Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór telefonu komórkowego

21 Aug 2016 11:11 1242 10
  • Level 8  
    Witam. Do tej pory korzystałem z sony m4 aqua. Telefon jest juz 3 raz na gwarancji, z ostatniej wrócił ciągle wyłączający się i z pprysowanym ekranem oraz bez szkła hartowanego, które miał pd samego początku. Ogólnie telefon dużo poniżej moich oczekiwań. Wcześniej korzystałem z samsunga galaxy s3 z lte, ta lepsza wersja, niestety ma tak poważnie uszkodzony ekran, że naprawa mogłaby kosztować tyle co sam telefon. ( oczywiście w serwisie, sam nie znam sie na takich naprawach). Ogolnie samsung s3 według mnie był dużo sprawniejszy, nie zacinał się, nie zagrzewał się non stop, a noestety tak dzieje się z m4 aqua. W związku z tym chciałem sprzedac m4 jak wróci z gwarancji i kupić cos pożądnego. W związku z tym że mialem juz 2 samsungi i żaden z nich mnie nie zawiódł, myślę przede wszystkim o nich, napewno nie sony :) Zastanawiałem sie pomiedzy modelami: a5, j5, s3/s4. Slyszalem też dosyć pozytywne opinie na temat huwaweiow, jednak nie wiem czy to byłby dobry wybór. Wiecie może, który model byłby najlepszy ?:) Nie chce wydawac jakichs ogromnych pieniedzy na s5 czy s6. Jeśli macie jakieś inne propozycje, chętnie posłucham :) Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam ;)

1. Nowy/używany.
    2. Jaką markę/model preferuję lub używałem do tej pory.
    3. Budowa: standardowy, klapka, rozsuwany.
    4. System operacyjny: symbian, android, windows, inny.
    5. Klawiatura powinna być: standardowa, qwerty, dotykowa.
    6. Wielkość wyświetlacza.
    7. Do czego głównie potrzebny będzie telefon.
    8. Na jakich funkcjach zależy mi najbardziej.
    9. Jakie funkcje są mi całkowicie zbędne lub też mniej ważne.
    10. Warunki/miejsca w których głównie będzie użytkowany telefon.
    11. Założony budżet.
    12. Inne wymagania.

AD1. Nowy
    AD2. Samsung
    AD3. standardowy
    AD4. android
    AD5. standardowa
    AD6. nie ma znaczenia
    AD7. przegladanie internetu, smsy, czasami jakies gry
    AD8. najbaedziej istotna jest dla mnie szybkosc dzialania, brak zacinania się, zagrzewania itp.
    AD9. nie potrzebuje świetnego aparatu
    AD10. studia, dom
    AD11. do 1000, wiaodmo, im taniej tym lepiej ;)
    AD12. brak
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    Level 32  
    Witam. Idealny będzie Xiaomi Redmi Note 3 Pro. Duża bateria, niewiele mniej wydajny niż galaxy s6, ma wejście na kartę pamięci, dual SIM (hybrydowy ale jest), no i świetna cena w porównaniu do jakości i wydajności. Za około 700 zł możesz kupić wersje 2GB RAM/16GB ROM a za około 900 zł wersje 3GB RAM/32 GB ROM. To jest najchętniej kupowany telefon ostatnimi czasy.
  • Level 8  
    Poczytałem trochę o tym. Trochę wystraszyła mnie opcja sprowadzania z chin, wgrywania nowego softu itp. Co wtedy z gwarancją ? Mimo, że cena jest bardzo atrakcyjna to wolalbym jednak cos troszke bardziej "naszego" :) Ale mimo wszystko dziękuję za odppwiedz :)
  • Helpful post
    Level 32  
    Dubel16 wrote:
    Trochę wystraszyła mnie opcja sprowadzania z chin, wgrywania nowego softu itp. Co wtedy z gwarancją ?

Tu można kupić, wysyłka z Polski. Ja też bym z Chin sam nie sprowadzał.

http://xiaomi.com.pl/produkt/telefon-xiaomi-redmi-note-3-pro-216gb-lte/

A tu odnośnie gwarancji:
    http://xiaomi.com.pl/regulamin/

W punkcie V jest o tym mowa:
    "1. Zakupione i dostarczone towary są fabrycznie nowe i objęte są gwarancją.
    2. Reklamacje urządzeń należy zgłaszać bezpośrednio do siedziby firmy Satnet.
    3. Serwis urządzeń odbywa się w Polsce.
    4. Czas naprawy urządzenia wynosi do 21 dni roboczych"

Co do systemu to w MIUI Global jest język polski ale MIUI Polska jest oczywiście lepsze. Zawsze można poszukać mało używanego egzemplarza lub prawie nówki z już wgranym MIUI Polska.

Ale ok. Jeśli coś bardziej "naszego" i telefon ma być nowy to pewnie musi to być coś z tzw. średniej półki smartfonów. Należy jednak pamiętać, że dużo bardziej opłaca się kupować telefony które kiedyś były flagowymi modelami (ex-flagowce). Ich cena dość szybko spada i są dużo lepsze od "średniaków". Z takim budżetem mógłbyś spokojnie kupić używanego Samsunga Galaxy s5 w idealnym stanie z gwarancją (bo nowych już chyba nie sprzedają - tylko refurbished czyli odnowione)

Jeśli średniak to możesz poszukać nowego p9 Lite. Powinieneś znaleźć nowego na olx poniżej 1000 zł.

Albo jeśli już musi być nowy prosto ze sklepu średnio półkowy telefon to może Honor 5x (ale ostrzegam, że jest 2 razy mniej wydajny od Xiaomi Redmi Note 3 Pro)
  • Level 8  
    Jeszcze jedno pytanko mam :) Rozeznałem się co i jak i zastanawiam się pomiędzy samsungiem s4 i huwaweiem p9 lite. Co będzie lepsze ?;)
  • Level 32  
    Wiadomo, że lepszy jest Huawei p9 lite i jest też sporo droższy. Jeśli porównywać do niego jakiegoś flagowca Samsunga to już prędzej Galaxy s5 a nie Galaxy s4. Nie wiem czemu je porównujesz skoro obywda dzieli dość spora różnica cenowa. A może chodziło Ci o p8 Lite?

No chyba że bardzo Ci zależy na cenie to Galaxy s4. To też jest udany telefon.
  • Level 24  
    P9 Lite jak dla mnie to żart, na sofcie od Orange po paru miechach prawie przestaje nadawać się do użytku. P9 Już dorwiesz za 1600zł nówkę, a to dobry fon, a nie jakieś zabytki rodem z 2012.
  • Level 32  
    andreee wrote:
    P9 Lite jak dla mnie to żart, na sofcie od Orange po paru miechach prawie przestaje nadawać się do użytku.

Bo trzeba myśleć przed zakupem o tym żeby nie kupować telefonów z brandowanym systemem albo samemu wgrać niebrandowany.
  • Level 19  
    Też miałem kilka Samsungów i byłem zadowolony. Do 1000 zł możesz kupić nawet S5. Od pewnego czasu Motorola też wypuszcza bardzo udane modele w dobrych cenach.
  • Level 8  
    Brandownay system będzie tylko przy zakupie w jakiejś sieci? W sklepie bądź na allegro system będzie ok ? Zastanawiam się właśnie nad tym p9 lite
  • Level 32  
    Dubel16 wrote:
    Brandownay system będzie tylko przy zakupie w jakiejś sieci?

Raczej tak.

Dubel16 wrote:
    W sklepie bądź na allegro system będzie ok ?

Tak ale zawsze można zapytać dla 100% pewności.