Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grass Mower by kamas - projekt kosiarki autonomicznej

KaMaS 03 Wrz 2016 19:05 16089 34
  • Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
    VIGOR_PICTURES
    Poziom 20  
    Witam,
    Do autora tematu - sugeruję zmienić tytuł na "prototyp" zamiast projekt. Może wtedy część malkontentów się odczepi...
    Sam majsterkuję w Arduino i doskonale wiem, że najlepiej jest najpierw zbudować małą makietę, którą się oprogramuje a dopiero później przekładać to na większą skalę. Dopóki sam nie zacząłem składać modułów arduino i usiłować zmusić ich do robienia tego co ja chcę - też łatwo było mi komentować.

KaMaS - myślałeś o tym jak kosiarka ma odnajdywać się w terenie? Chodzi mi o jakąś "mapę" terenu. Bo jak rozumiem teraz jeździ tak jak się odbije od przeszkody.

Pozdrawiam, (i trzymaj się!)
  • Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
    dino3aur
    Poziom 2  
    Czolem. Skoro pomysl z 1kW silnikiem elektrycznym nie zostal cieplo przyjety, to proponuje,inna alternatywe- obrotowa glowice z laserem ktory po aktywacji przez jednostke sterujaca z kamera zamontowana pod kosiarka, bedzie aktywowany na krotkie momenty czasu wystarczajace do punktowego przecinania poszczegolnych zdzbel trawy. Wylaczanie lasera pomiedzy poszczegolnymi roslinkami pozwoli na oszczednosc energii i w konsekwencji nizsza mase akumulatora. Pozdrawiam cieplo Forumowiczow
    Moyshaa
    Poziom 14  
    Bardzo mi się podoba pomysł przedmówcy. Coś takiego z chęcią bym zobaczył.
    Silniki w profesjonalnych kosiarkach automatycznych mają bardzo małe moce. Np. niecałe 40W w robocie koszącym który obrabia trawnik do 800mkw z akumulatorami 2x2,3Ah li-ion 25,2V. Moc to nie wszystko. Kosząc codziennie wystarczy skosić 70% trawnika by nigdy nie zauważyć, że coś nie zostało skoszone.
    Roboty koszące dostępne na rynku wymagają instalacji anteny pod lub na trawie w formie przewodu przez który przelatuje sygnał (najczęściej 7kHz). Mają też czujniki trawy i lub mierzą prąd na silniku noża żeby wiedzieć, czy nie miesza on powietrza bez sensu. Jak tylko mogą to zataczają spirale aby efektywność koszenia była największa. Jest jeszcze sporo do dodania jeśli chodzi o awaryjne zatrzymanie, przeszkody w które wjeżdżają, podkaszanie przy krawędziach, jazda w oddalone części ogrodu, dzielenie ogrodu na strefy, szybki powrót do bazy i inne pierdoły jak czujnik deszczu, inklinometr, czujniki halla w kołach. Im więcej wiesz tym lepiej wykonasz zadanie. Także rozwijaj projekt! Życzę aby kiedyś kosił.