Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CS GO: spadki fps po zmianie monitora.

17 Sie 2016 15:37 1677 13
  • Poziom 7  
    Witam, zmieniłem monitor 2 dni temu i ustawiłem sobie rozdzielczość FULL HD 16:9 fps jest po 200-150 stałe i nagle spadają do 80. Zmieniłem rozdziałke na 4:3 black bars i również są spadki fps do 80... Na starym monitorze full HD 1280x(nie pamiętam ile) nigdy fps nie spadały poniżej 100, co może być przyczyną?
  • Poziom 7  
    Gram na takich samych detalach jak na starym monitorze. Nawet na paskach mam spadki fps do 80 (tak samo jak na FULL HD).
  • Poziom 10  
    Podaj modele obu monitorów.
    Jeżeli masz jeszcze stary monitor podłącz go i zobacz czy problem będzie na nim występował
  • Poziom 7  
    Obecny to iiyama gb2488hsu, a stary monitor to jakiś DELL 75 hz.
  • Poziom 10  
    Nie instalowałeś żadnego oprogramowania ?
    Podaj specyfikacje komputer.
  • Poziom 7  
    Instalowałem jedynie AMD Catalys COntrol Center.
    Karta Radeon R7 370 2GB
    I3 3240
    6GB
  • Poziom 10  
    Może spróbuj zaktualizować sterowniki do karty graficznej
  • Poziom 25  
    Shork napisał:
    Instalowałem jedynie AMD Catalys COntrol Center.

Prawdopodobnie podczas instalacji nowego sterownika jakieś poprzednie ustawienia uległy zmianie, jeżeli nie potrafisz sam "poustawiać" parametrów, proponuję na nowo "czystą instalację".

• Poziom 13  
    Sprawdź ustawienia zasilania i dopuszczalny max ping w ustawieniach gry.Ponadto wyłącz v-sunc.Powiedz też jaka częstotliwość ram.Dla pewności sprawdź sytuację na starym monitorze, jednak najpewniej twój procesor na 1155 nie wyrabia przy tym radeonie na 144hz obrazu przez co radeon się nie może rozpędzić i zduszony tak się zachowuje.Jeśli masz do tego ram 1133 to chodź byś miał go 8GB będzie chodzić dalej kulawo. Oczywiście najpierw sprawdź monitor bez żadnych zmian a potem pojedynczo wprowadzaj powyższe kroki.
    No i oczywiście nie sugeruj się radą kolegi powyżej i nie rób formatu.
  • Poziom 15  
    @masterpcradom
    "radeon się nie może rozpędzić i zduszony tak się zachowuje"
    Bardzo ciekawy pomysł, jednak to nie forum dotyczące teorii spiskowych.

Wracając do tematu. Pod jaki port podpięty był stary a pod jaki jest nowy monitor?
    Zalecam usunąć wszystkie sterowniki od karty graficznej i zainstalować je ze strony AMD od nowa, wyłączenie synchronizacji pionowej (v-sync) oraz wszelkich opcji dodatkowych w zakładce Ekran w AMD Settings.

• Poziom 13  
    Kolego nie obrażaj i nie neguj dobrych rad.Wszelkie niejasności i opinie wyraża się na pw nie robiąc spamu i zbędnych wrogich wątków na forum. Jeśli z czym się nie zgadzasz zapraszam d prywatnych wiadomości.Nie wyśmiewaj tez ironicznie innych, zgadzam się z faktem ,że kolega dał złą rade co tez powyżej wskazałem jednak takie teksty na forum nie przystoją , zachowajmy spokojny przyjazny i w miarę przyzwoity jakościowo charakter wypowiedzi na forum.
    Wracając do tematu bez sensu jest powielanie i powtarzanie tych samych rad o sterownikach i vsync jest nieco wyżej.Ponadto nie zapominaj ,że takie zachowania to muszą być spowodowane sprzętem i sterownikami a tylko na to zwracasz uwagę. Być może nie znasz te gry inie grasz w nią, ale bądź pewien że ona sama jest jednym wielkim błędem na każdym kroku tak więc najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie się do moich rad w zaznaczonej kolejności, a gdy to nie pomoże próba z twoimi jakże prawdopodobnie przydatnymi odnośnie czysto sterowników.
    Nie ma sensu robić sieczki w rejestrze Windows jeśli jest inna niewykorzystana opcja mogąca pomóc a ,która na pewno ie zaszkodzi.
  • Poziom 15  
    Przede wszystkim mnie obrażam a jedynie traktuję ironicznie wskazany fragment, ale mimo wszystko za ewentualną urazę przepraszam. Nie podważam też wartości reszty wypowiedzi a pomysł z podłączeniem starego monitora popieram i uzależniam od zastosowania się do niego przez autora swoją wypowiedź.
    Procesor nie powoduje nagle, że karta graficzna pracuje na jakiejś części swoich możliwości kiedy to na lepszym pracowałaby jakimś cudem na maksimum. Owszem, może obniżyć wydajność całego zestawu ale karta dalej pracuje w takim samym stopniu. Chciałem jedynie zwrócić uwagę aby zaprzestać rozpowszechniania takiej informacji, wiele osób błędnie utrzymuje swoje stanowisko przy "ograniczaniu karty graficznej przez procesor". W dodatku ten procesor jest na tyle wydajny, że nie upatrywałbym się w nim spadku FPS w tej grze.
    W opcjach AMD mogą być włączone opcje dodatkowe, które są w stanie pogorszyć wydajność.
    Jeżeli to ani żadne inne kroki, które zaproponowali niektórzy w temacie nie pomogą to wskazuje na to, że tak musi być.

• Poziom 13  
    Nie można kolego powiedziec ,że tak musi być bo takie przypadłości są czymś spowodowane. Mogą być to objawy źle dobranego sprzętu lub zbyt wolnej pamięci ram.Ponadto kolego jesteś w błędzie, ponieważ ograniczanie przez procesor grafiki jest faktem a nie mitem.Ponadto CS:GO korzysta z zasobów właśnie przede wszystkim mocy obliczeniowej CPU.Jest więc mocniej obciążony i może nie mieć zapasu dostatecznego dla grafiki. NIe zapominaj ,że to 2rdzeniowe 1155. Znam identyczną sytuację z tym że dla core i3 2100 wraz z gtx 570 DCUII.Powodem jest zastosowanie pamięci szyny ddr3 która spowalnia drugą 1600kę oraz zbyt słabego procesora w stosunku do grafiki. Nie zapominaj ,że zegar procesora to nie jedyny wymiernik jego wydajności i nie można stwierdzić ,że jest wystarczająco wydajny tylko poprzez jego taktowanie.
    Reasumując najbardziej prawdopodobną przyczyną jest zbyt słaby dla tej karty i monitora procesor. Pozdrawiam