Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Panda alarm FOX B/R/S - odcięty zapłon w samochodzie

joker394 16 Sie 2016 21:51 2343 5
  • #1 16 Sie 2016 21:51
    joker394
    Poziom 2  

Witajcie Drodzy,
    Od dziś mój Fiat Panda odmówił posłuszeństwa.
    Mam Alarm FOX B/R/S z modułem FOX M1, do tego dwa prawie trójkątne piloty z dwoma przyciskami (duży i mały przycisk).
    Dziś zaczął wariować, wył alarm, mrugały kierunkowskazy i coś się zadziało, że mam odcięty zapłon :)
    jak przekręcę kluczyk w "puszce" od alarmu pod maską na wyłączony to nie wyje, jak przekręcę na włączony to wyje - tak czy siak, zapłonu brak.
    Wrzucam Wam fotki tego co mam pod maską i tego co znalazłem po lewej pod kierownicą. Podobno jest gdzieś przewód awaryjny od alarmu, który może pomóc (nie wiem gdzie). Albo prośba o wskazówki co mogę zrobić, żeby odpalić samochód. Mam instrukcję od alarmu (bo samochód od nowości u mnie wraz z alarmem montowanym przez serwis fiata w 2003 roku) ale tam w zasadzie oprócz programowania nic nie piszą (nie wiem czy to pomoże, jeszcze nie sprawdziłem). Podobno można coś z czymś zewrzeć albo coś innego ale nie wiem co.
    Jak ktoś mnie tylko trochę pokieruje, to na pewno dam radę - chodzi najbardziej o to by wrócił zapłon i możliwa była jazda, już nie chodzi o sam alarm :)
    Będę bardzo wdzięczny! Pozdrawiam serdecznie!

1 5
  • #2 17 Sie 2016 06:57
    zbynex1
    Poziom 15  

Jest to system dokładnie FOX B/R/S wersja SENIOR.

Jak chcesz uruchomić samochód to w kostce 3pin przewód awaryjny (szary) obok błękitnego i różowego podłącz do masy na stałe i alarm przejdzie w tryb awaryjny i będzie można zapalić samochód. Przejście w tryb awaryjny będzie sygnalizowane diodą LED alarmu.

Te alarmy nigdy nie szaleją bez przyczyny są w 100% bezawaryjne. Jedynie co mogło odmówić posłuszeństwa to piloty. Opisane zachowanie jest jak najbardziej prawidłowe tylko nie można go rozbroić pilotem. Jeżeli oba piloty nagle przestały działać to można spróbować wkodować ponownie piloty do centrali ale w tej sprawie pisz na PW.
    Kluczyk wyłącza wyłącznie syrenę a nie alarm. Piloty naprawisz wysyłkowo lub na poczekaniu u Producenta w Krakowie na Zakopiańskiej w rozsądnej cenie. Jest też serwis pod Warszawą który pomoże z pilotami.

1
  • #3 17 Sie 2016 08:52
    joker394
    Poziom 2  

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź!
    Jak wrócę do domu po pracy, to od razu to sprawdzę :) zerknę pewnie ok 18.
    Dziękuję za info odnośnie pilotów. Tak jak piszesz to coś od pilota się zadziało, bo obydwa słabo reagowały na przycisk (mimo wymiany baterii).
    Dziękuję jeszcze raz i odezwę się.

0
  • #4 17 Sie 2016 21:07
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

joker394 napisał:
    obydwa słabo reagowały na przycisk

Raczej problem tkwi w module odbiornika we wnętrzu centralki.
    Oba piloty jednocześnie nie uszkodzą się.

0
  • #5 18 Wrz 2017 12:28
    lukashl91
    Poziom 1  

mam podobny problem i czy mógłby mi ktoś wyjaśnić jak zaprogramować pilot fox a1 do tego autoalarmu? tj fox b/r/s senior.

0
  • #6 18 Wrz 2017 12:38
    zbynex1
    Poziom 15  

W tym alarmie nigdy piloty nie wypadają same z siebie. Alarm nie reaguje na piloty jak ma na fioletowym napięcie >1V (+15ACC) lub uszkodzone piloty.

Jak chcesz koniecznie wkodować otwórz drzwi, włącz zapłon i przewód popielaty 3x do masy i czekaj na zaświecenie led alarmu na stałe.
    Wciśnij kolejno każdego pilota 2 krotnie ten sam przycisk. Po drugim pilocie sam opuści fazą kodowania.

Pamiętaj każde wejście w fazę kodowania pilotów przywraca alarm do ustawień fabrycznych i kasuje zapamiętane piloty.

Procedura dotyczy central z 2 białymi złączami 3pin i 10pin.

Po pomoc dzwoń 12 267-66-25 do producenta.

0