Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Clio 1.2 16v 2003 - Czasami nie chce zapalić

19 Sie 2016 00:17 1053 8
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie.
    Chciałbym się przywitać, bo to mój pierwszy post na forum, więc Dobry wieczór.
    Od czasu do czasu nie mogę zapalić samochodu. Słychać pompkę w zbiorniku, po zdjęciu przewodu z listy wtryskowej i przekreceniu kluczyka leci paliwo. Nie pomaga zamykanie/otwieranie centralnym zamkiem. Wymieniłem filtry, świece, czujnik położenia wału korbowego i problem nadal nie ustąpił. Jedynym ratunkiem jak odłączenie na kilka sekund jednej z wtyczek od sterownika silnika konkretnie tej od strony filtru powietrza. Po tym samochód odrazu zapala. Proszę o pomoc, gdzie szukać problemu bo juz skończyły mi się pomysły. Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Dziękuję bardzo za odpowiedź. Jak tylko przestanie padać to obejrzę te kostkę. Co do błędów to za pierwszym razem gdy wystąpił ten problem świecił się cheak engine i tester pokazał czujnik położenia wału, który jak wcześniej pisałem wymieniony.

P.S.
    Zapomniałem dodać że problem pojawił się po wymianie uszczelki pod pokrywą zaworów.
  • Poziom 2  
    Wiem że nie jest. Tylko żeby ją wymienić musiałem zdjąć cały kolektor ssący, rozłączyć parę wtyczek...
    Zszedłem przed blok pomimo deszczu, angielska pogoda, i na męskich pinach w miejscu gdzie wpinam kostkę zauważyłem delikatny biały nalot. Jak się go pozbyć? Dmuchanie nie pomaga. Na jednym, konkretnie piatym od prawej w górnym rzędzie był jakby silikon. Zdrapalem zobaczymy co bd.
  • Poziom 2  
    Co mam zrobić z tymi przekaznikami? Wyjąłem każdy i przeczyściłem styki