Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ethernet over IP

-=mINA87=- 06 Lip 2005 12:45 1166 4
  • #1 06 Lip 2005 12:45
    -=mINA87=-
    Poziom 12  

Witam!
    Często spotykamy się z problemem funkcjonowania jakichś aplikacji (gier :twisted: ) po Internecie... Aplikacje te pracują jednak genialnie w sodowisku LAN.. Wykorzystują UDP czy IPX i śmigają pięknie.. Są też inne korzyści ekhem :] Cały problem polega na symulacji sieci LAN poprzez Internet.. Poszukiwania zaprowadziły mnie do :
    http://rfc3378.x42.com/
    Jest to protokół EtherIP - kapsułkuje ramkę Ethernetową w datagramie IP.. Bardzo ciekawe. Coś takiego właśnie jest potrzebne. Widziałem że jest obsługiwane przez OpenBSD i FreeBSD, ale to troszkę jak strzelanie z armaty do muchy.. Poszukuję implementacji tego protokołu pod Windows'a.. Seria 2k jest dosyć elastyczna i powinna łatwo umożliwić coś takiego (najbardziej hardcorowe rozwiązanie - wirtualne protokoły/sieciówki :twisted: ). Niestety nic nie znalazłem :/ Poże ktoś ma jakieś szersze informacje na ten temat?? Pozdrawiam

0 4
  • #2 07 Lip 2005 17:50
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeśłi gra wykorzystuje UDP - to dział bezproblemowo przez Internet - w koncu do jeden s protokołów składowych TCP/IP.

Jeśli chodzi o IPX - to na co niektóre gry były nakładki umożliwiające komunikację prze TCP/IP.

Transmisja w sposób jaki opisujesz będzie ciężka w realizacji.
    Osobiście nie spotkałem się z praktycznem zrealizowaniem takiego pomysłu. Co nie oznacza, że jest to niemożliwe.

0
  • #3 12 Lip 2005 21:29
    -=mINA87=-
    Poziom 12  

jest możliwe... tyle że nie mam czasu pisać czegoś takiego LOL :D a to o czym mówisz to półśrodki.. a ja szukam uniwersalnego rozwiązania..

Dodano po 5 [minuty]:

BTW: jak to zreazliować technicznie?? jakbym, napisał sieciówkę wirtualną to bym musiał jeszcze bridge'a wlanąć coby zbierala co jest po3bne... jest jeszcze jakies wyjscie?? bo mi nie przychodzi zbytnio do glowy...

0
  • #4 12 Lip 2005 23:50
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sam IPX jest jak najbardziej routowalny, niestety nie w internecie.

Uniwersalnego rozwiązania raczej nie znajdziesz.

Jeśli CI się to uda wiele osób zapewne będzie wdzięcznych za info.

0
  • #5 13 Lip 2005 11:31
    -=mINA87=-
    Poziom 12  

heh. niewatpliwie... ale musialbym to dokladnie przemyslec i powalczyc z DDK (Driver Development Kit)... a nie mam zbytnio czasu :/ musze walczyc z OGREm, dokonczyc kilka stronek itp... cholerne wakacje :] tak czy tak nei ma na nic czasu.. ale warto by było pomyśleć o czymś takim...
    pewny pomysł: WinPCap - przechwytuje pakiety z sieci... jakby wykorzystać tą bibliotekę i przechwycone pakiety przesyłać tak jak lecą poprzez jakiś programik który działałby w oparciu o TCP/IP i przesyłałby do klientów tą ramkę... czy to by działało :> najprostsze rozwiązanie chyba.. i nie 3ba się walić z jakimis niskimi warstwami abstrakcji :] tylko czy nie 3ba będzie cos mieszac w ramkach.. ale chyba w sumie nie :] z drugiej strony system by musial widziec jaka kolwiek siec.. czyli musialaby byc jakas niby siec loopback do ktorej OS wysylalby pakiety a WinPCap by to zbieral... chyba cios kolo tego :P

0