Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polo 6N 1.4 Migająca kontrolka oleju. Wymiana oleju nie pomogła

17 Sie 2016 11:43 6291 13
  • Poziom 7  
    Witam, parę dni temu zamrugala mi kontrolka oleju. Myśląc,że powodem może być zużyty lub brakujący olej, wymieniłem go razem z filtrami. Problem w tym, że kontrolka dalej mruga i Nie od razu a po przejechaniu około 10 km gdy auto jest już nagrzane. Przy czym silnik zaczyna dziwnie głośno pracować . Ktoś spotkał się z takim problemem bądź wie co może być jego przyczyną ?
  • Poziom 37  
    Jakie auto?
    W jakim wieku? O jakim przebiegu możemy przypuszczać?
    Lampka wskazuje ciśnienie oleju, że bardziej ujawnia się to na ciepło to zgodne z fizyką.
  • Poziom 35  
    W Audi to może być czujnik w misce olejowej, w 126p panewki się skończyły.

Silnik pewnie już dawno do remontu, ktoś tylko dolewał "doktora zaklejacza", dolewał, dolewał, dolewał ... i sprzedał.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Nie napisałeś co to za silnik.
    Ale sadzać po objawach problemem jest zużycie panek na wale korbowym.
    Jeśli nie chcesz nieodwracalnie uszkodzić silnika (np urwanie korbowodu, zatarcie wału) polecam skontaktować sie z mechanikiem i nie używać pojazdu do tego czasu.
  • Poziom 28  
    Może to tylko czujnik ? Ale przed zdiagnozowaniem nie używaj auta. Po za tym jeżeli chcesz jakiejkolwiek sensownej porady to proszę napisz jaki to silnik i jaki przebieg.
  • Poziom 35  
    Waldemar z Kaszub napisał:
    Może to tylko czujnik ?

Ven1906 napisał:
    Przy czym silnik zaczyna dziwnie głośno pracować
  • Poziom 7  
    Z rozpędu zapomniałem napisać, Polo 6N 1.4. Przebieg 170 tys, choć ciężko mi w to uwierzyć , wiec pewnie kręcony 20 razy. Auto kupiłem za grosze i do tej pory wszystko w porządku , dopiero od kilku dni zaczęły pojawiać się te objawy.
  • Poziom 35  
    Po kupnie zmieniałeś olej czy jeździłeś na kupnym ?
  • Poziom 7  
    Auto kupiłem od rodziny, wiec oleju nie wymieniałem gdyż wiedziałem w jakim jest stanie i kiedy był wymieniany. Dopiero gdy raz, drugi zamrugała mi ww. kontrolka
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Ven1906 napisał:
    Witam, parę dni temu zamrugala mi kontrolka oleju. Myśląc,że powodem może być zużyty lub brakujący olej, wymieniłem go razem z filtrami. Problem w tym, że kontrolka dalej mruga i Nie od razu a po przejechaniu około 10 km gdy auto jest już nagrzane. Przy czym silnik zaczyna dziwnie głośno pracować . Ktoś spotkał się z takim problemem bądź wie co może być jego przyczyną ?

Rozgrzać silnik i podłączyć manometr. Albo uszkodzona pompa oleju- niewydajna przy rzadkim oleju, albo jak napisane było wyżej uszkodzenie panewek.
  • Poziom 7  
    Mając warsztat i dużo checi wymienię sam panewki? :)
  • Poziom 7  
    Przyczyną okazała się pompa oleju. Dziękuję za pomoc, zamykam :)