Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki kocioł kondensacyjny wybrać ?

21 Sie 2016 01:31 6711 13
 • Poziom 9  
  Witam
  Muszę wybrać kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny do domu o powierzchni 140m2.
  Biorę pod uwagę dwa kotły :
  - Viessmann Vitodens 100 19 kW
  - Wolf FGB 28
  Interesuje mnie duża wydajność i niska awaryjność.
  Co radzicie ?
  Pozdr.
  Kamil
 • Poziom 23  
  Termet jest bardzo dobry
 • Poziom 13  
  Ariston genus premium evo system
  - Płynna modulacja mocy 1:10
  - Modulowana elektronicznie pompa
  - Możliwe podłączenia do Internetu
 • Poziom 25  
  A gdzie ty widzisz wydajność w tych kotłach, viessmann moc min od 6kW a Wolf od 4,8 kW, tak jak pisał kolega polecam Termet Gold z mocą od 2,8 kW. Tylo minimalnie niska moc zapewnia długą kondensację bez efektu taktowania.
 • Poziom 39  
  Termet mimo swoich wad i tak warty uwagi . Tani w zakupie i serwisie. A bebechy i tak komercyjna masówka jak w innych kotłach. Bez sensu przepłacać za wieśmanna.
 • Poziom 13  
  Ariston genus premium evo system moc min od 2,5kW
 • Poziom 25  
  Moim zdaniem Immergas VICTRIX 12 X TT 2 ErP o mocy minimalnej 1,9 kW do tego koniecznie sonda temperatury zewnętrznej aby temperatura wody zasilającej była uzależniona od temperatury zewnętrznej. Posiadam kocioł Immergas troszkę starszej serii 24 kW pracuje 5 lat bez problemowo. AAA i co najważniejsze 5lat gwarancji i cena bardzo atrakcyjna .
 • Poziom 25  
  Termet daje do 7 lat gwarancji.
 • Poziom 15  
  Cytat:
  GWARANCJA na kotły kondensacyjne – nawet do 7 lat
  08.08.2016

  Firma TERMET S.A. – od 25.IV.2016 – oferuje wydłużony okres gwarancji na gazowe kotły kondensacyjne będące w ofercie handlowej – nawet do 7 lat! (zgodnie z warunkami zawartymi w Książce Gwarancyjnej)
  Wystarczy corocznie nabywać zarówno KUPON WYDŁUŻONEJ GWARANCJI o wartości 175,89 zł brutto* u Autoryzowanego Serwisanta Firmowego oraz dokonywać PRZEGLĄDÓW TECHNICZNYCH w wymaganych terminach (tj. w czasie ostatnich 4 miesięcy roku liczonego od daty sprzedaży – począwszy od drugiego roku eksploatacji). Koszt PRZEGLĄDU TECHNICZNEGO wynosi 307,50 zł brutto*.
  Zakup KUPONU WYDŁUŻONEJ GWARANCJI należy każdorazowo łączyć z przeprowadzeniem corocznego odpłatnego Przeglądu Technicznego.
  Dodatkowo podczas PRZEGLĄDU TECHNICZNEGO między 56 a 60 miesiącem od daty sprzedaży należy wykupić PAKIET GWARANCYJNY o wartości 696,63 zł brutto**, który winien być zamontowany w czasie trwania Przeglądu.
  Reasumując, TERMET S.A. standardowo udziela gwarancji prawidłowego działania kotła kondensacyjnego:

  na okres 24 miesięcy od daty sprzedaży, w przypadku zamontowania urządzenia przez Autoryzowanego Serwisanta Firmowego (ASF), Autoryzowanego Instalatora Firmowego (AIF) lub osoby posiadającej uprawnienia gazowe oraz dokonania Uruchomienia Zerowego przez ASF.

  Aby jednak przedłużyć gwarancję do 5 lub 7 lat konieczne będzie zamontowanie urządzenia wyłącznie przez ASF lub AIF Producenta.


  Co uzyskujemy wydłużając gwarancję?


  okres gwarancji nawet do 7 lat
  regularną kontrolę kotła (wymagane coroczne przeglądy)
  fachową opiekę Autoryzowanego Serwisanta Firmowego
  zwiększenie bezpieczeństwa, pewności i komfortu użytkowania wyrobu
  bezpłatne usuwanie ewentualnych usterek
  zapewnienie ekonomiki użytkowania
  wydłużenie żywotności pracy kotła kondensacyjnego minimalne formalności – całość spraw może zrealizować Autoryzowany Serwisant Firmowy dokonujący PRZEGLĄDU TECHNICZNEGO, a wcześniej Uruchomienia Zerowego
  satysfakcję z użytkowania urządzenia  Jakie są kolejne kroki dla uzyskania gwarancji wydłużonej?

