Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netiaspot - brak możliości wyświetlania plików na innych urządzeniach

FOSGEN1 20 Sie 2016 21:01 948 18
  • #1 20 Sie 2016 21:01
    FOSGEN1
    Poziom 27  

Cześć
    Mam internet z netii. Router netiaspot.
    Niedawno wymyśliłem sobie, żeby film z lapka po wifi obejrzeć na tv. I okazało się, że kupa. Ppm, "rzutuj do urządzenia" i pozamiatane. Nie znaleziono żadnych urządzeń.
    Zacząłem drążyć i okazało się, że zdjęć z telefonu też nie mogę wyświetlać na tv.
    A wiem, że jakiś czas temu mogłem to robić, przynajmniej jeśli chodzi o zdjęcia.
    Czy możecie mi podsunąć pomysł, co się mogło popsuć?

Acha, w ustawieniach netiaspot miałem tak, że dane urządzenie pokazywało się pod swoją nazwą, np. tv toshiba itp. Teraz z reguły są tylko jako hosty. Jak jest więcej urządzeń to można nie zatrybić, czy mi się ktoś do sieci nie wkumplował :-(

0 18
  • #2 20 Sie 2016 23:40
    Epic
    Poziom 27  

1. Sprawdziłeś połączenie z siecią w TV. Z różnych powodów SMART TV potrafią się rozłączyć i mieć problemy z połączeniem.
    2. Dobrze jest jak SMART TV ma ustawione statyczne IP z poza puli dhcp(żeby nie było konfliktów). Co mogło zresztą spowodować problem.

0
  • #3 21 Sie 2016 16:13
    FOSGEN1
    Poziom 27  

Epic napisał:
    1. Sprawdziłeś połączenie z siecią w TV. Z różnych powodów SMART TV potrafią się rozłączyć i mieć problemy z połączeniem.

Tak, połączenie ma.

W ogóle to nie mogę przesyłać żadnych plików na inne urządzenia w sieci.

0
  • #4 21 Sie 2016 16:28
    Epic
    Poziom 27  

Do DMZ jakiegoś IP nie dodawałeś?

Wklej screeny z konfiguracji routera.

0
  • #5 21 Sie 2016 16:32
    FOSGEN1
    Poziom 27  

Epic napisał:
    Wklej screeny z konfiguracji routera.

które konkretnie? bo trochę tego jest

Netiaspot - brak możliości wyświetlania plików na innych urządzeniach

0
  • #6 21 Sie 2016 16:55
    Epic
    Poziom 27  

Na dzień dobry, strony
    -Strona Główna>>Przegląd i Mapa sieci
    -System>> Przegląd

Epic napisał:

0
  • #7 21 Sie 2016 17:05
    FOSGEN1
    Poziom 27  

Epic napisał:

nie za bardzo wiem, o co cho :-(

Netiaspot - brak możliości wyświetlania plików na innych urządzeniach Netiaspot - brak możliości wyświetlania plików na innych urządzeniach

0
  • #8 21 Sie 2016 17:13
    Epic
    Poziom 27  

FOSGEN1 napisał:
    nie za bardzo wiem, o co cho :-(

Czyli najpewniej nie zmieniałeś :-)
    DMZ niejako odłącza jeden adres IP z sieci lokalnej.

Nie wiem, czy na screenie widać wszystkie urządzenia, ale jak widzę sporo ich. I wszystkie podłączone bezprzewodowo. Możliwe, że router ma problemy z ogarnięciem tylu urządzeń i się dzieje cyrk. Dla testów możesz część z nich rozłączyć.

Do tego jak pisałem dla SMART TV i ważniejszych komputerów ustaw statyczny adres IP w sieci lokalnej.

0
  • #9 21 Sie 2016 17:26
    FOSGEN1
    Poziom 27  

Epic napisał:
    Nie wiem, czy na screenie widać wszystkie urządzenia, ale jak widzę sporo ich. I wszystkie podłączone bezprzewodowo. Możliwe, że router ma problemy z ogarnięciem tylu urządzeń i się dzieje cyrk. Dla testów możesz część z nich rozłączyć.

