Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budżetowy komputer z G3258 vs. i3 6100, a karta graficzna.

17 Sie 2016 10:07 627 4
  • Poziom 8  
    Cześć.
    Dzisiaj chciałem się was poradzić czy lepiej kupić i3 6100 czy G3258 podkręcony do 4.5GHz?

Problem jest taki, że jak kupię droższego i3 to kupię tańszą kartę pokroju GTX 750 TI, a jeśli kupię G3258 to do zestawu dodam GTX 960.

Jak myślicie - co będzie lepszym rozwiązaniem?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 8  
    Cześć, radzę ci kupić G3258 i GTX960. Ponieważ podkręcony procesor G3258 z kartą GTX 960 dadzą lepszą wydajność.
  • Poziom 39  
    Jeden i drugi to procesor 2 rdzeniowy, więc czego nie włożysz skrzydeł to nie rozwinie. i3 ma tą przewagę że ma 2 rdzenie ale 4 wątki, Pentium ma 2 rdzenie i 2 wątki. Według mnie lepsze połączenie to i3 (nowsza platforma) + 750Ti a w późniejszym czasie wymiana procesora na i5 albo zmiana karty graficznej na wydajniejszą.
  • Poziom 34  
    IMO, bez konkretnych kwot i dokładniejszych specyfikacji nie ma o czym dyskutować. Obydwa procesory mają inne podstawki więc od razu narzuca się pytanie jakie płyty do nich i za ile? Dlaczego akurat takie karty graficzne i skąd to wynika? Co z pamięciami i, dla przykładu, chłodzeniem do Pentium?
  • Poziom 8  
    Ostatecznie wybór padł na i3 6100 jako, że jest nowszy oszczędniejszy i domyślnie ma wysoko taktowany RAM. Używane karty graficzne odpadły ze względu na wypadkową ceny i technologii (dx12). Przykładowo ultra mocna używka w stylu GTX 770 nie obsługuje DX12 i no i ten pobór prądu 400W w stresie! Seria 9 typu GTX 960 nie są konkurencyjne cenowo do serii 10. Wybór padł na 1050Ti 4GiB.

Z tego co powstało jestem jak na razie zadowolony szczególnie z 3 monitorów , które podłączyłem. Wiem, że nie jest to petarda i można kupić dalece wydajniejszy sprzęt ale jak dla mnie ten jest bardzo OK.
    procesor: i3 6100
    RAM 16 GiB 2133Mhz
    GPU: GTX 1050Ti 4GiB
    HDD: 2TiB

Ps. Do procesorów 2 rdzeniowych takich jak I3 nie powinno się kupować GPU od AMD, zainteresowaniu powinni poczytać o tym w jaki sposób procesor obsługuje karty AMD (obsługa sterowników).
    Pozdrawiam.