Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik przerywa VW Polo SDI 1,9 (AGD)

maxjohnson 17 Sie 2016 12:22 852 5
  • #1 17 Sie 2016 12:22
    maxjohnson
    Poziom 2  

Bardzo proszę o poradę. Mam problem z przerywającym pracę silnikiem (VW Polo SDI 1,9 (AGD)).
    W czasie jazdy (przeważnie dłuższej) silnik przerywa na ułamek sekundy.
    Dzieje się to w różnych sytuacjach ale inicjacja wg. mnie następuje w momencie szybkiego dociśnięcia gazu i jak wtedy złapie "czkawkę" to do czasu jak go nie zatrzymam i wyłączę stacyjkę "czka" co jakąś chwilę.
    Myślałem, że to sprawa czujnika temperatury (czytałem o takim przypadku na forum) bo pierwszy raz stało mi się to przy nagłym ochłodzeniu tego lata ale teraz już nie wiem bo ostatnio zaczęło "czkać" silnik przy upalnej temperaturze i rozgrzanym silniku.
    Na dodatek nie dzieje się to cyklicznie tylko raz jest o.k. a za chwilę znowu "czka".
    Boję się, żeby mi nie przeskoczył pasek przez to albo coś innego nie wysiadło.
    Ta przerwa trwa ułamek sekundy ale szarpie autem i wygląda to nieciekawie....

• Fibaro
  • #2 17 Sie 2016 13:16
    Waldemar z Kaszub
    Poziom 28  

W pierwszej kolejności do sprawdzenia układ zasilania. Filtr paliwa wymieniałeś? Czasami identyczne objawy dają niewielkie ilości wody zbierającej się w zbiorniku paliwa.

maxjohnson napisał:
    Boję się, żeby mi nie przeskoczył pasek przez to albo coś innego nie wysiadło.

Tego raczej się nie obawiaj, mało prawdopodobne.

• Fibaro
  • #3 17 Sie 2016 18:27
    manta
    Moderator Samochody

Twoje hasło przewodnie to nastawnik pompy :D

• #4 18 Sie 2016 06:11
    maxjohnson
    Poziom 2  

Spróbuję z tym filtrem. Zobaczymy.

• Fibaro
  • #5 21 Sie 2016 14:16
    maxjohnson
    Poziom 2  

Wymieniłem filtr. Póki co silnik się sprawuje :D . Dam znać co będzie dalej.

• #6 30 Sie 2016 12:33
    maxjohnson
    Poziom 2  

Było ok. potem przyszedł upał i problem wrócił ze zdwojoną siłą.
    Tym razem zaczęła migać kontrolka świec, więc pomyślałem- jest błąd w kompie.
    Pojechałem do speca od diesli...
    Diagnoza:uszkodzona cewka sterująca i zawór elektromagnetyczny paliwa.
    Uszkodzona cewka sterująca powoduje "szarpnięcia" silnika. Podobno takie awarie dość rzadko się trafiają ale mnie się trafiło...
    Ot i cała tajemnica.
    Pozdrawiam

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo