Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CA-10 - dźwięk manipulatora na wejście

tomek_j1 18 Sie 2016 08:05 1107 5
  • #1 18 Sie 2016 08:05
    tomek_j1
    Poziom 9  

Witam Wszystkich.

Proszę o pomoc w ustawieniu dźwięku na wejście w starszym manipulatorze LCD CA-10 (wersja 3.1). W opcjach systemu mam możliwość wyłączenia/wyłączenia tylko dźwięku na wyjście podczas odliczania, a zależy mi na wejściu, bo w nocy, czy po zakupach często o tym zapominamy i włącza się alarm.

Przeszukałem różne fora i niestety samodzielnie nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam Tomek.

0 5
  • #2 18 Sie 2016 08:50
    piotrek22101
    Poziom 39  

FS 20 druga tabelka. Jak nie zadziała to gong włączyć.

0
  • #3 18 Sie 2016 21:01
    tomek_j1
    Poziom 9  

Dziękuję za odpowiedź, sprawdziłem powyższe ustawienia w manipulatorze LCD i niestety powyższa opcja FS20 (sygnalizacja czasu na wejście włączona (jedenkrótki co trzy sekundy)) jest ustawiona na TAK "T" dla strefy pierwszej (mam tylko jedną strefę w domu) i manipulator nie sygnalizuje naruszenia po zazbrojeniu alarmu.

Dodatkowo jak włączę opcję GONG dla interesującego mnie wejścia to po naruszeniu danego obszaru jest sygnał, ale zgodnie z instrukcją jest on zarówno dla alarmu zazbrojonego jak i rozbrojonego (ciągłe pikanie kiedy użytkownicy są w domu w ciągu dnia). Czy można ograniczyć tą funkcję żeby działała tylko dla zazbrojonego alarmu.

Dodam że dźwięk na wyjście działa prawidłowo.

Czy można prosić o dodatkowe sugestie?

0
  • #4 18 Sie 2016 21:22
    piotrek22101
    Poziom 39  

Co do gongu ,to ja zawsze ustawiamy tylko czujnik wejściowy. Natomiast dżwięk na wejście ustawiłem w fs20 i działał,može coš trzeba zresetować i ustawić jeszcze raz.

0
  • #6 19 Sie 2016 07:32
    tomek_j1
    Poziom 9  

No niestety chyba coś z moją centralą jest nie tak. Obecnie wykonałem reset centrali, ustawiłem odpowiednie wejścia i nadal nic.

Zgodnie ze wskazówkami powyżej poruszam się oczywiście w opcjach strefy nie manipulatora LCD (w manipulatorze mam DźwiękCzasNaWy oraz Dźwięki na "T").

Jak podałem wcześniej w opcjach strefy mam ustawiony "sygnalizacja czasu na wejście włączona (pozycja F w FS20)" na "T", czyli powinno pikać przy odliczaniu.

Dla testu sprawdziłem czy opcja nr E z FS20 czyli "sygnalizacja czasu na wyjście włączona" działa prawidłowo i tu jest OK.
    Jak ją wyłączyłem to nie sygnalizuje odliczania, a jak włączę ją na "T" to manipulator pika przy odliczaniu na wyjście,

CA-10 - dźwięk manipulatora na wejście

0