Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Espace 1.9 dci - Kreci nie odpala!

asior79 19 Aug 2016 08:40 4302 16
    asior79
    Level 9  
    Witam.Mam problem z autem renault espace z 2005r 1.9 dci.Tydzień po remoncie silnika auto kręci rozrusznikiem ale nie odpala.Po siknięciu samostartem pali na strzała.Sprawdzone u pompiarza wtryski pompa wszystkie czujniki podpięty inny komputer ,auto nadal nie odpala.Miał ktoś podobny przypadek z góry dzięki za pomoc.
    asior79
    Level 9  
    Tak przypisane,rozrząd sprawdzony brak już pomysłu jest jeszcze opcja że komuter ten kupiony jest nie sprawny ma kompie brak błędów pojawiły się raz dwa błędy brak synchronizacji rozrządu ale jest sprawdzony i brak pamięci w komuteterze ale wymieniłem komputer inadal nie odpala kropelka samostartu i na strzała pali
    robi1214
    Level 31  
    Obroty , ciś paliwa, synchronizacja rozrządu przy kręceniu rozrusznikiem.To na początek.Przypisanie wtrysków niema wpływu na zapalanie.
    asior79
    Level 9  
    Ciśnienie sprawdzane bylo u pompiarza jest minimalnie większe niż powinno być
    robi1214
    Level 31  
    U pompiarza Cię nie interesuje.Ważne to co widzi sterownik.
    asior79
    Level 9  
    Auto stało tydzień u pompiarza teraz już tydzień stoi u elektryka więc mam nadzieję że któryś z nich to sprawdził.Ja z mechaniki to znam się tylko na podstawowych sprawach ale szukam informacji bo on już ręce rozkłada
    zlth
    Level 9  
    Pompuj gruszką przed odpaleniem.

Moderated By manta:

Napisałbym Ci co może sobie pompować gruszką...

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

Ostrzeżenie.

robi1214
    Level 31  
    Potrzeba 10 minut i tester ,żeby sprawdzić czego brakuje.

Dodano po 1 [minuty]:

Jeżeli nie znajdzie mogę telefonicznie naprowadzić.
    asior79
    Level 9  
    Szkoda że mam tak daleko może byś coś poradził.
    vroom
    Level 1  
    A sprawdziłeś czy są sygnały sterujące na wtryskiwaczach?
    manta
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Do sprawdzenia:
    -obroty silnika w czasie rozruchu (to że rozrusznik kręci nie jest żadną inf. konkretna wartość)
    -ciśnienie paliwa
    Na uruchomionym silniku, test przelewowy.
    asior79
    Level 9  
    Rozrusznik podaje dobre napięcie.Wtryski za pierwszym razem gdy były sprawdzane metodą przelewową to trzy lały ale pompiarza je sprawdzał na maszynie i były dobre pozatym były założone inne na podmianę i nie odpala.
    asior79
    Level 9  
    Witam.Po kilkunastu tygodniach chciałem tylko napisać że auto nadal nie odpala tak jak powinno dwóch różnych elektroników się poddało i dwóch mechaników.Jak każdy twierdzi mechanicznie i elektronicznie sprawne w 100% ale nie pali.Jest o tyle lepiej że raz na sto razy pali na strzała w większości za trzecim razem a po nocy za szóstym.Wszyscy się poddali.Po odpaleniu auto ideał.Sprawdzone wszystko rozrząd chyba 10 razy wszystkie czujniki kable akumulator wtryski rozrusznik koła kliny podpinane różne komputery z imo bez skrzynka bsi .Na samo szukanie i wymianę wymienionych części straciłem 1800 zl została opcja że może zawór na listwie się zacina ale nowy to następny nie mały koszt a jak nie to,na podmianę nikt w pobliżu nie ma ze znajomych takiego wynalazku ,w sumie nic dziwnego.z resztą tyu już sprawdzało że może ktoś już i to sprawdził a zapomniał powiedzieć...
    DjMapet
    Level 43  
    Jesteś pewny tego, że ci mechanicy/elektronicy przeprowadzili diagnostykę CLIP-em i potrafią interpretować podane komunikaty/błędy?
    Rozgrzany silnik też ciężko pali?

Pozdrawiam.
    asior79
    Level 9  
    W sumie minimalnie lepiej na strzała prawie wcale przeważnie za drugim razem ale zdarza się że za szóstym.Dzisiaj rano za 10 razem po pracy 10 godzin odpalił za pierwszym razem.Niema zasady odpala jak mu się chce