Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei E5372 - Jak znaleźć odpowiedni BTS i poprawić zasięg

Keryou 20 Sie 2016 10:03 1176 14
  • #1 20 Sie 2016 10:03
    Keryou
    Poziom 7  

Witam bardzo serdecznie.
    Jestem szczęśliwym posiadaczem routera Huawei E5372.
    Wczoraj zakupiłem antene kierunkową MIMO 2x2 (2x15dBi).
    Zacząłem ją sobie kierunkować na próbę ale zasięg cały czas na poziomie 2-3 kresek.
    Wymusiłem w routerze aby łączył się tylko z siecią LTE. I pomimo takiego zasięgu podczas testów w różnych porach cały czas jest prędkość w granicach 0,5-1,5Mbps.
    Pingi są akurat w porządku, po godzinnym pingowaniu kilka razy stracił jakiś pakiet czy ping wzrósł a tak to stabilnie 40-60ms.

Za pomocą mapy btsearch chciałem znaleźć odpowiedniego bts'a ale ku mojemu zaskoczeniu nie znalazłem takiego a internet jest.
    Moja lokalizacja GPS 51° 53' 53.74'' N 18° 45' 50.57'' E.

Może wiedzialby ktoś jaki jest problem ewentualnie jak go rozwiązać, i gdzie w okolicy są te BTS'y.

Dziękuje i pozdrawiam.

0 14
  • #2 20 Sie 2016 12:03
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Jaki to operator i jaka antena?

0
  • #4 20 Sie 2016 16:56
    matek451

Te dwie rury robiące za antenę odeślij sprzedawcy, to wątpliwa ozdoba domu. Skąd pomysł na zakup tego cudu do LTE w Plusie? Ogólnie to w Plusie nie licz na wiele, wybrałeś nie tego operatora. Zanim zakupisz odpowiednią antenę to zrób testy w pobliżu BTS-ów, które zapewniają zasięg LTE Plusa u ciebie. A są to BTS-y LTE800 Sferii w Krępie lub Rzymsku. Sferia ma tylko 5MHz pasma w MIMO i a sieć jest przeciążona. Takie prędkości jak twoje to norma u pseudo lidera LTE na 800MHz. Pod BTS-ami sprawdzisz ile można osiągnąć przy prawidłowych parametrach sygnału LTE i czy warto kupować anteny na 800MHz. Koszt około200-250 zł.

0
  • #5 20 Sie 2016 18:26
    Keryou
    Poziom 7  

a jaką sieć polecasz która zapewni stabilny internet?
    Nie liczę że bedzie 100Mbps ale 15-20 zadowoliło by mnie.

Dodano po 6 [minuty]:

Bo w Plusie ostatnio zaproponowali mi za 40zł internet domowy LTE ODU-IDU razem z całym zestawem router+ta ich antena, jeszcze nic nie wziąłem więc jestem wolnym strzelcem w tym momencie pod względem telefonu i internetu.

0
  • Pomocny post
    #6 20 Sie 2016 18:29
    matek451

W internecie mobilnym brak gwarancji prędkości, jakie są dostępne u ciebie w Orange czy T-mobile pokażą testy na ich kartach. A co z Plusem, jak działa teraz i do kiedy umowa? Jesli chodzi o Orange i T-mobile to najbliższy BTS LTE1800 Networks, z którego korzystają jest w Księżej Wólce. Ostatnio Orange uruchomił tez własne LTE800 w Pęczniewie.

0
  • #7 20 Sie 2016 18:34
    Keryou
    Poziom 7  

Umowa skonczyla mi sie i jestem obecnie wolny, mam 3 abonamenty i 1 internet
    Teraz zaoferowali za 145 zł wszystko bez limitu i dodatkowo w cenie ten internet ODU-IDU LTE, ale jak predkosc miala byc taka sama to bym podziekowal , juz myslalem zeby jakis maszt postawic ale to narazie gdybanie.

0
  • Pomocny post
    #8 20 Sie 2016 19:13
    matek451

Plusa już przetestowałeś, na dodatek robią cię w niezłego wała. Przecież oni ci proponują internet 50-60GB( limit na 3G) w SmartDom za 50% z 50 zł czyli 25 zł ido tego 15 zł rata za IDU-ODU200. tymczasem w sklepie Play można mieć w SmartDom 50GB za 30 zł, 3 m-ce gratis i do tego DWR-966 lub E5186 za 199 zł. To sprzęt kilka klas lepszy od złomu IDU-ODU . Trzeba nie mieć pojęcia żeby brac od nich taka ofertę jak ty otrzymałeś. ale ich dyskwalifikują też prędkości. nie masz żadnych szans na LTE1800Aero2 u nich a szczególnie na tym ich wynalazku. U ciebie bierze się ofertę Orange czyli za 59,90 Internet LTE dla domu , a w nim zestaw MF283+ z tabletem Lenovo TAB2A* za 99 zł. Zestaw wart 800-900 zł. ale najpierw zrób testy.

