czegoś albo komuś w TV bo nagadano mi ze muszę mieć jakiś separator napięcia żeby nie popalić końcówki mocy w tym drugim dekoderze...help:)

0 4
  • #2 17 Sie 2016 07:27
    mihal2002
    Poziom 43  

Ta wtyczka przy TV z zasilaczem ma być przed rozdzieleniem sygnału.

0
  • #3 17 Sie 2016 08:11
    bercik_gsi
    Poziom 15  

Idąc tym tokiem: muszę gdzieś na poddaszu pociągnąć prąd i podłączyć jakiś 'rozdzielacz z zasilaczem' a ze swojego wtedy wypiąć zasilanie?

Coś takiego??
    Splitter - Jak podłączyć bezpiecznie drugi TV z anteny kierunkowej

0
  • #4 17 Sie 2016 09:47
    andpol 33
    Poziom 34  

Niekoniecznie. W dowolnym miejscu zakładasz rozgałęźnik RDZ-211.

0
  • #5 17 Sie 2016 13:00
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

@bercik_gsi
    A przewód do drugiej rodziny gdzie przebiega (to determinuje moje dalsze podpowiedzi o potrzebnym splitterze) - bo wtedy w teorii zasilacz mógłby zostać gdzie jest.

0