To tylko na chwilkę było włączane. Generalnie wczoraj sprawdzałem na wszystkich wyłączonych i też była lipa.

Epic napisał:
    Do tego jak pisałem dla SMART TV i ważniejszych komputerów ustaw statyczny adres IP w sieci lokalnej.

próbowałem po Twojej ostatniej podpowiedzi. Również bez zmian.

Dodano po 5 [minuty]:

Wiesz, jeszcze mnie coś zastanawia.
    Kiedyś dawno zaglądałem w ustawienia netiaspota i tam mi się pokazywało każde urządzenie pod swoją nazwą. Czyli telewizor miał swoją nazwę fabryczną. Telefony też miały takie nazwy jak są wpisane przez użytkowników. Teraz jak widze telefony to android i coś tam, telewizor to new host.

Czy może być tak, że to dostawca usługi coś popierniczył?

0
  • #10 21 Sie 2016 17:38
    Epic
    Poziom 27  

FOSGEN1 napisał:
    Czy może być tak, że to dostawca usługi coś popierniczył?

Netiaspot aktualizuje swoje oprogramowanie automatycznie + jest to jakby nie patrzył sprzęt operatora więc jest taka możliwość, że któraś aktualizacja coś namieszała.

Myślę, że najprościej będzie jak zresetujesz (przywrócisz do ustawień fabrycznych) całkiem konfiguracje routera i ponownie go skonfigurujesz.

0
  • #11 22 Sie 2016 19:00
    FOSGEN1
    Poziom 27  

Epic , od wczoraj walczę z serwisem netii. Koleś z uporem maniaka mi wpiera, że u niech wsio oki. Ale jakoś nie może zatrybić, że urządzenia się nawzajem nie widza i nie można przesyłać.
    W ogóle to trafiłem na wybitnie antypatycznego typa. Próbował podniesionym głosem ze mną rozmawiać, ale szybko dostał kontrę.
    Był zdziwiony, że router nie pobrał najnowszej aktualizacji. Wrzucili mi ją ręcznie ale też nic nie dała.
    Powiedziałem mu, że skoro nie pobrał, to moje przypuszczenia co do niepoprawnego działania są zasadne. Poza tym uzmysłowiłem mu, że to ich urządzenie, a ja płacę za usługę pieniądze, więc mam marzenie, żeby wsio działało. Pożegnał się i powiedział, że zadzwoni. Od 5 godzin chyba szuka telefonu.

0
  • #12 22 Sie 2016 19:06
    sosarek

Poziom 43  

FOSGEN1 napisał:
    od wczoraj walczę z serwisem netii. Koleś z uporem maniaka mi wpiera, że u niech wsio oki. Ale jakoś nie może zatrybić, że urządzenia się nawzajem nie widza i nie można przesyłać.

Ty chyba czegoś nie rozumiesz - oni odpowiadają za prawidłowy przesył danych do Ciebie, a to jak Ty skonfigurujesz już sobie dalej urządzenie ich nie interesuje.
    Przywróć ustawienia fabryczne, skonfiguruj router ponownie i sprawdź.

0
  • #13 22 Sie 2016 20:53
    FOSGEN1
    Poziom 27  

sosarek napisał:
    Ty chyba czegoś nie rozumiesz

pewnie nie wszystko

sosarek napisał:
    a to jak Ty skonfigurujesz już sobie dalej urządzenie ich nie interesuje.
    Przywróć ustawienia fabryczne, skonfiguruj router ponownie i sprawdź.

ust. fabryczne przywracałem od wczoraj 4 razy i nadal to samo. A jeśli w przeciwieństwie do mnie wszystko rozumiesz, to podziel się wiedzą, gdzie mógłbym pokopać w ustawieniach.

Btw., urządzenie jest dzierżawione od Netii i to firma odpowiada w moim rozumieniu za poprawne działanie sprzętu w każdym jego aspekcie.

Czy ktoś z Was ma netiaspota? Macie możliwość za jego pośrednictwem wyświetlać zdjęcia ze smartfona na ekranie laptopa?

