Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung - Kino domowe,tv,dekoder brak dzwieku w aplikacjach tv.

Zagroo 19 Sie 2016 15:22 960 7
  • #1 19 Sie 2016 15:22
    Zagroo
    Poziom 4  

Witam, mam taki problem,posiadam kino domowe Samsung f6550w, tv Samsung SUHD UE55KS7500S, dekoder cyfry+. Wszystko mam podłączone kablami hdmi, w kinie hdmi out idzie do tv arc, pozostałe dwa wejścia w kinie to cyfra i laptop. Zarówno z cyfry i jak i z laptopa dźwięk fajnie idzie w 5 kolumnach ale jak np. Odpale youtube na tv to nie ma dźwięku, dopiero jak zmienię w ustawieniach na głośniki telewizyjne to wtedy jest ale jak dam na kino to już nie ma.[/i]

0 7
  • #2 19 Sie 2016 15:30
    Polon_us
    Poziom 40  

Zagroo napisał:
    w kinie hdmi out idzie do tv arc,

To jeszcze nic nie znaczy, że podłączone do gniazd oznaczonych ARC, to już będzie grało.
    Trzeba zmienić ustawienia i dodatkowo, w tym konkretnym przypadku, połączenia między urządzeniami.

Generalnie:

- uaktywnić Anynet+ i ARC w TV i w kinie
    - przełączyć laptop i dekoder do telewizora do wolnych gniazd HDMI

Powinno wtedy wszystko grać jak należy

0
  • #3 19 Sie 2016 15:38
    Zagroo
    Poziom 4  

Ok to cyfrę i laptopa podłącze do tv, ustawienia arc w kinie domowym widziałem ale w tv juz nie widziałem takiej opcji. [/spoiler]

0
  • #4 19 Sie 2016 15:52
    Polon_us
    Poziom 40  

Anynet+ na pewno jest. Jeśli nie ma ARC to wystarczy przełączyć na głośniki zewnętrzne (lub wzmacniacz) w ustawieniach telewizora.
    Chyba tak to działa w TV Samsunga. Ale Anynet musi być uaktywnione.

0
  • #5 20 Sie 2016 13:21
    Zagroo
    Poziom 4  

To teraz problem mam taki,jak wyłączam telewizor to po ponownym uruchomieniu tv automatycznie przestawia mi na głośniki telewizyjne a nie na kino domowe. Musze za każdym razem wchodzić w ustawienia i zmieniać na receiver hdmi. [/img]

0
  • #6 20 Sie 2016 13:40
    intenso
    Poziom 38  

A czy to kino posiada wyjście Hdmi Arc?

0
  • #7 20 Sie 2016 13:43
    Zagroo
    Poziom 4  

Wydaje mi się ze tak bo jest taka opcja w ustawieniach kina domowego. Po prostu za każdym razem musze wchodzić w ustawienia i ustawiać na kino domowe, wtedy łączy mi z anynet+. Da się to ustawić automatycznie jakoś?

0
  • #8 20 Sie 2016 14:10
    Polon_us
    Poziom 40  

Czy po włączeniu telewizora kino włącza się automatycznie?

Jeśli nie, to sprawdzić opcje kina i TV, na obecność funkcji "Auto Włączanie" czy coś w tym rodzaju.

Można również (o ile nie włącza się automatycznie te kino) najprzód włączać kino, a dopiero potem telewizor.

0