Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel meriva 2005, 100KM - Akumulator i brak paliwa?

Warlok18 21 Sie 2016 17:02 933 6
  • #1 21 Sie 2016 17:02
    Warlok18
    Poziom 16  

Witam.

Dziś jak to w niedzielę po kościele wsiadam do auta A tu co silnik ani drgnie tylko słychać jakbyś coś przeskakiwało(takie strzelanie/pukanie). Po kilkukrotnych próbach odpalenia akumulator padł na amen i nic się nie dało zrobić. Zabrałem aku do domu i podładowałem(powodem braku reakcji silnika był brak paliwa oraz uszkodzony czujnik od pomiaru ilości paliwa w zbiorniku- utrzymywał się non stop w połowie), po dolaniu paliwa i zamontowaniu aku silnik przekręcił może raz i akumulator znowu rozładowany. Podłączyłem 2 letni aku od innego auta i zapalił od strzału. Bardzo proste, a może i trudne pytanie, czy po jednorazowym rozładowaniu aku(wcześniej nigdy go nie doładowywałem nawet w zimie odpalał od razu, ma już 6 lat) mógł uleć uszkodzeniu, albo po prostu zużył się?

opel meriva 2005, 100KM - Akumulator i brak paliwa?

Pozdrawiam.

0 6
  • #2 21 Sie 2016 17:36
    kot mirmur
    Poziom 29  

Witaj,jeśli faktycznie ma 6 lat,to aż się prosił o wymianę.Po założeniu sprawnego,bądż nowego warto by było zmierzyć napięcie ładowania i przy wyłączonym silniku sprawdzić amperomierzem pobór prądu[uszkodzona dioda alternatora potrafi rozładowywać akumulator] .

0
  • #3 21 Sie 2016 17:51
    Warlok18
    Poziom 16  

No to może zaczniemy od wyboru akumulatora? Jaki będzie "najlepszy"? W pierwszym poście wstawiłem zdjęcie aktualnego aku, wie ktoś może co to za firma? Czy może no name?

0
  • #4 21 Sie 2016 18:17
    kot mirmur
    Poziom 29  

12v,55AH,255A.Masz podstawowe informacje.Szukaj czegoś o zbliżonej pojemności i gabarytach ,żeby się zmieścił w tym miejscu.Ważny jest też prąd rozruchowy-nie może być mniejszy od tych 255A ,większy może być.Należy pamiętać też o tzw.polaryzacji klem-przy odwrotnej kable mogą być za krótkie.

0
  • #5 21 Sie 2016 18:28
    Warlok18
    Poziom 16  

A jakieś bardziej znane i polecane marki akumulatorów?

0
  • #6 21 Sie 2016 19:13
    kot mirmur
    Poziom 29  

No nie wiem,wiesz to wszystko jest kwestią ceny.Ja do swojej toyoty 7 lat temu kupiłem Vartę.w międzyczasie była 3 razy rozładowana na zero przez moje pociechy,ale już ostatniej zimy dało się odczuć radykalny spadek pojemności.I tak średnia żywotność jest wyliczana na około 5 lat.Najlepiej jak nie masz znajomego elektromechanika popytać taryfiarzy.

0
  • #7 06 Wrz 2016 17:34
    Warlok18
    Poziom 16  

Akumulator zakupiony. Pod spodem wstawiam pomiary.
    opel meriva 2005, 100KM - Akumulator i brak paliwa? opel meriva 2005, 100KM - Akumulator i brak paliwa? opel meriva 2005, 100KM - Akumulator i brak paliwa?

0