Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SONY Xperia E4g - Dziwne ładowanie z power banka

DukeMZ 20 Aug 2016 01:18 912 0
Testo
 • #1
  DukeMZ
  Level 11  
  Witajcie. Postaram się szybko opisać mój problem. Na samym początku zaznaczam, że wszystkie urządzenia biorące udział w eksperymencie są SPRAWNE, tylko nie mogą się ze sobą dogadać...

  Otóż posiadam E4g z którą nie mam żadnych problemów, ale pojawia się on w tedy, kiedy używam jednego konkretnego modelu PowerBanka ( http://www.aliexpress.com/item/Portable-4X-18..._9&btsid=2aabfb96-9cc0-416d-98e1-cbbc0d4b2cd1 ). Trochę na temat Powerbanka. Chińczyk, pusta obudowa na 4x18650 ogniwo (mam 8 takich, na każdym to samo). Powerbank posiada przycisk do sprawdzania poziomu naładowania baterii i 4 diody sygnalizacyjne. Wszystkie telefony jakie do tej pory tam podpinałem (a ze 30 ich było), nie mają żadnego problemu z ładowaniem. Ładowałem też kamerę sportową, epapierosa a nawet używałem lutownicy na USB. Sony PSP ładuje się tak samo jak z ładowarki sieciowej.... Powerbank jest w stanie wydusić z siebie niecałe 2A (mierzone miernikiem). Więc problem pojawia się tylko z telefonem E4g. Zauważyłem, że telefon ODŁĄCZA się od ładowarki co 9 sekund na około 0,6s. Można to zauważyć tez na zwykłej ładowarce sieciowej - zaczyna ona wtedy inaczej piszczeć (nie każdy jest w stanie to usłyszeć). Prąd ładowania maleje wtedy do 0 a napięcie rośnie ileś tam (w zależności od tego do czego to podpinamy). Pierwsze pytanie:

  Jaki jest CEL stosowania takiego utrudnienia w E4g? Pomiar naładowanej baterii? Mam na myśli to rozłączanie się telefonu od ładowarki (każda E4g tak robi). Nie jest to wina kabla ani ogniw, ten temat przerabiałem już wieki temu.

  Kolejnym problemem jest zachęcenie tego powerbanka, żeby się nie wyłączał jak tylko telefon się odepnie. Ten krótki czas odłączenia E4g (około 0,6s) jest wystarczający, aby powerbank przeszedł w stan uśpienia i ponownie się wybudził i zaczął ładować telefon. W rezultacie wszystko głupieje i co chwile się rozpina. Zauwazyłem, że z powerbanków, które nie posiadają wskaźnika naładowania, problem nie występuje. Z góry dzięki za odpowiedź! Pozdrawiam!
 • Testo