Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Potrzebna porada, który podgrzewacz gazowy kupić

krakarak 20 Aug 2016 13:06 1266 4
    krakarak
    Level 40  
    U znajomych do tej pory używany był gazowy przepływowy podgrzewacz c.w.u firmy Termet (model nie znany), lecz po ok. 15 latach już się dojechał całkowicie (pełno wykwitów z kamienia i wapnia).
    I teraz mam serdeczną prośbę do tych, którzy mają ciepłą wodę z podgrzewaczy gazowych i korzystają z niej w kabinie natryskowej - czy wystarczy 19kW czy lepiej jednak 23kW? Nie chciałbym się ubierać ciepło do kąpieli w letniej wodzie :D
    Jednocześnie będzie używany tylko jeden punkt ciepłej wody, może raz od święta się przydarzyć, że w kuchni ktoś odkręci ciepłą wodę w czasie gdy w kabinie ktoś będzie się kąpał.
    O opinie proszę tych, którzy korzystają, praktyków.
    Magister_123
    Level 36  
    Dwa modele i oba dobre:
    -Termet termaq g-19-02
    -Junkers wrdp11-2b
    Bierz wersję z zasilaniem bateryjnym.
    krakarak
    Level 40  
    krakarak wrote:
    ...mam serdeczną prośbę do tych, którzy mają ciepłą wodę z podgrzewaczy gazowych i korzystają z niej w kabinie natryskowej - czy wystarczy 19kW czy lepiej jednak 23kW?...
    O opinie proszę tych, którzy korzystają, praktyków.

Bardzo proszę o opinie użytkowników i ich ocenę wydajności posiadanego podgrzewacza. Jeśli mają 19kW to czy są zadowoleni z temperatury wody z prysznica czy nie. Czy muszą ją mieszać z zimną czy nie.
    Z wyborem firmy i modelu sobie poradzę.
    W swoim profilu masz napisane "Technika grzewcza - serwis i montaż" więc powiedz czy tam gdzie zamontowałeś podgrzewacze 19kW użytkownicy nie narzekali na niewysoką temperaturą wody? Nie lanej pomału do wanny, lecz pod prysznicem.
  • Helpful post
    Magister_123
    Level 36  
    19kW w zupełności wystarczy do prysznica. Obydwa powyższe podgrzewacze zapewnią ciepłą wodę w każdych warunkach temperaturowych wody sieciowej.
    Kwestia dopuszczania zimnej wody zależna jest od temperatury wody zasilającej dla tego też producenci zamontowali pokrętła regulacyjne na obudowie urządzania.
    Co do modelu wybierz ten do którego masz serwis bo to podstawa.
    krakarak
    Level 40  
    @Magister_123 , litości proszę... Nie pisz mi sloganów z ulotek reklamowych o treści "zapewnia ciepłą wodę w każdych warunkach temperaturowych wody sieciowej".
    Wiem też po co są pokrętła na obudowie podgrzewacza.
    Mnie chodzi o regulację temperatury wody za pomocą pokręteł zimnej i ciepłej wody w kabinie natryskowej, gdy już w niej jestem i "zażywam kąpieli". Bo najczęściej jest tak, że owa "ciepła woda" jest raczej letnia, więc nigdy nawet nie przekręcę w kabinie pokrętła od wody zimnej, bo zamarznę.
    Uzupełnię -założony u znajomego w domku, nowiutki Junkers WRDP 11-2B ogrzewa wodę, lecz słabo nawet w porównaniu do starego Termeta, gdzie wężownica jest 2 razy większa.
    Aby nie ciągnąć tematu, na który nie dostanę rzetelnej i sprawdzonej opinii, kończę i zamykam go.
    Kupię Junkers WRDP 14-2B.