Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak oklejć te obudowy do głośników?

Kacperpel 23 Sie 2016 15:36 1368 5
  • #1 23 Sie 2016 15:36
    Kacperpel
    Poziom 5  

Zbudowałem obudowy do głośników z projektu Lusztiego z MDF (wygląd w załączniku). Zastanawiam się nad ich oklejeniem. Chcę zrobić coś na wzór tego: (również w załączniku). Czym i jak to zrobić? Boję się, że jak okleję osobno przód i tył, to będą one się odklejać i dość nieestetycznie wyglądać.

• Pomocny post
    #2 23 Sie 2016 19:25
    wkj
    Poziom 34  

Poczytaj o fornirowaniu, jak dobrze okleisz to nic nie odejdzie. Następnie polakierować by się nie brudził i będzie cudo.

Rodzaj forniru wybierasz i masz usłojenie, przed lakierem możesz zabarwić na różny kolor, bejcą np. przed każdą pracą, robić doświadczenia na paskach pozostałości i patrzeć by barwnik nie wszedł w reakcję z klejem.

Efekty są super.

• #3 29 Sie 2016 12:24
    Kacperpel
    Poziom 5  

Już zamówiony fornir, teraz jeszcze jedno pytanie, trochę odbiegające od tematu, czy trzeba zrobić frezy, aby głośniki wyrównały się z płytą czołową, czy jest to konieczne? Chodzi głównie o to, czy nadal będzie to hermetyczne.

• #4 29 Sie 2016 14:47
    wkj
    Poziom 34  

Frezy są tam głównie by zlicować korektory przetworników z frontem, ma to też znaczenie jeżeli chodzi o dźwięk oraz o rozproszenie częstotliwości. Bez frezu też uszczelnisz stosując gumową uszczelkę.
    Masz te obudowy już zrobione? Takie zafrezowanie można wykonać na gotowych skrzynkach, trzeba zbudować sobie przyrząd i określić środek, frezarka górnowrzecionowa i "heya". Robiłem takie rzeczy nawet na lakierowanych obudowach i wyszło pięknie.

• #5 29 Sie 2016 15:21
    marian133
    Poziom 37  

Czy trzeba zrobić frezy już odpowiedziałem w Twoim innym temacie.

Frezy jak i otwory pod głośnik wykonasz frezarką.
    Cyrkiel do frezarki możesz zrobić samemu jeśli nie masz kasy aby go kupić: https://www.youtube.com/watch?v=U8dT0xzlmBc (pręty powinny być w zestawie z frezarką)

Frezy pod głośnik oraz otwory wykonujesz po fornirowaniu obudowy (ale jeszcze przed lakierowaniem oraz szlifowaniem forniru), dlatego też aby nie spaprać roboty musisz najpierw poćwiczyć na odpadach. Jak już dojdziesz do wprawy to do frezowania w gotowej obudowie użyj nowego frezu, starym tępym frezem można również spaprać robotę.

• #6 15 Wrz 2016 10:18
    jolkan
    Poziom 2  

Jak porządnie okleisz, to nawet z kilku części powinno być ok. Tylko ładnie wszystko przytnij i dopasuj.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME