Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter 4t nie wkręca się na wysokie obroty

Bartek5828 20 Sie 2016 12:31 2982 5
  • #1 20 Sie 2016 12:31
    Bartek5828
    Poziom 3  

Witam. Mam skutera toros f-16 80cc 4t i od jakiegoś czasu nie chcę się wkręcać na wysokie obroty i jechał tylko 40-45 km/h, kilka dni temu wymieniłem sprzęgło, wariator i pasek(wszystko nowe), po czym skuter stał się zrywniejszy i teraz jedzie około 55-57 km/h ale to chyba za mało jak na 80cc. Wyraźnie słychać że silnik po przekręceniu manetki gazu nie uzyskuję maksymalnych obrotów.(nie wiem na ile dokładnie wchodzi obrotów)jakieś kilka miesięcy temu skuter miał wyraźnie szybsze obroty maksymalne i zaczął je z czasem tracić, z miesiąca na miesiąc jechał coraz wolniej a po wymianie całego napędu odzyskał trochę mocy ale to i tak mało.
    -Gaźnik był czyszczony
    -Moduł zapłonowy był podmieniany na inny(mam dwa i na każdym jedzie z taką samą prędkością)
    -zawory ustawiane
    bez filtra powietrza jedzie tak samo
    Skuter pali od strzała na zimnym jak i ciepłym silniku i nie ma problemu z wolnymi obrotami
    Co może być przyczyną ?
    Rolki w wariatorze ? wypalone gniazda zaworów ? zła świeca ? popsuty podciśnieniowy kranik paliwa ?
    Proszę o szybką odpowiedź :)

0 5
  • #2 21 Sie 2016 12:05
    Gunslinger
    Poziom 29  

Na pewno był dobrze ustawiony gaźnik? To że pali dobrze nie znaczy że jest ustawiony idealnie.

0
  • #4 21 Sie 2016 21:56
    Bartek5828
    Poziom 3  

puszka nowa kupiona miesiąc temu. rolki to nie wiem jakiej wagi ale chyba seryjne od 50(kupiłem ten zestaw http://allegro.pl/sprzeglo-dzwon-wariator-pas...ZWNjNWQ3NTJiNjIxNThiMTE4MDllMTZiNDFjODM5NA==)

Dodano po 3 [minuty]:

Dzisiaj zdjąłem filtr powietrza i przejechałem się trochę bez niego ale skuter i tak poleciał ledwo 60 km/h. Może jakaś kostka nie łączy ? albo licznik trochę oszukuję ale to niedługo sprawdzę.

Dodano po 27 [minuty]:

Powiem że skuter do 40 km/h rozpędza się w chwilę, potem do 50 km/h tak średnio a po wyżej 50 km/h już bardzo wolno.(może za twarda spężyna centralna ?
    Gaźnik jest dobry, pływak nie zacina się ani nie leci z niego paliwo i nie było przy nim nic robione( jeszcze niedługo muszę wymienić kranik(podciśnieniowy) paliwa ponieważ na zgaszonym silniku nie trzyma paliwa) Albo może filtr paliwa, ale nie widać żeby był zapchany. Jakieś sugestie ? Mam tej samej firmy filtr paliwa tylko że inny model i jest trochę większy:

0
  • #6 22 Sie 2016 20:37
    Bartek5828
    Poziom 3  

Kranik jest podciśnieniowy i NE TRZYMA paliwa(w środku jest membrana która mogła popękać)
    Myślę że już nic nie będę w skuterze grzebał, wystarczy taka prędkość jaka jest teraz.

0