Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CA-10 - dźwięk manipulatora na wejście

tomek_j1 18 Aug 2016 08:05 2181 5
 • #1
  tomek_j1
  Level 10  
  Witam Wszystkich.

  Proszę o pomoc w ustawieniu dźwięku na wejście w starszym manipulatorze LCD CA-10 (wersja 3.1). W opcjach systemu mam możliwość wyłączenia/wyłączenia tylko dźwięku na wyjście podczas odliczania, a zależy mi na wejściu, bo w nocy, czy po zakupach często o tym zapominamy i włącza się alarm.

  Przeszukałem różne fora i niestety samodzielnie nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.

  Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam Tomek.
 • #2
  piotrek22101
  Level 39  
  FS 20 druga tabelka. Jak nie zadziała to gong włączyć.
 • #3
  tomek_j1
  Level 10  
  Dziękuję za odpowiedź, sprawdziłem powyższe ustawienia w manipulatorze LCD i niestety powyższa opcja FS20 (sygnalizacja czasu na wejście włączona (jedenkrótki co trzy sekundy)) jest ustawiona na TAK "T" dla strefy pierwszej (mam tylko jedną strefę w domu) i manipulator nie sygnalizuje naruszenia po zazbrojeniu alarmu.

  Dodatkowo jak włączę opcję GONG dla interesującego mnie wejścia to po naruszeniu danego obszaru jest sygnał, ale zgodnie z instrukcją jest on zarówno dla alarmu zazbrojonego jak i rozbrojonego (ciągłe pikanie kiedy użytkownicy są w domu w ciągu dnia). Czy można ograniczyć tą funkcję żeby działała tylko dla zazbrojonego alarmu.

  Dodam że dźwięk na wyjście działa prawidłowo.

  Czy można prosić o dodatkowe sugestie?
 • #4
  piotrek22101
  Level 39  
  Co do gongu ,to ja zawsze ustawiamy tylko czujnik wejściowy. Natomiast dżwięk na wejście ustawiłem w fs20 i działał,može coš trzeba zresetować i ustawić jeszcze raz.
 • #6
  tomek_j1
  Level 10  
  No niestety chyba coś z moją centralą jest nie tak. Obecnie wykonałem reset centrali, ustawiłem odpowiednie wejścia i nadal nic.

  Zgodnie ze wskazówkami powyżej poruszam się oczywiście w opcjach strefy nie manipulatora LCD (w manipulatorze mam DźwiękCzasNaWy oraz Dźwięki na "T").

  Jak podałem wcześniej w opcjach strefy mam ustawiony "sygnalizacja czasu na wejście włączona (pozycja F w FS20)" na "T", czyli powinno pikać przy odliczaniu.

  Dla testu sprawdziłem czy opcja nr E z FS20 czyli "sygnalizacja czasu na wyjście włączona" działa prawidłowo i tu jest OK.
  Jak ją wyłączyłem to nie sygnalizuje odliczania, a jak włączę ją na "T" to manipulator pika przy odliczaniu na wyjście,

  CA-10 - dźwięk manipulatora na wejście