Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program w C++ do obługi magazynu

tao 17 Sie 2016 10:06 1398 3
  • #1 17 Sie 2016 10:06
    tao
    Poziom 11  

Witam serdecznie. Czy znajdzie się jakaś pomocna dłoń w napisaniu programu w jezyku C++. Poprosił mnie mój siostrzeniec uczący się w UK o napisanie programu z niżej opisanego zadania lecz ja już nie pamiętam jak to się robiło ponieważ skończyłem informatykę ponad 15 lat temu a na codzień nie programuje w C++. Bardzo proszę o pomoc oraz proszę Moderatora o wyrozumiałość i nie umieszczanie postu w koszu ponieważ próbuje skorzystać z pomysłów forumowiczów aby program był łatwy w zrozumieniu zasady działania podstawowych funkcji.

The company requires a computer system for production and stock control.
    The company manufactures boxes and maintains stock to make the boxes.
    The stock is cardboard to be used to make the boxes.

For example, if the company needs to make 1 small box of medium quality in blue, then the system would check that there is 1 unit of basic quality blue cardboard available.
    Assume that 1 unit of cardboard is needed to make a small box, 2 units are needed to make a medium box and 4 units are needed to make a large box.
    The stock file could then look like this

Quality Colour Quantity
    basic blue 10
    basic red 20
    basic yellow 6
    basic white 10
    basic black 15
    medium blue 10
    etc.

The user would enter an order, e.g. 4 medium quality small blue boxes
    The system would check the stock file to make sure that there is enough material to make the order. If there isn't enough cardboard then the user would be prompted to update the stock file.
    In the example above, there is enough cardboard to make the order.
    The system would update the stock file so that there would now be 6 units of medium quality blue cardboard available (4 units used to make 4 small boxes).
    The system would write data to the orders fulfilled file, e.g.

Order No. Quality Colour Size Quantity
    1 medium blue small 4

This file would keep a record of the orders fulfilled.
    A manager could then look at this file to monitor the manufacturing process. All the orders for a particular quality, colour and size could be added together so that the manager could see what was the most popular product.
    The data could be presented as a table (similar to the example above) or the data could be presented as a simple graph.

Program musi działać na zasadzie programu napisanego poniżej obługi biblioteki z książkami

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0 3
  • #2 17 Sie 2016 14:13
    michcior
    Poziom 30  

Nie rób tego w C++, to prehistoria do takich zadań!
    Python lub Java i do tego baza danych.
    Zrobisz to szybciej razem z nauką tych języków niż w C++.
    Polecam Python, no prościej już się chyba nie da.
    A w dodatku, to jest jeszcze interfejs jakiś, czyli najlepiej WWW, no w zasadzie to Serwer z PHP zrobi robotę.

0
  • #3 17 Sie 2016 15:23
    tao
    Poziom 11  

Dał byś radę napisać coś takiego w pytonie?Byłbym bardzo wdzięczny i spędziło by mi to sen z powiek.

Dodano po 1 [godziny]:

Niestety ale musi być to w C++ lub C

0
  • #4 20 Sie 2016 10:21
    tao
    Poziom 11  

Problem rozwiązany dzieki uprzejmości kolegów i innego forum

0