Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oprogramowanie do edycji schematów i płytek drukowanych

JanuszM 01 Kwi 2003 01:21 226590 274
  • Computer Controls
    Tdv
    Poziom 33  
    Thx;-)

Circuit Makera znam, i szczerze mówiąc nieszczególnie mi do gustu przypadł. Co do Eagla to w wersji komercyjnej jest troszke drogi. Ściągam sobie włąśnie z Waszych linków;-)
    Jakieś dośwaidczenia w pracy z tymi programami?
    Joachim Krukowski
    Poziom 17  
    Tdv napisał:
    Thx;-)

Circuit Makera znam, i szczerze mówiąc nieszczególnie mi do gustu przypadł. Co do Eagla to w wersji komercyjnej jest troszke drogi. Ściągam sobie włąśnie z Waszych linków;-)
    Jakieś dośwaidczenia w pracy z tymi programami?

Sa osoby, ktore wola Autotrax EDA od Eagle :)

Joachim
    Tdv
    Poziom 33  
    Wlaśnie zainstalowałem Autotrax EDA. Prezentuje się nieźle, zobaczy jak pójdzie dalej. Joachim: czy te sch i pcb z niego są kompatybilne z protelowskimi?
    I jeszcze jedno, nigdzie nie umie się doszukać licencji, na stronce pod purchase stało co jest totally free, ale dla pewności: czy masz takową, że komercyjnie też go można wykorzystać?

Joachim: mam mały problem, nie bardzo chce mi się PCB tworzyć, zaczyna coś otwierać i zawisa z textem że coś mu nie pasuje, ale nie wyświetla do końca komunikatu. Może spotkałeś się z czymś takim?
    Joachim Krukowski
    Poziom 17  
    Tdv napisał:
    czy te sch i pcb z niego są kompatybilne z protelowskimi?

Niestety :(

Tdv napisał:
    nigdzie nie umie się doszukać licencji, na stronce pod purchase stało co jest totally free, ale dla pewności: czy masz takową, że komercyjnie też go można wykorzystać?

Nie wiem tego. Moze wiecej informacji podanych jest podczas instalacji. Duzo na temat zasad licencji jest w helpie (AutoTRAX.chm)

Tdv napisał:
    nie bardzo chce mi się PCB tworzyć, zaczyna coś otwierać i zawisa z textem że coś mu nie pasuje, ale nie wyświetla do końca komunikatu. Może spotkałeś się z czymś takim?

A mozesz podac ta czesc komunikatu?

Joachim
    Tdv
    Poziom 33  
    Podczas instalacji ni słowa o licencji nie było i to mnie właśnie zdziwiło... Cała licencja była ograniczona do textu o zastrzeżeniu praw autorskich. Kod do instalacji przesłali mailem...

Komunikat: A required resource was
    i tu się urywa. Pod spodem zostaje tylko przycisk OK. Program się wiesza i trzeba go kilować z taskmenadżera.

Czasami już przy włączaniu typowy windowsowy komunikat "Program wykonał nieprawidłową bla bla bla".
    Mam win98SE i PII 300MHz, ale u kolegi na znacznie lepszym sprzęcie dzieje się to samo.
    Ptolek
    Poziom 36  
    No mnie też się tak dzieje, zawiesza się i Windows go zamyka :(. A w ogóle to może i dobry program, tylko trochu mało najważniejszych elementów, np. jak zrobić pole lutownicze z trzema dziurami obok siebie (np. wejście stereo), żeby ich program nie poprzesuwał ? Chyba trzeba nowy komponent tworzyć...
  • Computer Controls
    Tdv
    Poziom 33  
    Odpowiedź od autora:

It is free.
    win98SE is your problem. Use XP.

Joachim, mam rozumieć, że masz XP?
    Joachim Krukowski
    Poziom 17  
    Tdv napisał:
    Odpowiedź od autora:
    Joachim, mam rozumieć, że masz XP?

Mam Windows 2000

Joachim
    Ptolek
    Poziom 36  
    Ja mam XP ale i tak nie chodzi tak jak należy
    gogo4
    Poziom 15  
    Sciągnij darmowe programy ISISLITE ( edytor schematów ) Ares lite (Edytor płytek ), z działu download na stronie Elektroniki praktycznej
    dgajew
    Poziom 18  
    szukam czegoś porządnego do symulacji, zwłaszcza analogów
    Circuit Maker z prostszymi sobie radzi, ale np nieprawidłowo
    symuluje podnoszenie się układów po właczeniu napięcia zasilania...
    Nie wiem, PSpice, Protel, czy jeszcze coś innego...
    1Waldemar
    Poziom 10  
    W elektrodzie zamieściłem fajne i proste programiki do robienia schematów - WschLim
    oraz do robienia autostrady płytki drukowanej - WcircLim
    Poszukaj
    życzę przyjemnej pracy
    Programy są pewne i sprawdzone pod względem działania
    jak poznasz program to projektowanie stanie się przyjemnością
    pozdrawiam
    dgajew
    Poziom 18  
    czy przez "robienie schematów" masz na myśli także symulację
    rzeczywistego układu ( przebiegi w wybranych punktach, napiecia i prądy ) ?
    1Waldemar
    Poziom 10  
    Do symulacji, pomiarów i in. wykorzystuję Elec_workbench
    a te LIM-y używam do płytek
    Sprawdzę czy na elektrodzie jest a jeżeli nie to zamieszczę
    Waldi
    BadDog
    Poziom 15  
    A może ED win- mnie nie bardzo się podoba no ale.. jest tani (ok 300pln)
    no i chyba jako jedyny występuje w wersji pl. Poszukaj na stronie EP
    oni go rozprowadzali.
    BadDog
    Poziom 15  
    wp57 napisał:
    Firma Altium (dawniej Protel) udostępnia pod adresem http://www.protel.com/resources/downloads/index.html swoje dosowe wersje Autotraxa 1.61 i EasyTraxa jako pełne wersje freeware. Wiele lat pracowałem przy pomocy tegoż właśnie Autotraxa i nadal czasami się przydaje, bez problemu uruchamia się pod Win98. Nie ma problemu z wykonastwem tych płytek gdyż każdy producent obwodów obsługuje ten format. Windowsowa wersja tego samego autotraxa to TraxMaker jego darmową wersję można znaleźć pod http://www.circuitmaker.com - razem z edytorem schematów. Pełną wersje tego oprogramowania uzywam na co dzień.

