Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór telefonu galaxy s6 asus zenfone 2 ze551ml

marcinwot23 20 Aug 2016 23:38 1143 10
    marcinwot23
    Level 6  
    Witam. Mam do dyspozycji 1600zl i zastanawiam sie nad 2 telefonami: asus zenfone 2 ze551ml (4gb ram i 4rdzenie po 2,3ghz)
    i samsung galaxy s6 wersja 32gb. Który telefon bylby plynniejszy i bardziej wytrwaly w uzytkowaniu? Jesli w tym budzecie cos znacie to prosze podac konkretna nazwe modelu telefonu. Pozdrawiam
    1. Nowy/używany.
    2. Jaką markę/model preferuję lub używałem do tej pory.
    3. Budowa: standardowy, klapka, rozsuwany.
    4. System operacyjny: symbian, android, windows, inny.
    5. Klawiatura powinna być: standardowa, qwerty, dotykowa.
    6. Wielkość wyświetlacza.
    7. Do czego głównie potrzebny będzie telefon.
    8. Na jakich funkcjach zależy mi najbardziej.
    9. Jakie funkcje są mi całkowicie zbędne lub też mniej ważne.
    10. Warunki/miejsca w których głównie będzie użytkowany telefon.
    11. Założony budżet.
    12. Inne wymagania.

AD1. nowy
    AD2.samsung
    AD3. standardowy
    AD4. android
    AD5. standardowa (bez qwerty)
    AD6. 4-5,5cali (najlepiej 5)
    AD7. przegladanie fb, intenrnetu, robienie zdjec, granie w gry
    AD8. wydajnosc, dobry aparat, przegladanie internetu, granie w gry

AD9.-
    AD10. normalne warunki :dom, szkola, czasem na dworze
    AD11. 1600z
    AD12.czytnik lini papilarnych (nie musi byc, ale fajnie by bylo jakby byl)
    cxzcxz123
    Level 32  
    Witam. Nie wiem dlaczego tego asusa porównujesz do galaxy s6. To dwie różne półki cenowe i jakościowe. Asus to telefon głównie dla kogoś komu zależy tylko na wydajności, bo poza tym to ten telefon niczym się nie wyróżnia. Chociaż patrząc na cenę to wydajność też jest przeciętna (wyróżnia się tylko 4 gb ram ale nic poza tym).

Galaxy s6 to dobry telefon ale nie ma wejścia na kartę pamięci. Nie wziąłbym go, bo przenoszenie wszystkiego na telefon jest niewygodne. Jeśli Ci to nie przeszkadza to weź Samsunga z tych dwóch które podałeś.

Ale pytanie czy nie lepiej wziąść coś za co zapłacisz nie płacąc przy tym majątek za nazwę firmy która wyprodukowała telefon.
    Jako alternatywę proponuję:
    - LeEco Le 2 Pro albo Xiaomi Mi5 - jeśli nie przeszkadza Ci brak wejścia na kartę pamięci tak jak nie ma go w samsungu s6. Na pewno te dwa telefony są sporo wydajniejsze od Galaxy s6
    - Xiaomi Redmi Note 3 Pro - Ma chyba wszystko czego potrzebujesz, wersje 32 GB ROM/3 GB RAM kupisz poniżej 1000 zł. A na pewno Ci się przyda telefon którego nie będziesz codziennie ładował (4050 mAh bateria). Niewiele mniej wydajny od Galaxy S6 i mało się nagrzewa w porównaniu do innych (Snapdragon 650 jest bardzo chwalony za małe nagrzewanie się). Poza tym ma czytnik linii papilarnych który jest zawsze aktywny - nie musisz włączać ekranu żeby odblokować telefon jak to jest w niektórych smartfonach. Ni i ma wejście na kartę pamięci.
    marcinwot23
    Level 6  
    Jakos nie mam zaufania do tych chinskich marek...
    cxzcxz123
    Level 32  
    marcinwot23 wrote:
    nie mam zaufania do tych chinskich marek...

