Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wkrętarka z biedronki Niteo Tools nie chce ładować

Hener 22 Sie 2016 13:09 5256 11
  • #1 22 Sie 2016 13:09
    Hener
    Poziom 5  

Witam mam wkrętarke jak w tytule i niestety rozładowała sie i nie chce ładowarka ją załadować>.

Po przyciśnieciu przycisku, można usłyszeć dźwięk jakby próbowała ruszyć, ale już energi nie ma.

Wkrętarka posiada jeden akumulatorek Litowo jonowy 3,7V i jest ładowany ładowarką co według opisu ma napięcie wyjściowe 6V, (0,3A) .
    Po wpięciu ładowarki nic się nie dzieje, sprawdziłem ją i na wyjściu posiada ona 11V! . Nie za dużo? Myślałem sobie, że może zepsuł się jej jakiś stabilizator napięcia, ale podpiąłem ładowarke od innych wkrętarki, która ładuje napięciem 16V i co? też nie ładuje, ale przynajmniej się świeci dioda czerwona przy podpięciu jej do urządzenia(przy orginalnej ładowarce nic się nie świeci).

Wkrętarka z biedronki Niteo Tools nie chce ładować Wkrętarka z biedronki Niteo Tools nie chce ładować Wkrętarka z biedronki Niteo Tools nie chce ładować

Ma ktoś z Państwa jakieś pomysły?

1 11
  • #2 22 Sie 2016 15:53
    Adam-T
    Poziom 38  

Hener napisał:
    Ma ktoś z Państwa jakieś pomysły?

Rozebrać wkrętarkę, zobaczyć co tam "siedzi" i pomierzyc napięcie na akumulatorze z ładowaniem i bez ładowania.

0
  • #3 23 Sie 2016 11:10
    Hener
    Poziom 5  

Jak to syf za takie pieniądze i z tego miejsca, to po odkreceniu wszystkich wkrętów, nie da się zdjąć obudowy tylko odgiąć, jak użyje więcej siły to się raczej rozleci na części(zamysł projektatów).

Ale udaje się zmierzyć napięcie na akumulatorze, wynosi ono 2,60V, pod podpięciu ładowarki nie ma ładowania, napięcie bez zmian.
    Na wikipedii pisze, że nie należy rozładowywać akumulatorków poniżej 3,20-2,75V.
    Czy taki stan napięcia ogniwa oznacza jego smierć?

0
  • #4 23 Sie 2016 11:49
    klamocik
    Poziom 24  

Akumulator jest rozładowany i po kilku naładowaniach moc wróci zasilacz niestabilizowany bez obciążenia może mieć 10V ale najlepiej sprawdzić żarówką i równocześnie zmierzyć napięcie.

0
  • #5 23 Sie 2016 12:04
    Hener
    Poziom 5  

Spróbuje to siłą otworzyć i sprawdzić ciągłość połączeń od wpięcia ładowarki do akumulatora.
    Straszny syf z tego, żeby to odtworzyć...

0
  • #6 24 Sie 2016 17:23
    TomekB123
    Poziom 18  

Nawet w takim "złomie" powinien być układ kontrolujący ładowanie tego akumulatora. Pewnie jest uszkodzony.
    Raz robiłem znajomemu zabawkę podobnej klasy. Nożyce do trawy. Tam był tylko przepalony bezpiecznik smd.

0
  • #7 25 Sie 2016 12:04
    Hener
    Poziom 5  

Udało mi się otworzyć tą wkrętarke i ku mojego zdziwienia nie było żadnych widocznych uszkodzeń na płytce, był zerwany przewód plusowy do końcówki ładowania, przylutowałem ją, ale efektu dalej żadnego nie ma.

Na zdjęciu zerwany przewód to jest od diody podświetlającej, nie robiłem z tym bo na razie nie ma to sensu.

