Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz do płyty z Athlonem

gaik777 05 Lip 2005 22:29 744 3
  • #1 05 Lip 2005 22:29
    gaik777
    Poziom 15  

Mam już płytę główną Epox8RDA3+ Pro i do niej procesor Athlon2000Xp-M...chce kupić obudowe z zasilaczem ale w niektórych opisach jest zaznaczone że np. zasilacz do obsługi płyt z P4...czy zasilacz do athlona musi być oznaczony jakimś specjalnym parametrem?Zawsze sądziłem że zasilacz to zasilacz i ważne żeby był Atx...a teraz nie wiem co kupić....Za odpowiedzi z góry dziękuje.

0 3
  • Pomocny post
    #2 05 Lip 2005 22:45
    Agentlos
    Poziom 25  

Na kazdym zasilaczu pisze P4 :-). Nie ma różnicy. Swoją drogą to nie polecam używanie zasilacza dostarczonego z obudową, ponieważ zazwyczaj dają totalny chłam (około 350W), taki jak Codegeny itp.
    Ja mam Athlona 2600XP+ i EPOX EP-8RDA3I i mam ModeCom'a FEEL LC300W i jestem z niego zadowolony. Jedym słowem polecam w miarę możliwośc zakup obudowy bez zasilacza, i samemuu dobrać sobie zasilacz Poszukaj na forum tematów o zasilaczach.

0
  • #3 05 Lip 2005 22:50
    gaik777
    Poziom 15  

Ok..rozumiem :) ...pytałem bo moja wiedza jest dość podstawowa w tym zakresie i opisy tego typu mnie troche zmyliły.Dzięki!

0
  • #4 05 Lip 2005 22:56
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Informacja przy zasilaczu, że jest dla P4, dotyczy dodatkowego złacza zasilającego o czterech końcówkach. Takie samo złącze wymagane jest przez Twoją płytę główną. Nie ma żadnych zasilaczy specjalnych dla procesorów AMD.
    W Twoim dobrze pojętym interesie jest kupienie dobrego zasilacza. ja poleciłbym Chieftec HFC-360-202-DF. Ponieważ z oznaczeniami handlowymi zasilaczy dzieją sie ostatnio dziwne rzeczy, to sprawdź, czy zasilacz na dwie linie 12V oznaczane jako 12V1 i 12V2.

0