Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Okulary ochronne dla elektryka

21 Aug 2016 20:26 1923 6
 • Level 9  
  Witam! Proszę o polecenie okularów ochronnych dla elektryka - instalacje domowe i ogólnie majsterkowanie - wiadomo cięcie szlifierką kątową, wiercenie, kucie bruzd młotowiertarką, wycinanie przewodów w starych puszkach na wysokości oczów np. oświetleniowych. Takie tanie okulary szybko matowieją od zarysowań i za dużo zabawy z polerowaniem. U mnie w hurtowniach instalacyjnych nie ma żadnych ciekawych modeli. Cena do 200zł. Na allegro jest tego pełno nie wiem co wybrać. Może takie z przyciemnianymi soczewkami jeśli praca na dworze w pełnym słońcu?
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Helpful post
  User removed account  
 • Helpful post
  Electrician specialist
  Używam okularów firmy Uvex. Ważne, aby sprawdzić jak leżą na nosie, bo do niektórych osób nie pasują. Wersja przezroczysta, aby nie mieć problemów z rozróżnianiem kolorów przewodów. Można w nich spokojnie pracować po 8 h, czego nie można powiedzieć o okularach za kilka zł (zniekształcają obraz, powodują zawroty głowy). Cena tych okularów to ok. 30-35 zł. Nie ma co szukać w hurtowniach instalacyjnych - warto pójść do większego sklepu z artykułami BHP i tam przymierzyć.
 • Helpful post
  Electric installations specialist
  U mnie w firmie biorą to co jest na hurtowni z artykułami BHP (czarne/białe), średnio po 20-50pln/szt. netto ale atestowane (pod jakiś kąt załamania/zniekształcenia) bo takie SKANSKA sobie zażyczyła. W szafce mam teraz jakieś CREWS GLASSES - chłopaki sobie je chwalą. Jeżeli robisz w pytle przy kuciu czy bruzdowaniu to lepszym rozwiązaniem były by google z uszczelką/pianką izolującą oczy + wentylacja. Do robót podłączeniowych wystarczą może nie najtańsze ale takie których wzór przylega do głowy - ważne jeśli nosi się jeszcze kask ochronny na głowie.
  Kwestia jeszcze czy chcesz okulary z wymiennymi szkłami czy nie. Najlepiej rozeznać się w kilku hurtowniach i kupić kilka modeli.
 • Moderator of Electricity
  cuma67 wrote:
  Takie tanie okulary szybko matowieją od zarysowań i za dużo zabawy z polerowaniem.

  Naucz się najpierw używania narzędzi. Opiłki, wióry, pył i inny syf można kierować w inną stronę niż w kierunku oczu jeśli umiejętnie posługujesz się narzędziem.
  Okulary są po to, by rykoszetem coś w oko nie wpadło.
  Przed tym zwykłe gogle za kilka złotych cię ochronią.

  Ale sorry - jeśli dmuchasz sobie w twarz strumieniem syfu - to niestety, ale nawet diamentowe okulary zmatowieją... ;)
 • Level 9  
  Okulary matowieją i rysują się głownie od noszenie w torbie/skrzynce bez etui. Kupiłem na razie nowe tanie ale przechowuje je w torebce strunowej jako etui plus szmatka.
 • Level 9  
  Kupiłem również te gogle ochronne niezaparowujące 3M Peltor PC DX z pokrowcem i jestem zadowolony.

  Okulary ochronne dla elektryka