Wkrętarka z biedronki Niteo Tools nie chce ładować Wkrętarka z biedronki Niteo Tools nie chce ładować Wkrętarka z biedronki Niteo Tools nie chce ładować Wkrętarka z biedronki Niteo Tools nie chce ładować Wkrętarka z biedronki Niteo Tools nie chce ładować Wkrętarka z biedronki Niteo Tools nie chce ładować

Czyżby ten układ scalony umarł?

0
  • #8 27 Sie 2016 18:08
    Hener
    Poziom 5  

Witam, troche się tym pobawiłem, układ ładowania naprawiłem lutując dodatkowy przewód do wtyku ładowania i dodatniego biegunu akumulatora.

Ale jest problem bo nie chce chodzić, włącznik jest ok, sprawdzałem ciągłość, ale prawdopodobnie tranzystor siadł?(tak mi się wydaje).
    obroty w lewo chodzą gdy dociągne minus z baterii lub z płytki do zasilania silnika i wtedy chodzą.

Mam racje odnośnie tego tranzystora? Chyba, że to jest co innego bo nie mogłem znaleźć po wpisaniu cyfr co to jest.

0
  • #9 27 Sie 2016 23:53
    Adam-T
    Poziom 38  

Hener napisał:
    Witam, troche się tym pobawiłem, układ ładowania naprawiłem lutując dodatkowy przewód do wtyku ładowania i dodatniego biegunu akumulatora.

Może trochę pomyśl zanim zaczniesz robić takie głupoty.
    Hener napisał:
    Wkrętarka posiada jeden akumulatorek Litowo jonowy 3,7V i jest ładowany ładowarką co według opisu ma napięcie wyjściowe 6V, (0,3A) .
    Po wpięciu ładowarki nic się nie dzieje, sprawdziłem ją i na wyjściu posiada ona 11V!

0
  • #10 28 Sie 2016 14:20
    Hener
    Poziom 5  

Zasilacz jest niestabilizowany,

0
  • #11 06 Maj 2017 23:55
    Marek153
    Poziom 10  

Nie wiem czy mój wpis w czymś pomoże.
    W mojej wkrętarce też wyczerpał się akumulatorek i poratowałem się innym; ogniwem wyjętym ze starej baterii z laptopa. Usunąłem z wkrętarki niedziałające ogniwo li-jon, wlutowałem to ze wspomnianej baterii, wyciąłem w drugiej połówce obudowy część zabezpieczenia, które zawadzało przy składaniu wkrętarki. Zanim jednak dokonałem tych radykalnych czynności; podłączyłem "nowe"
    ogniwo w miejsce starego i podładowałem je kontrolując prąd ładowania. Ładowanie skończyło się automatycznie przy napięciu ogniwa 4,2V. Póki co, urządzenie działa poprawnie. Wkrętarka z biedronki Niteo Tools nie chce ładować Wkrętarka z biedronki Niteo Tools nie chce ładować
    Muszę wnieść poprawkę.
    Rozładowałem ogniwo do bezpiecznego minimum, następnie podłączyłem ładowarkę i okazało się, że w pewnym momencie prąd ładowania wyniósł około 350mA.
    Z obawy uszkodzenia oryginalnej ładowarki, której prąd dopuszczalny to 300mA, zmieniłem ją na nieco mniej wydajną ale bezpieczną.

0
  • #12 17 Wrz 2018 11:03
    fenikste
    Poziom 2  

Hener napisał:
    Jak to syf za takie pieniądze i z tego miejsca, to po odkreceniu wszystkich wkrętów, nie da się zdjąć obudowy tylko odgiąć, jak użyje więcej siły to się raczej rozleci na części(zamysł projektatów).

Ale udaje się zmierzyć napięcie na akumulatorze, wynosi ono 2,60V, pod podpięciu ładowarki nie ma ładowania, napięcie bez zmian.
    Na wikipedii pisze, że nie należy rozładowywać akumulatorków poniżej 3,20-2,75V.
    Czy taki stan napięcia ogniwa oznacza jego smierć?

Jak pod naklejką jest wkręt to sie go odkręca :) też...

0
  Szukaj w 5mln produktów