0
  • #14 22 Sie 2016 21:01
    sosarek

Poziom 43  

FOSGEN1 napisał:
    urządzenie jest dzierżawione od Netii i to firma odpowiada w moim rozumieniu za poprawne działanie sprzętu w każdym jego aspekcie.

Nie w każdym - radzę poczytać gruntownie umowę - odpowiadają tylko za transfer do Ciebie.
    Model telewizora? Wspiera DLNA, Miracrast lub coś innego?

0
  • #15 22 Sie 2016 21:56
    Epic
    Poziom 27  

FOSGEN1 napisał:
    Btw., urządzenie jest dzierżawione od Netii i to firma odpowiada w moim rozumieniu za poprawne działanie sprzętu w każdym jego aspekcie.

Nie jest tak i nie chcemy żeby tak było. Przez takie rozumowanie powstały całkowicie zamknięte skrzynki od operatorów, gdzie aby np. zmienić hasło do wifi trzeba do nich dzwonić, żeby to zdalnie zrobili. Nie wspominając już o sławnych Fun/Live-boxach od konkurencji, których oprogramowanie nie pozwala praktycznie na nic, bardziej zaawansowanego.

Jak przenosisz te pliki? Jakiego oprogramowania do DLNA używasz na komputerze i tel?
    Możesz sprawdzić działanie DLNA z serwerem na komputerze np. "Universal Media Server"

FOSGEN1 napisał:
    ust. fabryczne przywracałem od wczoraj 4 razy i nadal to samo. A jeśli w przeciwieństwie do mnie wszystko rozumiesz, to podziel się wiedzą, gdzie mógłbym pokopać w ustawieniach.

Po resecie ustawień, swoje przywracasz z zapisanego backupu? czy konfigurujesz ręcznie od początku?

Czy TV ma też dostęp do Internetu? Czy próbowałeś przeglądać i odtwarzać zasoby serwera z poziomu Smart TV?

0
  • #16 23 Sie 2016 15:39
    FOSGEN1
    Poziom 27  

Epic napisał:
    Po resecie ustawień, swoje przywracasz z zapisanego backupu? czy konfigurujesz ręcznie od początku?

ręcznie od początku

Epic napisał:
    Czy TV ma też dostęp do Internetu?

no oczywiście

Epic napisał:
    Jakiego oprogramowania do DLNA używasz na komputerze i tel?

do tej pory korzystałem z opcji windowsowej "rzutuj do urządzenia"
    W androidowym telefonie też wystarczyło kliknąć na zdjęcie, wybierało się z dostępnych urządzeń np. telewizor i tyle.

0
  • #17 23 Sie 2016 17:46
    Epic
    Poziom 27  

Cytat:
    Model telewizora? Wspiera DLNA, Miracrast lub coś innego?

http://www.universalmediaserver.com/ Skonfiguruj i spróbuj uruchomić media z poziomu telewizora.
    Upewnij się, czy aplikacja ma dostęp do sieci lokalnej i nie blokuje jej firewall komputera.

Masz możliwość sprawdzenia działania sieci lokalnej na jakimś innym routerze?

0
  • #18 23 Sie 2016 18:32
    FOSGEN1
    Poziom 27  

Epic napisał:
    Masz możliwość sprawdzenia działania sieci lokalnej na jakimś innym routerze?

nie nie mam

Chwilę temu chciałem sprawdzić xboxa. Wskazał, że są błędy NAT.
    Jakaś tajemnicza sprawa. A co do serwisu netii - obiecali wymienić router. Więc na dniach powinni to zrobić. Ciekaw jestem, czy znikną kłopoty.

Netiaspot - brak możliości wyświetlania plików na innych urządzeniach Netiaspot - brak możliości wyświetlania plików na innych urządzeniach Netiaspot - brak możliości wyświetlania plików na innych urządzeniach

0
  • #19 18 Wrz 2016 17:37
    FOSGEN1
    Poziom 27  

Sprawa wygląda na załatwioną.
    Router został wymieniony. Bezpośrednio po wymianie jednak spodziewana poprawa nie nastąpiła. Dopiero po dwóch dniach stała się światłość.
    Urządzenia się widzą, można bez problemu wyświetlać zdjęcia ze smartfonów czy laptopa na ekranie tv po wifi.

0