Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ursus c360 - Problem ze wspomaganiem

21 Sie 2016 11:57 1911 14
  • Poziom 5  
    Witam mam problem z wspomaganiem w ursusie c360
    Zrobiłem sam wspomaganie pompa do wspomagania i tura nsz50 wydajność 70l/min olej idzie ze skrzyni jest założony dzielnik strumienia jakieś 10-12 l idzie na orbitrol 160 jest nowy reszta na tura siłownik od cięzkich ursusów. Skręca się bardzo lekko można kręcić jednym paluszkiem nawet z ładunkiem na łyżce. Problem polega na tym ze przy skręcania prawo czy to w lewo do oporu silnik aż gasnie takie ma obciązenie i to nie ważne przy jakich obrotach mogę go zdusić nawet przy 2400 obr/min aż węzę rozrywa od tłoczenia nie wiem jaka jest przyczyna myślę ze z orbitrolem jest coś nie tak bo powinien dać wtedy olej na przelew i silnik powinien trochę przysiąść na początku proszę o pomoc. Dodam ze wszystkie części są nowe. schemat układu. zasilanie oleju ze skrzyni- pompa nsz70 ułożyskowana podłączona wałkiem przegłubowym do koło korbowodowego- przewód zasilający od pompy idzie do dzielnika strumienia który dzielni na dwa strumienie 12-16 l idzie na orbitrol reszta na rozdzielacz do tura.
  • Poziom 43  
    A jak przelew z orbitrola? Gdzie jest podpięty może nie do zbiornika.

Dodano po 45 [sekundy]:

Może orbitrol jest bez zaworu przelewowego, co tam kupiłeś pochwal się.
  • Poziom 5  
    powrót od rozdzielacza jest wpięty do wlewu oleju do skrzyni i orbitrola do miarki stanu oleju do skrzyni a orbitrol mam taki http://allegro.pl/orbitrol-160cm3-obr-c-385-912-914-zetor-mtz-2l-gw-i5048731776.html jak już mówiłem części są nowe dzielnik strumienia http://allegro.pl/orbitrol-160cm3-obr-c-385-912-914-zetor-mtz-2l-gw-i5048731776.html i pompa http://www.sklepdlarolnika.pl/pl/p/POMPA-HYDRAULICZNA-ZEBATA-HYDROSILA-NSZ50-PRAWA/11248
  • Poziom 43  
    Toto ma przelewowy więc albo źle podpiąłeś albo uszkodzony orbitrol.
    Na które przyłącze podpiąłeś pompe?
  • Poziom 5  
    pompa wpięta na T na początku odwrotnie podłączyłem ale wtedy nawet nie mogłem odpalić ciągnika
  • Poziom 43  
    gromleon napisał:
    No to źle, T to właśnie powrót. Strumień podaje się na P.

Być może już coś popsuło w orbitrolu. Możesz założyć zewnętrzny zawór .

Pump Tank Left Right.

A mnie ciekawi jak mogłeś podłączyć odwrotnie?

Dodano po 1 [minuty]:

Wielce prawodpodobne że ci uszczelniacze zepsuło.
  • Poziom 5  
    raczej mało prawdopodobne ze coś tam sie popsuło na poczatku miałem podłączone chyba do T ale wtedy nawet nie mogłem odpalić poczytałem w necie i przełożyłem na P i jest dobrze normalnie odpala i tak dalej a w orbitrolu jest dławik ze nie pozwoli na odwrotne podłączenie. Jak ciągnik stoi na postoju z włączonym silnikiem to olej normalnie idzie na przelew do zbiornika tylko przy tym maksymalnym skręcie jest coś nie tak
  • Poziom 43  
    KOlego w hydrostatycznym zaworze skrętu oprócz zaworów rozdzielających jest także zawór przelewowy i szokowy i przelewowy ci nie działa, tego nie możesz zrozumieć.

Uświadom to sobie.

Dodano po 48 [sekundy]:

Poza tym nie mogę sobie wyobrazić jak można tak się jeb...... ć z podłączeniem.
  • Poziom 5  
    to czemu gdy nie skręcam olej idzie na przelew z orbitrola. Zawór szokowy powinien wtedy dać olej na przelew
  • Poziom 43  
    xdetherocx napisał:
    to czemu gdy nie skręcam olej idzie na przelew z orbitrola

Kolego proszę cię nie myśl, skręcaj hydraulikę, spawaj konstrukcje, sznuruj instalację ale nie myśl...... Elektroda nie zniesie więcej Twojego myślenia.....

Moderowany przez T5:

3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.

Zawór skrętu tak jak każdy zawór hydrauliczny otwierając obieg na siłownik zamyka jednocześnie obieg jałowy.
    Ty masz tam 6 zaworów tak obrazowo pojmując, jeden z nich nie działa.

Możesz zastosować zewnętrzny.
  • Poziom 5  
    Może nie jestem geniuszem w sprawach hydrauliki bo dopiero się w tym zaczynam bawić ale nie musisz mnie obrażać bucu jeden

Moderowany przez T5:

3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.
    Ostrzeżenie.

• Poziom 43  
    To jest konstruktywna krytyka kolego rodem z pewnej książki, zreztsą bardzo popularnej.

Dodano po 1 [minuty]:

Proszę modów o łagodne potraktowanie oponenta, przeżyję to..
  • Poziom 25  
    Kupiłeś jeden z najtańszych orbitroli na rynku i jesteś najmniej setną a pewnie tysięczna osobą która trafiła na wadliwy. Odwrotne podłączenie nic nie zepsuje jest a przynajmniej powinien być zawór zwrotny a uszczelnienie gumowe jest dosłownie jedno na wyjściu frezowanej osi.
    Reklamuj bo do niczego nie dojdziesz.

Sorrki uszczelnienia gumowe w orbitrolu który ja mam są trzy obojeętne którego by nie uszkodził olej wylewał by się na zewnątrz.