A do tajwańskiego Asusa masz zaufanie skoro się zastanawiasz nad jego zakupem :)

To może Huawei P9 Lite. Może jest chiński ale szeroko dostępny i nie będzie z nim problemów. Nie licz, że kupując coś nowego od Samsunga, Sony, HTC itp. będziesz miał tak samo szybki sprzęt jakbyś kupił coś chińskiego i sprawdzonego przez innych użytkowników (nie mówię żeby ryzykować i kupować model o którym nikt nic nie słyszał)
    marcinwot23
    Level 6  
    Myslisz, ze taki chinski pochodzi tak dlugo jak np. samsung? To dlaczego one sa tansze, a maja lepsze parametry niz te markowe? Jakis haczyk musi chyba byc. Niekoniecznie chodzi tu chyba o marke.
    cxzcxz123
    Level 32  
    marcinwot23 wrote:
    Myslisz, ze taki chinski pochodzi tak dlugo jak np. samsung?

Nie myślę tak. Ja to wiem. Dla przykładu:
    Kolega ma Samsunga Galaxy grand 2 a drugi Galaxy Grand Prime (chyba Prime). Obydwa mulą jak nie wiem co. Jeden kupiony za coś koło 700 zł drugi wzięty z abonamentem. Według mnie telefony tragedia.

Brat ma Xperie M4 Aqua. Dzisiaj go resetował, bo Internet czy wifi nie chciało działać. Kolega brata miał to samo w innej Xperii (przynajmniej tak mi mówił)

A skąd wizięła się moda na chińskie smartfony i dlaczego Xiaomi Redmi Note 3 Pro jest obecnie najlepiej sprzedającym się smartfonem? Bo są sprawdzone przez wielu użytkowników. Przecież jakby były złe to nie byłoby na nie popytu.

Nie mówię żeby brać pierwszy lepszy chiński bubel bo takie też są. Trzeba kupować z głową.

marcinwot23 wrote:
    To dlaczego one sa tansze, a maja lepsze parametry niz te markowe?

To jest marka, bo ludzie nie znający się za bardzo na telefonach znają takiego Samsunga czy iPhone'a to kupują. Wedlug mnie młode firmy które rozpoczynają działalność muszą jakoś konkurować z tymi najbardziej znanymi więc mają dużo lepszy stosunek ceny do sprzętu. Poza tym jakby ceny nie różniły się za bardzo to nikomu nie chciałoby się sprowadzać chińskich telefonów.

Inna sprawa jest jeszcze taka, że jak patrzysz na ceny w renomowanych sklepach to one jeszcze narzucają duże marże na produkty, bo też muszą na czymś zarabiać.
    marcinwot23
    Level 6  
    To jak kupic takiego smartfona chinskiego pochodzenia, zeby nie trafic na podrobe?
    cxzcxz123
    Level 32  
    Podrabiane są telefony typu Samsung czy iPhone. Jeszcze nie słyszałem o podróbce chińskiego telefonu :)

Najlepiej byłoby z tego sklepu:
    http://xiaomi.com.pl/produkt/telefon-xiaomi-redmi-note-3-pro-332gb-lte/

Tylko póki co nie mają go w magazynie.
    Niedawno dowieźli ten model tylko w wersji 2GB/16 GB.

http://xiaomi.com.pl/produkt/telefon-xiaomi-redmi-note-3-pro-216gb-lte/

Może też wkrótce dowiozą wersje 3 GB/32 GB

Dostawa z Polski i w Polsce gwarancja.

A możesz też na olx poszukać ten telefon to możesz znaleźć model z wgranym MIUI Polska. Tylko unikaj ofert ludzi którzy niedawno założyli konta i najlepiej wysyłka za pobraniem ze sprawdzeniem zawartości.
    andreee
    Level 24  
    Kupujesz ze strony producenta. Jak koledzy piszą powyżej. Taki Meizu MX5 pro, jest naprawdę solidny, i taki nawet S7 wygląda przy nim jak tandetna zabawka dla dziecka.
    Serio jak patrzę na "wiodących" producentów chińczyków to naprawdę jestem pod wrażeniem jakości wykonania. Te tak zwane firmówki od Sonego LG Samsuga, w szczególności budżetowe wypadają kiepsko od każdym względem.
    A jak się dalej boisz to nie jakiś Hujwej Lite, tylko pełna wersja P9. ten jest naprawdę super telefonem i już do dostania w granicach 1600złociszy za nówkę- tyle dała za niego koleżanka jakieś 2 miechy temu.
    Telefon to nie to samo co 10 lat temu. Teraz telefon jest jak komputer- nie liczy się co Ci piszę na obudowie, a użyte komponenty.
    marcinwot23
    Level 6  
    Znacie jeszcxe jakies konkretne dobre modele? Bo nie ukrywam 5,5 cala to troche duzo