Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Magnetowid Radiola SB25/38

waldekstr 06 Jul 2005 11:44 930 3
 • #1
  waldekstr
  Level 11  
  Magnetowid Radiola był przywieziony z Francji.Był niesprawny .Zasilacz nie podawał napięć, podstawiłem układ MC44603P i wszystkie elki po pierwotnej w zasilaczu, magnetowid ożył. Odtwarzając z kasety obraz jest do połowy ekranu prawidłowy, od połowy zaśnieżony i jakby na tej części zrywało synchronizację, oraz brak dżwięku. Pozatym obraz z tunera jest bardzo zaśnieżony i bez dźwięku. Proszę o jakoś podpowidź. Z góry dzięki.Pozdrawiam wszystkich i życzę wspaniałych wakacji.
 • #2
  maryann
  Level 37  
  Po pierwsze- spróbuj ustalić, czy ten model obsługuje jakiś normalny system (PAL) oprócz francuskiego secamu. Jeśli nie, to możesz dać dzieciom do zabawy.
  Jeśli jest PAL, to obraz z taśmy wygląda jakby jeden czytnik nie pracował(czyścić, obejrzeć, pomierzyć). Natomiast z tunera- czy jesteś pewny anteny i dobrze zaprogramowanych stacji? Dźwiek może wymagać przestrojenia, przynajmniej obraz znajdźmy dobry.
 • #3
  waldekstr
  Level 11  
  Dzięki za odzew. A więc wszystko co możliwe jest wyczyszczone. W magnetowidzie napewno jest PAL, tylko nie wiem czy się przełacza automatycznie, czy tez należy przestawić ręcznie w ustawieniach serwisowych. Nie mam serwisówki a opieram się na schemacie Philipsa VR485, który nie do końca pasuje do tego modelu. Co do anteny to jest pewna (kablówka), a tuner automatycznie programuje wszystkie stacje. Oczywiście z dźwiękiem nie było by problemu można temu zaradzić poprzez przestrojenie.Pozatym mam problem , bo nie jestem w stanie pomierzyć przebiegów ,bo mam zwalony oscyloskop.,wszelkie możliwe napięcia mam pomierzone multimetrem i wydają się OK. Zastanawia mnie jednak to że obraz z kasety jest jak piszesz "jakby jeden czytnik nie pracował" niezależnie czy głowica synchronizująca jest podłączona czy też nie.
 • #4
  maryann
  Level 37  
  Na obraz z taśmy tu oscyloskop bardzo by sie przydał. W Philipsach bez glowicy synchro(control) bardzo dlugo obraz moze być dobry- nawet ponad minutę jest zsynchronizowany bez pasa zaśnieżeń.
  Pewnie przełącznik czułości we ant (cos jak LO/DX) koło gniazada też sprawdzałeś, czy jest. Może jeszcze poszukaj porad wg kosci jakie tam masz.