Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uziemienie PE a rejestrator z zasilaczem

22 Sie 2016 08:16 1251 5
  • Poziom 10  
    Witam

Często rejestratory mają zasilacze oddzielne. Część ma przewód zasilający z bolcem a część nie. Z tyłu tych rejestratorów często jest śruba do podłączenia uziomu.

Czy podłączacie rejestrator do uziomu ? Jeśli tak to czy do oddzielnego czy można do żyły PE ?

Co w momencie jeśli do rozdzielnicy jest PEN i tam następuje rozdział na PE i N czy można do PE podłączyć rejestrator ? Zakładam że w punkcie rozdziału nie ma podłączonego bezpośrednio uziomu do punktu rozdziału.

Czy takie podłączenie do PE będzie miało negatywne (nie mówię o zakłóceniach) konsekwencje dla trwałości rejestratora i kamer ? W sumie jak mierzy się między wyjściem zasilacza a PE to zawsze będzie jakieś napięcie płynęło. Tylko czy to ma jakiś wpływ destrukcyjny ? Czy jednak powinno się połączyć z PE rejestrator ?

Zasilanie kamer niskonapięciowe.
  • Poziom 24  
    Napięcie nie płynie, napięcie po prostu jest albo go nie ma, to prąd płynie.
    Jeśli zasilacz ma 2 klasę ochronności (a raczej zdecydowana większość zasilaczy do rejestratorów taką ma) to ma obudowę plastikową i wykorzystane tylko 2 bolce (L,N), 3 nawet jeśli występuje we wtyczce, to wewnętrz nie jest podłączony. Podłączenie do takiego zasilacza na siłę ochrony obniży mu klasę ochronności z 2 do 1.

Rozumiem, że to rozszerzenie tematu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3100796.html
  • Poziom 10  
    Nie chodzi mi o zasilacz lecz wyłącznie o rejestrator. Zasilacz rejestratora jest II klasy z ochroną lub bez. Ale często z tyłu rejestratora jest śruba z oznaczeniem uziemienia. I o to połączenie mi chodzi. Czy w takim wypadku łączyć rejestrator do uziomu czy nie ?

Nie jest to rozszerzenie żadnego tematu bo tamten z tym nie ma nic wspólnego.
  • Poziom 14  
    Kolego odpowiedz sobie jakie zadanie ma połączenie PE.
    Obwód ochronny ma chronić przed upływem prądu- porażeniem(w efekcie śmiercią).
    Nie stosując narażasz się na niebezpieczeństwo.
    Podlącznie PE nie wpłynie na trwałość elektroniki, nawet może skrócić jej żywot przy wyładowaniach.
  • Poziom 27  
    Ten zacisk w tyle obudowy służy do podłączenia przewodu wyrównawczego do szyny GSU w ochronie przeciwprzepięciowej a nie do przewodu pe.
  • Poziom 10  
    Zawsze robiłem tak, że podłączenie było do realnego uziomu jeśli były możliwości a jak nie to rejestratora nie podłączałem(zasilacz ii klasy). Bo często widzę, że inne firmy łączą to z PE zresztą szafę też. Ja tam wolę przewód bezpośrednio do szyny wyrównawczej. Poza tym ostatnio zobaczyłem połączenie rejestratora do PE gdzie rozdział był w rozdzielni z PEN na PE+N. A w punkcie rozdziału nie było punktu styku z uziomem. Idąc dalej szło to do rozdzielni gdzie była tylko szyna PEN też nie podłączona do uziomu. Dopiero główna rozdzielnia w zakładzie w innym budynku miała szynę wyrównawczą. Jaką wartość ma taki uziom oprócz wartości przeciwporażeniowej to raz a dwa z takiego podłączenia mogą iść zakłócenia przy podłączeniu na kamery z maszyn i potem się dziwić że ludzie mają pasy na ekranie.