Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kupić router do światłowodu ?

fenri95 28 Sie 2016 10:49 4557 45
  • #31 28 Sie 2016 10:49
    Darom
    Specjalista elektryk

fenri95 napisał:
    Mam 2 operatorów światłowodu od 1 dostaje wszystko co potrzeba nic mnie nie obchodzi

Nie za bardzo rozumiem, co to znaczy "dostaje wszystko co trzeba i nic mnie nie obchodzi". Każdy ma inne wymagania i potrzeby. Jednemu wystarczy 1 port ethernetu, a drugi chce kombajn z wieloma funkcjami, jeszcze inny rauter o dobrym zasięgu WiFi. Zazwyczaj operatorzy mają w ofercie usługę podstawową (1 port ethernetowy) i dodatki typu rauter WiFi za dodatkową opłatą (abonamentową lub jednorazową z wykupem).
    Ja obsługuję prawie wyłącznie firmy - od dostawcy bierzemy usługę podstawową, czyli jest to zazwyczaj port ethernetu (on tam wstawia jakieś urządzenie dostępowe będące zakończeniem jego sieci), a my wstawiamy rauter - zazwyczaj jest to Cisco lub Mikrotik, rzadziej ZyWall, czy coś specyficznego co chce klient.

Druga sprawa. Jeśli miałbym dwóch operatorów za tę samą, NISKĄ cenę 40zł, przy czym jeden 100Mb/s a drugi 120Mb/s, to nie wybierałbym tego 120Mb/s tylko starałbym się zrobić rozpoznanie co do jakości usługi u jednego i drugiego, jak pracuje serwis itp.

pzdr
    -DAREK-

• #32 28 Sie 2016 10:52
    fenri95
    Poziom 16  

jimasek napisał:
    Będzie działał choć ograniczy ci prędkość łącza do 90-95Mb/s bo ma porty 100Mb/s.

Zamówiłem WR1043ND on mi ograniczy prędkość ?

• #34 28 Sie 2016 10:57
    fenri95
    Poziom 16  

Darom napisał:
    fenri95 napisał:
    Mam 2 operatorów światłowodu od 1 dostaje wszystko co potrzeba nic mnie nie obchodzi

Nie za bardzo rozumiem, co to znaczy "dostaje wszystko co trzeba i nic mnie nie obchodzi". Każdy ma inne wymagania i potrzeby. Jednemu wystarczy 1 port ethernetu, a drugi chce kombajn z wieloma funkcjami, jeszcze inny rauter o dobrym zasięgu WiFi. Zazwyczaj operatorzy mają w ofercie usługę podstawową (1 port ethernetowy) i dodatki typu rauter WiFi za dodatkową opłatą (abonamentową lub jednorazową z wykupem).
    Ja obsługuję prawie wyłącznie firmy - od dostawcy bierzemy usługę podstawową, czyli jest to zazwyczaj port ethernetu (on tam wstawia jakieś urządzenie dostępowe będące zakończeniem jego sieci), a my wstawiamy rauter - zazwyczaj jest to Cisco lub Mikrotik, rzadziej ZyWall, czy coś specyficznego co chce klient.

Druga sprawa. Jeśli miałbym dwóch operatorów za tę samą, NISKĄ cenę 40zł, przy czym jeden 100Mb/s a drugi 120Mb/s, to nie wybierałbym tego 120Mb/s tylko starałbym się zrobić rozpoznanie co do jakości usługi u jednego i drugiego, jak pracuje serwis itp.

pzdr
    -DAREK-

Dostaje po prostu całe osprzętowanie nie muszę kupować dodatkowego routera bo o wszystko jest w usłudze. A router dostaje od nich Huawei Echolife HG8245H taki z dwiema antenkami.Zamiast tego mogę wpiąć zakupiony tplink 1043Nd?

Dodano po 42 [sekundy]:

jimasek napisał:
    Jeżeli jest to nowy router v2 lub v3 (szara obudowa) to będzie działał poprawnie - Wydajność WAN<->LAN dla routerów TP-Linka

Router jest nowy tyle ze v2 ale nie używany

• #35 28 Sie 2016 10:58
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

fenri95 napisał:
    Router jest nowy tyle ze v2 ale nie używany

To będzie OK.

• #36 28 Sie 2016 11:02
    fenri95
    Poziom 16  

A ten Huawei Echolife HG8245H jest znośny czy trzeba szukać innego sprzętu ? Jak jest z zasięgiem wifi ?

• #37 28 Sie 2016 11:03
    Darom
    Specjalista elektryk

fenri95 napisał:

Dostaje po prostu całe osprzętowanie nie muszę kupować dodatkowego routera bo o wszystko jest w usłudze. A router dostaje od nich Huawei Echolife HG8245H taki z dwiema antenkami.Zamiast tego mogę wpiąć zakupiony tplink 1043Nd?

Przecież kolega jimasek wcześniej już pisał, że ten HG8245H jest równocześnie zakończeniem sieciowym operatora (światłowodu) i nie można go wymienić na tego TP-Linka.