0
  • #9 20 Sie 2016 19:28
    Keryou
    Poziom 7  

Play łapie LTE bo mam drugi telefon na karte i na SGS 3 łapie LTE tylko problem z zasięgiem bo jest 1 kreska.

Dodano po 9 [minuty]:

Tylko to LTE na telefonie to jest gorsze niz to w Plusie 0,05Mbps

0
  • Pomocny post
    #10 20 Sie 2016 20:08
    matek451

W Play ten zasięg z BTS-a LTE Play w Uniejowie. Jesteś na krawędzi zasięgu i trzeba by sprawdzić czy to z LTE800 czy z LTE1800. W zależności od tego dobiera się antenę na odpowiednie pasmo. Warto sprawdzić działanie LTE z Play blizej BTS-a. na telefonie instalujesz Network Cell Info, G-Mon i LTE Discovery. Programy te pokazują parametry sygnału LTE , Cell ID a LTE Discovery pokaze może pasmo LTE. w Play można mieć bez umowy internet LTE bez limitu za darmo a w praktyce za kilka zł/m-c na karcie RBM na kartę II. Wymagany własny sprzęt LTE( masz E5372) i zasięg LTE Play. To na dzień dzisiejszy najtańsza opcja na LTE bez limitu. Sam korzystam od 34 m-cy na kilku kartach.

0
  • #11 20 Sie 2016 21:17
    Keryou
    Poziom 7  

cid z playa ktory obecnie ciagnie to 35366; siła sgnału -95 do -110 dBi

Dodano po 35 [minuty]:

Huawei E5372 - Jak znaleźć odpowiedni BTS i poprawić zasięg

0
  • #12 20 Sie 2016 22:22
    matek451

Na LTE aplikacja LTE Discovery nie pokazuje żadnych danych oprócz słabego RSRP sygnału. W Play poznanie BTS-a nie jest takie proste. Zresztą u ciebie w grę wchodzi tylko Uniejów lub Poddębice. Jak wygladają screeny z Network Cell Info?

0
  • #13 20 Sie 2016 23:16
    Keryou
    Poziom 7  

Huawei E5372 - Jak znaleźć odpowiedni BTS i poprawić zasięg Huawei E5372 - Jak znaleźć odpowiedni BTS i poprawić zasięg Huawei E5372 - Jak znaleźć odpowiedni BTS i poprawić zasięg Huawei E5372 - Jak znaleźć odpowiedni BTS i poprawić zasięg

Dodano po 7 [minuty]:

I jeszcze dopiero w następnym tygodniu sobie pobiorę sprzęt od różnych operatorów w celu porównania i przetestowania (postaram się zrobić testy na zewnątrz domu i wewnątrz) [chociaż ściany są drewniane to tłumienie nie powinno być aż tak wysokie]. I jeżeli padłoby na tego Plusa jednak to pytanie odnośnie sprzetu bo mowiles ze to ODI-IDU to jest dupa takto jaka alternatywa ewentualnie czy kupić jakiś router poza Plusem i skonfigurować go na Plusa.

Moderowany przez RADU23:

Proszę o nieużywanie wulgaryzmów.
    3.1.13. Dbaj o poprawność językową, zachowuj zasady netykiety. Nie wysyłaj wiadomości, które trudno jest przeczytać i zrozumieć co druga strona miała tak naprawdę na myśli.

0
  • #14 20 Sie 2016 23:42
    matek451

Łączysz się w LTE1800, pewnie z Uniejowa. A po co brać taką niekorzystną ofertę z Plusa jaką ci proponują? Przecież na stronie Plusa oferta dla nowych klientów ze Smartdom jest lepsza niż ci proponują. I tak za 30 zł masz 50GB i za 199zł z DWR-966 czyli routerem LTE-A wartym 700-800zł. Za 40 zł otrzymasz 80GB a DWR-966 za 99 zł. umowa na dwa lata , w tym 3 m-ce za darmo. Oczywiście Plusa bierzesz po testach pod BTS-ami LTE800Sferii w Rzymsku lub Kodrąbie przy pełnym zasięgu LTE.. Jeśli działają jak teraz u ciebie to żegnasz się z Plusem. Po co komu LTE z szybkością 1-3Mb/s?

0
  • #15 21 Sie 2016 14:06
    Keryou
    Poziom 7  

Teraz przełożyłem karte internetu Plusa do GalaxyS3, nie chciał tak łatwo złapać tego LTE ale wkoncu zlapał i sprawdziłem CID BTS'a i pokazał że to jest 42758.

0
  Szukaj w 5mln produktów