Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen C3 1.4HDI Exclusive 2005r domykanie szyb - uniwersalny moduł 4 szyb

motochrapek 17 Aug 2016 20:21 5289 8
 • #1
  motochrapek
  Level 11  
  Witam wszystkich i może troszkę odkopię temat a mianowicie mam pytanko czy ktoś już montował uniwersalny moduł domykania 4 szyb w Citroen C3 1.4hdi Exclusive 2005r.

  Jeśli tak to proszę o pomoc w tej, kwestii i instrukcję montażu ( dołączana do modułu ), ale najważniejszy dla mnie jest tu, schemat podłączenia w aucie czyli chodzi mi o przewody ich kolory itd.....

  Z góry bardzo dziękuję za pomoc !!!.
 • #3
  motochrapek
  Level 11  
  Witam bardzo dziękuję za podpowiedź i o to mi właśnie chodziło a te diody to chodzi o zwykłe małe do 1A prostownicze czy tak?.

  Pozdrawiam
 • Helpful post
  #4
  CameR

  Moderator of Vehicle Security
  motochrapek wrote:
  zwykłe małe do 1A prostownicze czy tak?

  Ja używam zawsze diod 5A - niewiele większa obudowa a mam wtedy zapas wydajności prądowej - nie pracuje na granicy wytrzymałości.
  Różnica w cenie jest pomijalna.
 • #5
  motochrapek
  Level 11  
  Witam ponownie tak myślałem więc zastosuję te 5A!.
  A po zamontowaniu modułu domykania szyb, zrobię fotki jak to wszystko wygląda i umieszczę tu, tak by już był, temat całkowicie ogarnięty i tym samym zamknięty, ogólnie szukając na forach nie znalazłem, konkretnych odpowiedzi czy, opisu co do tego modelu Citroena i rocznika.

  Dziękuję za pomoc !!!

  Pozdrawiam

  Witam ponownie i jestem już po, montażu Uniwersalnego modułu domykania 4 szyb w Citroen C3 1.4hdi Exclusive 2005r i tu opiszę co i jak a więc tak:

  - Przełączniki szyb przednich jak widać na fotce, które pokazuje trzymając w dłoni, przewody sterujące szyb przednich, koloru różowy i pomarańczowy sterowanie + ja podałem z modułu domykania + do każdego z nich bez przecinania przód L-P!.

  - Przełączniki tylnych szyb są, to grube przewody koloru, niebieskiego na tył L i P sterowanie + i należy je przeciąć i połączyć jak na schemacie bo, podając + jak w przednich robi się zwarcie, skąd nie wiem, już tego nie sprawdzałem.

  - Diody prostownicze do, od separowania zastosowałem o prądzie 6A bo, akurat takie mieli w sklepie.

  - Zasilanie modułu wziąłem z tablicy bezpieczników z kostki czarnej przewód widoczny na fotce koloru zielonego + stały.

  - Mocowanie modułu tuż, przed lewarkiem zmiany biegów jest, tam dość sporo miejsca i spokojnie się tu, zmieści ja przykleiłem na taśmę dwustronną.

  Ważne jest by, impuls wyzwalający w Citroenie C3 wziąść z kierunkowskazów i po zamknięciu jest krótki, impuls a po ponownym naciśnięciu, przycisku na pilocie zamknij jest powtarzany, impuls z kierunkowskazów które migają, impulsywnie i to wystarczy na wielokrotny impuls dla modułu domykania 4 szyb. Moduł potrzebuje dłuższy impuls by, domknąć wszystkie 4 szyby, jeden krótki impuls nie wystarczy na domknięcie przednich szyb.


  Citroen C3 1.4HDI Exclusive 2005r domykanie szyb - uniwersalny moduł 4 szyb Citroen C3 1.4HDI Exclusive 2005r domykanie szyb - uniwersalny moduł 4 szyb Citroen C3 1.4HDI Exclusive 2005r domykanie szyb - uniwersalny moduł 4 szyb Citroen C3 1.4HDI Exclusive 2005r domykanie szyb - uniwersalny moduł 4 szyb Citroen C3 1.4HDI Exclusive 2005r domykanie szyb - uniwersalny moduł 4 szyb Citroen C3 1.4HDI Exclusive 2005r domykanie szyb - uniwersalny moduł 4 szyb Citroen C3 1.4HDI Exclusive 2005r domykanie szyb - uniwersalny moduł 4 szyb Citroen C3 1.4HDI Exclusive 2005r domykanie szyb - uniwersalny moduł 4 szyb Citroen C3 1.4HDI Exclusive 2005r domykanie szyb - uniwersalny moduł 4 szyb
 • #6
  marcink70
  Level 11  
  Witam,