TP-LINKa może zostosować dodatkowo, jako swoje urządzenie - niejako rozszerzenie funkcjonalności, lub odsprzedać.

pzdr
    -DAREK-

• #38 28 Sie 2016 11:08
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

fenri95 napisał:
    Huawei Echolife HG8245H

Niestety nie testowałem tego urządzenia więc nie będę się wypowiadał. Może któryś z forumowiczów coś podrzuci na jego temat.

• #39 28 Sie 2016 11:25
    jprzedworski
    Specjalista Sieci, Internet

fenri95 napisał:
    A ten Huawei Echolife HG8245H jest znośny czy trzeba szukać innego sprzętu ? Jak jest z zasięgiem wifi ?
    Mam od kilku miesięcy i problemów nie mam. Parter w zasięgu dobrym, nawet bardzo dobrym. Gorzej z piętrem, ale tam mi żaden router porządnie nie sięgał (zbrojony strop). Nie ma mądrych - w każdym budynku może być inaczej.
    Poza tym z tym szukaniem to już się chyba i tak zbytnio pospieszyłeś. Jak ci zasięg nie będzie pasował, spróbujesz to, co już masz. Zawsze można Wi-Fi wyłączyć w Huawei, a włączyć twój jako AP. Ale nie wydaje mi się, żebyś coś więcej osiągnął.

• #40 28 Sie 2016 11:49
    fenri95
    Poziom 16  

Zobaczymy najwyżej go sprzedam w końcu jest nowy to ktoś kupi.

• #41 28 Sie 2016 14:40
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

jprzedworski napisał:
    Jak ci zasięg nie będzie pasował, spróbujesz to, co już masz. Zawsze można Wi-Fi wyłączyć w Huawei, a włączyć twój jako AP. Ale nie wydaje mi się, żebyś coś więcej osiągnął.

Jeśli zastosuje ten nowy router to to osiągnie, jeśli ten stary, to 120 Mb przez wifi nie przepchnie (porty w tym starym TP Linku na LAN-ie to też tylko 100 Mb).

Do Autora
    Mam nadzieję, że Kolega przeskanował sieć wifi dookoła całego mieszkania - i wie? jak wygląda eter na 2,4 GHz (czy nie będzie trzeba jednak routera z pasmem 5 GHz i wymienić też wtedy karty sieciowe w sprzętach)?

• #42 30 Sie 2017 18:27
    Enjama
    Poziom 10  

Przepraszam za odkopanie tematu, ale mam pytanie odnośnie routera HG8245H
    Będę miał lada dzień montaż światłowodu z tym routerem, tam jest tylko jeden port lan1 aktywny jak internet.
    Chciałbym wyłączyć w huawei HG8245H wifi i podłączyć swój sprzęt. Mam Tplink WR841N v8 i nie wiem jak mam go podłączyć z tym Huawei.
    Kabel z huawei mam podpiąć pod wan czy lan Tplinka ?
    Jesli po wan to mam ustawic w tplinku dynamic ip ? Wtedy powinien sam mi wykryć ustawienia ?
    A jeśli mam podpiąc do lan tplinka to co tam mam ustawić ?

• #43 30 Sie 2017 18:36
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

hg ====== (port wan)wr841

wan prawdopodobnie na dynamic ip
    jak nie, to pytaj dostawcy neta jakie parametry

• #44 30 Sie 2017 19:08
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

@Enjama
    Jaka prędkość tego internetu?
    Ten Twój TP Link ma porty WAN/LAN tylko 100 Mb, a po wifi może z 70 Mb będziesz miał.
    Reszta jak wspomniał Kolega @bogiebog

• #45 30 Sie 2017 19:51
    Enjama
    Poziom 10  

KOCUREK1970 napisał:
    @Enjama
    Jaka prędkość tego internetu?
    Ten Twój TP Link ma porty WAN/LAN tylko 100 Mb, a po wifi może z 70 Mb będziesz miał.
    Reszta jak wspomniał Kolega @bogiebog

Wiem wiem kolego, to tylko na czas zakupu nowego routera gigabit ac
    Prędkość 120 mb Multimedia

Polecisz coś do 350 zł ? Myślałem nad chinczykami netis wf2780 albo totolink a3002ru
    Ewntualnie TP-LINK Archer C7 ma po 3 anteny dla obu pasm
    Jest jeszcze Tplink Archer c8 uzywany tylko nie wiem czy warto braż używkę zamiast nowego c7

• #46 31 Sie 2017 18:40
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Enjama napisał:
    Myślałem nad chinczykami netis wf2780 albo totolink a3002ru

Bierz coś co jest znane.
    Enjama napisał:
    Ewntualnie TP-LINK Archer C7 ma po 3 anteny dla obu pasm

Dla 2,4 GHz anteny są wbudowane, te zewnętrzne są dla 5 GHz.
    Enjama napisał:
    Jest jeszcze Tplink Archer c8 uzywany

Dołóż tą różnicę do nowego i kup jednak nowy (choć mnie bardziej wizualnie podoba się C7 ;) ).