  TERMET S.A. udziela wydłużonej gwarancji:

  - na okres do 5 lat (do 60 miesięcy) od daty sprzedaży, przy spełnieniu następujących warunków:

  zamontowania kotła przez ASF lub AIF
  rokrocznego zakupywania przez Użytkownika u ASF lub u Producenta KUPONU WYDŁUŻONEJ GWARANCJI o wartości 175,89 zł brutto*
  corocznego dokonywania odpłatnych PRZEGLĄDÓW TECHNICZNYCH przez ASF
  (tj. w ciągu ostatnich 4 miesięcy roku liczonego od daty sprzedaży, począwszy od drugiego roku eksploatacji).


  - na okres do 7 lat (do 84 miesięcy) od daty sprzedaży, przy spełnieniu następujących warunków:

  realizacji zapisów będących podstawą wydłużenia okresu gwarancji do 5 lat
  rokrocznego zakupu przez Użytkownika u ASF lub u Producenta KUPONU WYDŁUŻONEJ GWARANCJI o wartości 175,89 zł brutto*
  corocznego dokonywania odpłatnych PRZEGLĄDÓW TECHNICZNYCH przez ASF
  zakupu PAKIETU GWARANCYJNEGO o wartości 696,63 zł brutto** i zamontowania go przez ASF podczas kolejnego PRZEGLĄDU TECHNICZNEGO będącego podstawą wydłużenia okresu gwarancji do 6 lat (tj. między 56 a 60 miesiącem od daty sprzedaży).

  Z 200 zł za przegląd kondensata polecieli na 483,39 zł 8-O 8-O 8-O Ładne mi "daje"
 • Poziom 25  
  Czyli rozumiem że aby zachować gwarancje 7 lat należy przez te 7 lat serwisować kocioł za 483 zł rocznie co daje 3381 zł przez te 7 lat.
 • Poziom 25  
  Pierwszy przegląd 250 zł netto tyle biorę bez faktury, następne 250 + wołczer 175 zł . Zgodnie z prawem i instrukcją obsługi przeglądy należy wykonywać co roku. Przedłużenie gwarancji do 7 lat nie jest obowiązkowe, standardowa gwarancja do 2 lat wymaga jednego przeglądu za 250 zł. Dla ciekawości przytocz warunki gwarancji Vaillanta do 5 lat, Junkersa do 5 lat i Viessmanna tylko do 2 lat i 10 lat tylko na wymiennik. Termet daje gwarancje do 7 lat na wszystko. Oczywiście wszystkie firmy wymagają corocznych przeglądów aby zachować gwarancje.
 • Specjalista - systemy grzewcze
  .. a Immergas wymaga tylko corocznych przeglądów do uzyskania 5-letniej gwarancji. Bez żadnych wołczerów itp :)
 • Poziom 36  
  adam998 napisał:
  Czyli rozumiem że aby zachować gwarancje 7 lat należy przez te 7 lat serwisować kocioł za 483 zł rocznie co daje 3381 zł przez te 7 lat.

  Co prawda post sprzed 2 lat ale warunki pozostały bez zmian, a takie podejście do tematu może wprowadzać innych w błąd.

  W teorii przegląd wykonuje się co roku, czyli wg cennika Termet co roku płacisz 250zł netto, 307,50zł brutto niezależnie, czy chcesz skorzystać z przedłużonej gwarancji, czy też nie.
  Z tego powodu koszt corocznego przeglądu można traktować jako stały koszt, więc go nie ujmujesz do ustalenia dodatkowych kosztów za uzyskanie wydłużonej gwarancji.

  Jeśli interesuje Ciebie przedłużenie gwarancji to masz 2 warianty:
  1. Przedłużenie gwarancji do 5 lat
  W tym czasie oprócz corocznych przeglądów musisz wykupić dodatkowo 3 kupony przedłużonej gwarancji (vouchery) po 175,89zł brutto każdy, co daje łącznie dodatkowy koszt 527,67zł brutto,

  2. Przedłużenie gwarancji do 7 lat
  W tym czasie musisz spełnić te same warunki co w wariancie 5 letnim, czyli kupić 3 vouchery za 527,67zł brutto + dodatkowo pakiet gwarancyjny za 696,63zł brutto + dodatkowo 2 vouchery za 351,78zł brutto, co daje łącznie dodatkowy koszt 1576,08zł brutto.

  O ile finansowo przedłużenie gwarancji do 5 lat (o dodatkowe 3 lata względem standardowych 2 lat) może być akceptowalne o tyle przedłużenie do 7 lat (o dodatkowe 2 lata, względem przedłużenia 5-letniego) oznacza niemal 3-krotny wzrost kosztów, więc każdy sam musi ocenić na ile jest to dla niego warte uwagi.
  Można odnieść wrażenie, że Termet nie wierzy w swój produkt i obawia się kosztownych usterek w okresie 5-7 roku eksploatacji, bo finalnie dla producenta bilans ma być dodatni, więc wszyscy korzystający z dodatkowej gwarancji mają się zrzucić na pozostałych, którym zdarzy się kosztowna "darmowa" naprawa do 7 roku.