Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Whirlpool ADGI 851 FD - Zmywarka nie wypompowuje wody

22 Sie 2016 10:44 2898 9
  • Poziom 22  
    Witam,

Whirlpool ADGI 851 FD pozostawia kilka litrów wody na dnie zmywarki:
    -nie sygnalizuje zakończenia cyklu tylko się na końcu wyłącza
    -przeczyściłęm filtr - nie pomogło
    -odłączyłem rurę od syfonu umywalki i podczas cyklu mycia spuszczałem wodę do wiaderka by sprawdzić czy coś nie jest przytkane wsyfonie zmywarki do ktorego normalnie jest odprowadzana woda - nie pomogło

Wydaje się, że coś jest nie tak z odprowadzaniem wody: może coś się dostało do wirnika pompki ale nie wiem czy da się to wyczyścić bez demontażu orzadzenia (jest w zabudowie). Byc moze jest cos z zaworem zwrotnym.

Mam prosbe o sugestie jakie czynnosci i testy moglbym zrobic by zdiagnozowac usterke.
    Czy da sie uruchomic jakas diagnostyke, zebrac jakies informacje o bledach. Nie mam instrukcji serwisowej i nie wiem czy t akonstrukcja nie jest zblizona do jakiejs innej zmywarki na rynku.
  • Poziom 22  
    Wcisnąłem palec do otworu prowadzącego do wirnika i wydaje mi się, że wirnik porusza się dość płynnie.

Czyżby była uszkodzona pompa w taki sposob, że trochę wypompowuje?
  • Poziom 22  
    Whirlpool kazał mi zresetować urządzenie poprzez wciśnięcie na 5 sek przycisku zasilania ale bez zmian.
  • Poziom 22  
    Przyjechał Pan z serwisu Whirlpool. Włączył program by wypompować wodę (programy rozpoczynają pracę od wypompowania pozostałej wody). Pompa zadziałała i wypompowała wodę, która została z poprzedniego mycia (ok. 4L). Następnie przerwał program jak już zmywarka nalała świeżej wody i powtórzył test z włączeniem programu od nowa (ta zmywarka nie pamięta stanu w jakim była po wyłączeniu zasilania). W ten sposób dowiódł mi, że pompa i zmywarka są sprawne. Nie wiedziałem co powiedzieć - testowałem wcześniej pracę zmywarki 5x.
    ===
    Wieczorem włączyłem cały cykl zmywania (1h) i zmywarka pozostawiła jak zwykle wodę nie sygnalizując zakończenia programu.

Może to nie pompa tylko jakiś problem z hydrostatem. Ale dlaczego czujnik ten działał by poprawnie na początku pracy zmywarki skoro wypompowuje. Może coś się nagrzało i przestało działać.
  • Poziom 22  
    Serwis zdecydował, że wymieni pompę i programator. Niestety powiedziano, że części będą do 14dni(!). Ciekawe, że serwis nie ma części zamiennych.
  • Poziom 22  
    Serwis pojawil sie w koncu - wymieniono programator - moduł elektroniczny i pompę.

Niby działa ale nigdy nie udało mi się usłyszeć sygnału zakończenia. Mam wrazenie, że przyczyna nadal pozostała - z jakiegos powodu zmywarka się wyłącza. Poprzednio przed wypompowaniem wody a teraz po wypompowaniu. Moe sie przegrzewa np. nie działa jakiś sensor.

Bede obserwował
  • Poziom 22  
    Problem wypompowywania jest juz zalatwiony (byc moze przez przypadek).
    Jednak nadal pozostal problem niesygnalizowania zakonczenia i mojego podejrzenia, ze kontroler wylacza sie przypadkowo (przed konce) oniewz czasami mam zbyt mokre naczynia (zwykle sa suche).
  • Poziom 22  
    Po zbadaniu sprawy ustaliłem, że zmywark aprzestała wydawać 8 sek sygnal po zakończeniu zmywania a wydaje 3 krótkie i ciche sygnały, które dośc trudno zauważyć.
    Co ciekawe nawet w instrukcji powteirdzają ten fakt.

Whrirlpool wmawia mi, że instrukcja jest błędna a ja mam problem ze słuchem skoro wcześniej przez rok słyszałem 8 sek sygnał.
  • Poziom 22  
    Wymiana modułu kontrolera