Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka GORENJE WA 1142 - zbiornik bębna / wanna - zamiennik

Karol Wojdyna 20 Sie 2016 13:35 1128 9
  • #1 20 Sie 2016 13:35
    Karol Wojdyna
    Poziom 9  

Ukłony.

Sprawa jest dość pilna.

Czy ktoś z Was ma wiedzę, w jakich pralkach występował taki zbiornik bębna (wanna) jak w GORENJE WA 1142 ? W ogłoszeniach jest trochę części ale oczywiście akurat nie z tego modelu. Chodziłoby mi o kompletną listę, tak żeby wanna była identyczna i wszystko pasowało bez żadnego kombinowania.

Znajomy kupił tę pralkę dla swojej mamy, ale sprzedający był typowo uczciwy - mówiąc o mankamentach zapomniał o drobnostce - pękniętej wannie na odcinku ok. 8 cm, naprawianej taśmą i silikonem w dużych ilościach...

Szybko zareagował zadając pytanie w pewnej znanej firmie wysyłkowej (zakładając błędnie, że skoro wydał ponad 300 zł na pozostałe części, to takiej informacji mu udzielą; powiedzieli, że nie wiedzą :D :D :D).

Starsza pani jest już prawie 2 tygodnie bez pralki, więc sprawa jest pilna.

Pomóżcie i wklejcie tu taką listę modeli pralek. Obaj przeszukiwaliśmy sieć, ale nie umieliśmy tych informacji znaleźć. Dzięki!

0 9
  • #3 20 Sie 2016 14:55
    Karol Wojdyna
    Poziom 9  

Myślę, że sens jest.
    Kolega się już porządnie spłukał na zakup tej pralki oraz części. 70-100 zł a 330 to różnica spora dla niego, a te bębny są bardzo trwałe - obaj mamy podobne, tylko starsze pralki Gorenje (on ma pod marką Polar WA1112 a ja... Alaska WA1400 z Reala przywiezioną używaną z Zachodu) - blisko 20 lat i prawie żadnych usterek; dlaczego ten bęben w tej nowszej pralce, którą kupił, pękł - trudno mi powiedzieć. Pęknięcie jest na przetłoczeniu wokół mocowania wanny do krzyżaka przy osi - może ktoś nieprawidłowo serwisował?

Wydaje mi się, że używany zbiornik (to nierdzewka jest) ma jak najbardziej sens. Stąd pytanie. Nie ma Pan listy pralek do których ten zbiornik pasuje?

0
  • #4 20 Sie 2016 16:15
    skryn
    Admin grupy AGD

Piotr2608 napisał:
    Oryginalny nr. części - bęben wraz z krzyżakiem 617824 GORENJE, cena ok 330 zł.
    https://north.pl/karta/zbiornik---beben-do-pralki-gorenje-617824,734-ZY-3539.html

Dostępność części: 1-2 dni robocze
    Pytanie - czy jest sens bawić się w używkę za 100 zł?

Weź Ty czytaj ze zrozumieniem w końcu!
    Nie bęben, a zbiornik Autorowi potrzebny, a Ty chrzanisz trzy po trzy, żeby napisać.

PS. Do Autora.
    Zbiornik do tego typu sprzętu jest niedostępny (jako nowy). Szukaj na szrocie.
    Część 090 zaznaczona na rysunku:

Pralka GORENJE WA 1142 - zbiornik bębna / wanna - zamiennik

Do pełnoletniego sprzętu nikt dopłacał nie będzie, więc można zapomnieć o nowych częściach (jedynie w antykwariatach).
    Co do dopasowania, to prawie wszystkie modele z początku lat dziewięćdziesiątych będą pasować (zbiorniki), pokrewne Polary swego czasu i Hanseatic.

PS1. Szkoda, że tak dobrych i długotrwałych pralek teraz nie produkują... :wink:

0
  • #5 20 Sie 2016 17:07
    Piotr2608

Poziom 37  

Skryn - czytam ze zrozumieniem. Dlatego zapytałem czy nie warto było by wymienić całości i mieć spokój na jakiś czas.
    Skoro autor napisał, iż nie to tak jak napisałeś tylko szrot pozostał, niestety.
    Będzie trudno o używaną część.

0
  • #6 20 Sie 2016 17:52
    Karol Wojdyna
    Poziom 9  

Dzięki Panowie za odpowiedź. Tylko spokojnie :)
    Faktycznie potrzebny jest zbiornik, a nie bęben, ale spoko - w North.pl też się pomylili. Zaproponowali koledze bęben, przednią część wanny, tylko nie sam zbiornik. Na pytanie o listę pralek odpowiedzieli, że nie wiedzą...

Panowie - jest trochę pralek w ogłoszeniach w sieci - teraz i kilka mam archiwalnych. Chodzi o to, że taki zbiornik z wysyłką też kosztuje i żeby mieć pewność, jak już się zamawia, czy na pewno będzie pasować. Myślę, że skoro tak łatwo ustaliliście, co to za część pasuje do pralki kolegi, to też jest możliwe dopasowanie listy pralek do tej części. Dałoby się zrobić?

0
  • Pomocny post
    #7 21 Sie 2016 17:29
    zhudomel
    Specjalista AGD

Karol Wojdyna napisał:
    dopasowanie listy pralek do tej części.
    np. WA801, WA1001, WA942. Nr tej części w katalogach gorenje: 537981.

0
  • #8 31 Sie 2016 17:19
    Karol Wojdyna
    Poziom 9  

No to mamy numer części - dzięki. Teraz jeszcze gdyby udało się zrobić listę pralek, które mają tę część, bo akurat wanny do żadnego z trzech ww. nie ma obecnie w sieci do kupienia.

0
  • #9 03 Wrz 2016 17:17
    Karol Wojdyna
    Poziom 9  

OK, to inaczej.
    Mogę kupić zbiornik z pralki WA22S (nr części 546694). Numer się różni, ze zdjęć (niestety słabej jakości) wygląda to bardzo podobnie. Wie ktoś, jaka jest różnica?

0
  • #10 15 Wrz 2016 13:04
    Karol Wojdyna
    Poziom 9  

Naprawdę nikt nic nie wie? Pytanie brzmi, czym różni się zbiornik z pralki zbiornik WA22S (nr części 546694) od tego, który jest potrzebny (537981).
    PROSZĘ!

0