Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG Nexus 5 - bootloop - "optymalizowanie aplikacji x z 8 "

Henry(k) 21 Sie 2016 10:47 3810 5
  • #1 21 Sie 2016 10:47
    Henry(k)
    Poziom 30  

Witam.

Dostałem od ciotki Nexusa 5 16GB (D821) do naprawy. O ile pamiętam miał wgranego Marshmallow.

Sytuacja wygląda tak: dostałem telefon całkowicie rozładowany - po podłączeniu ładowarki i włączeniu mam animację 4 kółek kolorowych a po chwili " Android się uruchamia, optymalizowanie aplikacji 2 z 8". Po chwili robi się np 3 z 8 i restart. Potem 8 z 8 i restart, potem 5 z 8 i restart i tak już od 3 godzin to trwa. Nie można wyłączyć telefonu, nie działa przycisk POWER (pewnie dlatego dostałem rozładowany). Nie da się wejść w tryb recovery.

Rozebrałem tak świecący telefon i odłączyłem taśmę baterii - jedyna metoda oprócz czekania na zgon aby się wyłączył.

Po podłączeniu baterii mogę wejść w "Fastboot mode" , potem wybieram recovery mode i mam ekran z napisem "Brak polecenia". Znowu wyłączenie taśmy baterii konieczne.

Jak się zabrać do niego?

LG Nexus 5 16GB, bootloader version: HHZ20h, HW version: rev_11, Baseband version: M8974A-2.0.50.2.29

Pozdrawiam.

0 5
  • CControls
  • #2 21 Sie 2016 17:23
    miraz890
    Poziom 12  

Czyli mimo, że wchodzisz do recovery, to i tak potem się resetuje?
    Nawet nie napisałeś, czy próbowałeś z hard resetem, wgraniem na nowo firmware.
    Nie wiem co z tymi lg, ale sporo ich modeli mają problem z bootloopem, kiedyś musiałem wgrać NVitems (dane kalibracyjne np. modemu) ,by naprawić w pewnym modelu ten problem, samo zwykłe flashowanie nie pomagało.

http://forum.xda-developers.com/google-nexus-...orial-how-to-flash-factory-images-lg-t2713833

0
  • CControls
  • #3 21 Sie 2016 18:19
    plustek
    Poziom 31  

W kilku sztukach spotkałem się z uszkodzonym włącznikiem, zacznij od tego.

0
  • #4 21 Sie 2016 21:26
    Henry(k)
    Poziom 30  

A więc miałem problem wejść w menu aby zrobić Hard Reset. Telefon po prostu się wyłączał. Ściągnąłem firmware [LGD821AT-00-V10e-NXS-XX-JUN-12-2014-KTU84M-USER-16G.zip] i LG FlashTool'a ale wolałem najpierw podpytać tutaj ze względu na zapis, że ta operacja zmienia "device factory version" cokolwiek miało by to znaczyć i mieć konsekwencje potem. Zwłaszcza że przygotowany plik do odczytania aktualnej wersji trzeba było wrzucić w telefon... ale jak, kiedy jest uwalony?

Siadłem po przerwie jeszcze raz do niego. Po iluś tam próbach udało się wejść w menu i zacząłem od zrobienia Wipe Cache Partition. Po 10 minutach wiszenia telefonu na formatowaniu, wyłączyłem go. Telefon uruchamiał się teraz tylko do tych czterech kolorowych kulek.

Więc jeszcze raz wszedłem w tryb recovery, zniknął napis "brak polecenia" znowu kilka prób wejścia dalej. Otrzymałem w końcu komunikat o błędzie montowania /cache i weszło menu.
    Wykonałem Facory Reset - telefon formatował się 20 minut. Następnie Wipe Cache Partition które trwało już moment.

Uruchomił się normalnie.
    System to 6.01 z poprawkami z 5 sierpnia 2016.
    Znalazłem że aktualizacja do 5.0.2 uceglała po jakimś czasie sama od siebie Nexusy 5, ale 6.01?

0
  • #5 22 Sie 2016 14:23
    miraz890
    Poziom 12  

Czyli nie wgrałeś nowego firmware przez lg flash toola , tylko wipe ? Przecież nie potrzebne ci wchodzenie do jakichś menu, tylko robisz to drogą serwisową, wyłączasz fona tym sposobem, jak mówiłeś ,by się nie resetował, potem kombinacja klawiszy do emergency mode (znajdź sobie w poradniku) i podłączasz do komputera i wgrwasz.

Skoro hard reset pomógł, proszę o kliknięcie "pomógł" .

0
  • #6 16 Paź 2016 17:52
    Henry(k)
    Poziom 30  

Ten temat zamykam, jak napisałem udało się wejść w tryb recovery/Facory Reset za którymś podejściem i ruszyło.

Teraz ciotka przyniosła mi go znowu, ale mam tym razem, jakby to powiedzieć, "power-loopa' po podłączeniu ładowarki - napis Google po 2 sekundach reset, po 3 sekundach napis Google.. i tak w kółko..
    Ale to nowy temat.

Zdrówko

0