  Czy jesteś kolego motochrapek podpowiedzieć mi z montażem takiego modułu w citroen DS3 z roku 2010. Pewnie zasadnicza różnica to lokalizacja przycisków sterowania szybami. W DS-ie są ona na drzwiach także musiałbym demontować tapicerkę? czy może jest jakiś inny sposób. Bo w C3 widzę że przyciski są koło lewarka biegów.
  Poniżej schemat mojego modułu (to jest to samo co u Ciebie)

  Citroen C3 1.4HDI Exclusive 2005r domykanie szyb - uniwersalny moduł 4 szyb

  Pozdrawiam // Marcin
 • #7
  motochrapek
  Level 11  
  Witam tak montaż jest taki sam tylko w przypadku DS3 w drzwiach od strony kierowcy ale ten rocznik nie ma czasem modułu komfortu domykania i może wystarczy NEXIA by aktywować sprawdzałeś?.

  Pozdrawiam
 • #8
  marcink70
  Level 11  
  Witam,

  Szukałem informacja na ten temat i w necie na forum "Klub cytrynki" znalazłem takie informacje

  1. Czy w DS3 jest domykanie szyb z pilota i wtedy jak go aktywować ??
  2. Czy jesli go nie ma czy jest może w alarmie fabrycznym i jak go aktywować ?.
  3. Czy jak go nie ma, to czy można go dołożyć korzystając z modułu fabrycznego i oprogramowania ?
  --------------------------------------------------------------------------------------
  A przytrzymałeś przycisk zamykania na pilocie dłuuuuugo ?
  --------------------------------------------------------------------------------------
  Tak - próbowałem i dłużej przytrzymać zamykanie pilotem, i zamykać z kluczyka, tak jak dla C5 - bez rezultatów.
  Dzisiaj w serwisie podłączyli DS3 pod komputer i nigdzie nie znaleziono nic o domykaniu szyb.
  Widocznie DS3 tak ma - księgowi producenta uznali że nie opłaca się w tym modelu montować tej funkcji.
  --------------------------------------------------------------------------------------
  Mam dalsze pytania:
  1. Czy w modelach np. C5, DS5 domykanie szyb (jest zawsze!) działa bez zamontowanego alarmu ?
  2. W moim DS3 serwisy po podłączeniu auta do komputera nie znalazły nic o domykaniu szyb - jak to auto przedstawiają w Lexii (?) - poprzez VIN czy też podając model samochodu ?
  3. Podobno przeszkodą jest też to, że tylko jedna lewa szyba jest domykana i otwierana automatem, prawa nie (tylko tyle ile trzymamy jej przycisk) - w modelach np C5, DS5 wszystkie szyby mają automat = czy to jest wymóg konieczny do domykania szyb z kluczyka-pilota?
  4.Znalazłem 2 auta DS3 ( z 2011 r) z funkcją domykania szyb z kluczyka-pilota - podobno takie wyszły z fabryki - czy zamawiający to auto mogli zamówić w nim to domykanie szyb ?
  5. Czy jest mozliwe przy pomocy Lexii zrobić domykanie z kluczyka-pilota tylko lewej szyby (np. logując się jako inny model samochodu DS4 czy DS5 ) - bez jakichkolwiek przeróbek technicznych ?
  6. 3 serwisy i 3 speców od autolarmów nie podjęło się uruchomienia w moim DS3 domykania szyb z kluczyka-pilota - czy tylko producent (fabryka) to umie ?
  --------------------------------------------------------------------------------------
  Ad. 1: Tak, działa i bez alarmu
  Ad. 2: w Lexii nie ma DS3, wyszło już po zakończeniu aktualizacji tego programu, w DB auto jest samo rozpoznawane w najnowszej wersji, w starszych wybierało się z tabeli
  Ad. 3: ponoć jest to konieczność
  Ad. 4: nie wiem
  Ad. 5: raczej nie, jeśli już to albo wszystkie, albo nic
  Ad. 6: jest możliwe że to jest funkcja zaimplementowana w tej części oprogramowania BSI, której nie można edytować z poziomu serwisu.

  Także wynika z tego że chyba nie da się aktywować takiej funkcji.

  Pozdrawiam // Marcin
 • #9
  motochrapek
  Level 11  
  Witam więc pozostaje dołożenie modułu domykania 4 szyb czyli jak ja zrobiłem i jak w/w temacie i myślę że to będzie najlepszym rozwiązaniem a będzie po problemie!.

  Pozdrawiam