Gdyby do AutoTraxa były sterowniki do kart graficznych byłby suuuuper
    Pracowałem na nim i wqrza mnie mruganie monitora przy 56hz
    Przesiadłem się dawno temu na protela w starszej wersji (zwanej 94)
    Mały zgrabny i ma wszystko co mi trzeba. Niebardzo mam przekonanie do Protela 99- za duży i przynajmniej ja korzystam może z 5 % mozliwości. Szukam coś pośrodku, może Protel 98?
    Co do Eagle - nie bardzo przemawia do mnie, qmpel bardzo sobie go chwali. Poprostu przyzwyczajenie.
    BadDog
    Poziom 15  
    Ptolek napisał:
    Ja mam XP ale i tak nie chodzi tak jak należy

Ściągnąłem wczoraj program, zainstalowełem (pod XP) i...... nie jestem zadowolony. Próbowałem coś narysować, zrobić element .jakoś mi nie leży. Wolę jednak starego protela 94, może to przyzwyczajenie a może coś jeszcze 8) . Co do Eagle też jakoś tak niepasi mi, choć autoruter ma lepszy niż protel 94 i sam robi listę połączeń. Przez co np. nie można postawić swobodnego punktu (swobodny punkt nie ma obudowy)
    elektryk
    Poziom 42  
    BadDog napisał:
    Przez co np. nie można postawić swobodnego punktu (swobodny punkt nie ma obudowy)

W eagle czy protel? Co to jest SWOBODNY punkt?
    andy k
    Poziom 12  
    Mam AutoTRAX EDA z płytki z Elektroniki Praktycznej. Zarejestrowałem go
    na stronie producenta i otrzymałem "maila" z kluczem odblokowującym.
    Niestety po wpisaniu klucza do "okienka" nie uaktywnia się przycisk [OK].
    Próbowałem zarejestrować program powtórnie i ponownie otrzymałem taki sam klucz. Nie mam pomysłu-co dalej? Czy ktoś miał taki problem?
    Tdv
    Poziom 33  
    Takiego nie. Ściągnij go sobie z serwera producenta, link podał wcześniej Joachim, u mnie program się ciągle wiesza, więc go dwiesiłem na kołku.
    andy k
    Poziom 12  
    Ściągnąłem parę dni temu ale też zachowuje się tak samo jak ten z płytki.
    Ryś
    Poziom 11  
    fachman napisał:
    Pamiętajcie, że jedynie w Accelu da się projektować płytki jednostronne, jest mał u nas popularny, ale Protela bije na głowę, to taki "mocno odwodniony" program, nr 1 na świecie.

No... niezupełnie. Orcad Layout bez problemu radzi sobie z jedną warstwą - wystarczy tylko określić, które warstwy mają być do tego celu użyte.

Pozdrawiam
    chyras
    Poziom 12  
    fachman napisał:
    Eagle ma TYLKO 2 i wyłącznie 2 warstwy, nie da się zrobić na jednej,

Hmm, nie bylbym az tak kategoryczny (:
    1. wystarczy w oknie autoroutera przelaczyc niechciana warstwe na 'N/A'
    2. mozna wykorzystac plik kontrolny z jednego z przykladow (chyba hexapod) dostarczanych z Eagle - nie dosc, ze robi plytke jednostronna, to jeszcze jak trzeba to i przlotke postawi ...

pozdrawiam,
    mierny_electronic
    Poziom 11  
    sepher napisał:
    To, co Eagle wykonuje po przejściu na płytkę, to nie jest gotowy projekt. To tylko dość dowolnie poukładane części z zaznaczonymi połączeniami między nimi. Później wystarczy porozmieszczać elementy zgodnie z upodobaniami, włączyć autorouter ( Tools -> Auto ), wybrać odpowiednie ustawienia, kliknąć "ok" i reszta robi się sama :)

mi wyskakuje komunikat, że nie mogę tego wykonać :( , bo jak klikam "Auto", to pisze "The Light edition of Eagle can't perform the reqested action!" - prawdopodobnie, bo dałem freewere podczas instalacji. Czy ktoś może mi pomóc :?: Będę bardzo wdzięczny
    ACULA
    Poziom 34  
    Nikt Ci nie pomoże bo tu jż wchodzi kwestia licencji i tego za co zapłaciłeś.
    mierny_electronic
    Poziom 11  
    w takim razie jak mam zainstalować Eagle'a, aby była ta funkcja :?: