Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch/ Benvenuto B70/ TCA6801 - Woda w pojemniku na fusy

Roman_5000 21 Sie 2016 20:13 1614 2
  • #1 21 Sie 2016 20:13
    Roman_5000
    Poziom 19  

Szanowni Panowie

Problem (jak w temacie) dotyczy ekspresu do kawy firmy Bosch model Benvenuto B70 typ TCA6801.

Ekspres działa i robi kawę, jednakże nie do końca działa prawidłowo.
    Zwracam się z zapytaniem - co może być przyczyną tego, że w pojemniku na fusy po zrobieniu kawy jest woda i fusy (wygląda jak kawa zalana nieprzegotowaną wodą), podczas gdy dotychczas powstawały suche zbite krążki.
    Po zrobieniu kawy, pomimo tego że zbiornik na fusy jest pusty, a styki są czyste - pojawia się komunikat „Empty Trays”.

Nadmienię tylko, że osoba, która wcześniej użytkowała ten ekspres (miała ustawiony jęz. niemiecki) zauważyła na wyświetlaczu komunikat "Wasser system".
    Jednakże odkąd jest u mnie - nie pojawił się żaden niepokojący komunikat.

W załączeniu widok modułu zaparzacza (po zrobieniu kawy) oraz tego co trafia do pojemnika na fusy.

Roman

0 2
  • #2 27 Sie 2016 12:16
    Roman_5000
    Poziom 19  

Szanowni Panowie

Przeczyściłem dzisiaj sitko zaparzacza. Przyznam, że nie było zbytnio brudne ale tylko lekko żółte od osadu - jednakże drożne. Co jeszcze mogę zrobić, sprawdzić?
    Czy to że do pojemnika spływa woda, a nie tylko suche krążki kawy może być skutkiem jakiegoś wadliwego simmeringa? Jeżeli tak to którego?

0
  • #3 15 Wrz 2016 05:33
    Roman_5000
    Poziom 19  

Dzień dobry

Zauważyłem ostatnio, iż z miejsca skąd zazwyczaj w ekspresie leciała woda zaraz po włączeniu, jak i po wyłączeniu - teraz nie leci nic (proces samooczyszczania). Chodzi oczywiście o miejsce wylotu kawy. Ekspres kawę robi, lecz się nie oczyszcza?
    Dlaczego kiedyś ekspres się oczyszczał, a teraz nie?

0