Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy możliwa wymiana komputera na inny w instalacji gazowej

06 Lip 2005 11:36 5967 5
 • Poziom 2  
  Witam,
  mam instalacje II generacji w Hondzie Accord (96r 1.8). Instalacje założyłem w autoryzowanym serwisie Hondy. Z tego co się zorientowałem założyli mi reduktor Bedini 120E, centralkę Mikrogaz 3 firmy Polgaz i emulator pewnie też z Polgazu. Długi czas nie miałem problemów, jednak teraz po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów na gazie silinik czasami zaczyna się dławić i dopóki nie przełączę na benzynę nie poprawia się.
  W hondzie łupią mnie strasznie za wizytę - niezależnie od tego co zrobią . I mam już ich dość - dzisiaj mi oznajmili, że gazownik do końca lipca na urlopie... Ręce mi opadają.

  Moje pytanie:
  Czy mogę przy tej konfiguracji wymienić sam komputer np na Autronik AL-700? Wtedy Honda nie miałaby patentu na moją instalację (nie znalazłem innej foirmy w pobliżu, która miałaby program do Mikrogaz-u)

  Pozdrawiam
  Marek
 • Poziom 11  
  Myślę, że można zmienić komputer. Jak znasz sie troche na elektronice i potrafisz sam odszukać w instalacji elektrycznej samochodu odpowiednie kabelki takie jak sygnał z potencjometra przepustnicy, sygnal z sondy lambda, sygnał z cewki zapłonowej informujący o obrotach to dasz radę sam zamontować nowy komputerek. Jeśli sam sie nie podejmiesz to znajdz dobry zakład montujący LPG i ci zamontują.

  Jeszcze jest inna kwestia - moze ten komputer co masz jest sprawny tylko np. parownik sie zużył? Wymienisz komputer i problem zostanie..... Trzeba by wszystko sprawdzic w instalacji. Ile przejechałeś juiz kilometrów na gazie od montażu?
 • Poziom 2  
  Jest duże prawdopodobieżstwo, że komputer jest sprawny i nawet dobrze ustawiony. Problem jest w tym, że mój sterownik (Mikrogaz 3) jest mało popularny i rzadko kto ma do niego oprogramowanie. Zmieniając na inny, będę mógę połączyć się z nim nawet sam i sprawdzić, czy wszystko OK. Nasuwa się jeszcze inne pytanie, czy muszę równie przy okazji zmienić emulator sondy Lambda...
 • Poziom 11  
  Emulator zostaje ten sam. To jest oddzielne urządzenie które nic nie robi oprócz oszukiwania komputera benzynowego. CHyba że nowy komp gazowy bedzie miał wbudowany emulator to stary mozesz wyjąć.
 • Poziom 2  
  W ostatnim czasie zmieniałem komputer instalacji gazowej z Nicolaus 2004 na Autronik Al-700. Rozwiązania były dwa: zmiana kabli we wtyczce (wtyczki te same lecz rozmieszczenie kabli od poszczególnych elementów instalacji różne) oraz zmiana całej wiązki (była w zestawie przy kupnie centralki). Wybrałem opcję drugą wykorzystując miejsca w których wpinał się gaziarz (oczywiście montując samemu mamy możliwość zrobienia tego bardziej "kulturalnie" i estetycznie). Sygnały wykorzystywane w obu centralkach analogiczne (TPS, obroty, lambda, temperatura itd.).
 • Poziom 11  
  Sterownik mikrogaz 3 firmy Polgas to nic innego jak Autronik AL700, tylko pod inną nazwą . Do obsługi używamy tego samego oprogramowania. Pozdro

  Dodano po 2 [minuty]:

  wystarczy przepiąć sam sterownik i po robocie.