Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 307 cc - Wyświetlacz środkowy emf b sagem nie podswietla sie

ministerpl 20 Aug 2016 13:33 3024 4
    ministerpl
    Level 12  
    Witam wyświetlacz jest sprawny w słońcu się podświetla. Ale wieczorem już nie widać nic. Wymieniłem żarówki niestety dalej nic, włożyłem wyświetlacz z innego peugeota - też się nie podświetla. Sprawdziłem czy dochodzi napięcie na 7 i 9 styku w kostce do podłączeni - rezultat - tak jest napięcie 12v. Opadły mi ręce nie wiem co może być przyczyną tego że nie chce się podswietlic. Wszędzie szukam rozwiązan i schematów może ktoś miał taki problem i wie jak to naprawić ?
  • Helpful post
    piotrek22101
    Level 39  
    Plus stały,plus po stacyjce i masa,powinien być teź plus po światłach. Peugeot 307 cc - Wyświetlacz środkowy emf b sagem nie podswietla sie
    piotrek22101
    Level 39  
    2,3 z radia to magistrala van, tam może być tyle. Podświetlenie w tym wypadku idzie po tej magistrali. VAN DATA i VAN DATA/ jest to szyna multiplex - połączona z magistralą pojazdu. Radio po tej szynie dostaje pozwolenie na załączenie, informację o prędkości, włączeniu świateł oraz komunikuje się ze zmieniaczem CD, wyświetlaczem i pilotem.s prawdż ciągłość tych dwóch przewodów,chyba że wyświetlacz wszystkie dane pokazuje dobrze,to są dobre i usterka jest w innym module. Błędów nie ma?
    ministerpl
    Level 12  
    Wyświetlacz pokazuje wszystkie informacje. Błędów nie ma. Tzn wyświetlacz nie wyświetla błędów. Magistrali 2 z radia nie sprawdzałem napięcia bo uznałem ze to sygnałowy. Chcę dodać że od zakupu auta ten wyświetlacz się nie podświetlał, a w aucie nie ma zmieniarki chyba że jej nie zlokalizowałem nigdy wcześniej. Pilot czasami działa czasami nie.

Dodano po 3 [godziny] 29 [minuty]:

Postanowilem założyć pasek led http://ovh.nowyelektronik.pl/img/p/5/5/7/8/0/55780-tm_thickbox_default.jpg
    tego typu biały i wpiąć go w kabelek masy - 8 i podłączenia 7 - acc+12v
    pytanie jak wykręcić radio ? Albo może wie ktoś który to kabelek w kostce od wyświetlacza ? gdyż koskta jest zagięta w pół a pod szybą jest bardzo mało miejsca żeby rozebrać kostkę i dojść po "kablu"

Dodano po 1 [godziny] 3 [minuty]:

Zrobione welutowalem się w płytkę. Świeci działa co nie zmienia faktu że nie dostaje się odpowiednie napięcie. PS czy 0.7w dioda może rozładować aku po 24 godzinach?