Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Denon AVR-X500 + GTX 660 - Jak puścić samo audio na amlituner?

ZarembaBlackWater 23 Sie 2016 21:33 774 7
  • #1 23 Sie 2016 21:33
    ZarembaBlackWater
    Poziom 8  

Witam!
    Mam podłączony amplituner Denon AVR-X500 do komputera, przez kartę gr. GeForce GTX 660 kablem HDMI. Chciałbym puszczać przez amplituner samego audio, bez puszczania video przez amplituner jako drugi monitor.
    Załączam screena jak to wygląda. Denon AVR-X500 + GTX 660 - Jak puścić samo audio na amlituner?
    Gdy odhaczę amplituner jako monitor to nie przesyła sygnału audio.

0 7
  • #2 23 Sie 2016 22:26
    Michał Farion
    Poziom 13  

Średnio zrozumiałem o co chodzi ale spróbuje pomóc
    Twój amplituner powinien mieć z tyłu wejścia chinch a Twoja płyta główna wejście Jack
    W tym przypadku wystarczy kupić w sklepie kabel chinch Jack stereo i po sprawie
    PS jeśli źle podpowiadam to mnie poprawcie
    Pozdrawiam

0
  • #3 23 Sie 2016 22:32
    ZarembaBlackWater
    Poziom 8  

Mam podłączone kartę graficzną - amplituner przez kabel HDMI. Gdy oglądam coś na TV to puszczam normalnie video i audio przez amplituner.
    Ale podczas gdy siedzę przy PC chciałbym do amplitunera wysyłać tylko audio, a video normalnie na monitorze. Chciałbym odłączyć amplituner jako drugi monitor (nie tak jak na screenie gdzie monitor nr 1 to DENON).
    Czyli bez dodatkowego kabla i odłączania non stop HDMI, się nie obędzie? Bez sensu... :/

0
  • #4 23 Sie 2016 22:36
    Michał Farion
    Poziom 13  

Zadałem proste pytanie kolego
    Masz chinche z tyłu tego amplitunera?
    Jeśli tak to resztę masz opisaną w moim pierwszym poście
    Pozdrawiam

0
  • #5 23 Sie 2016 22:40
    ZarembaBlackWater
    Poziom 8  

No mam. Ale to wiąże się z tym, że muszę puścić dodatkowy kabel + odłączać za każdym razem HDMI z tyłu gdy będę chciał przesyłać samo audio na amplituner. To jest trochę bez sensu, nie uważasz? Chciałbym to załatwić jednym kablem, gdzieś w opcjach powinna być taka możliwość przesyłania samego audio ale nie mogę tego odnaleźć...

0
  • #6 23 Sie 2016 22:44
    Michał Farion
    Poziom 13  

Wtedy wystarczy że wyłączysz przesył dźwięku na hdmi i przełączysz na chinch tak aby obraz leciał z hdmi a dźwięk z chinch
    Mam jeszcze pytanie
    Czyli przez kabel hdmi przechodzi TYLKO dźwięk czy obraź również
    Jeśli nie to wystarczy podłączyć chinchami i odłączyć hdmi
    Sorki jeśli źle podpowiadam. Po prostu próbuje ci pomóc
    Pozdrawiam

0
  • #7 23 Sie 2016 22:55
    ZarembaBlackWater
    Poziom 8  

Spoko, dzięki za pomoc. Sam się nad tym głowie i rozumiem, że to zagmatwane. ;)
    Przez HDMI przechodzi dźwięk TYLKO RAZEM z obrazem właśnie i to jest mój problem. Chciałbym pościć przez HDMI dźwięk, ale BEZ obrazu.
    Problem dotyczy głównie tego, że mam jakby "wirtualnie" ten drugi monitor i kursor myszki mi ucieka. :P Druga kwestia to nie wiem czy to niepotrzebnie nie obciąża czasami karty graficznej.
    Odłączenie na stałe HDMI i zastosowanie jack - chinch odpada, bo potrzebuję przesyłu obrazu i dźwięku gdy oglądam filmy, seriale itd na TV podłączonym do amplitunera.
    Ogólnie rozumiem o co Ci chodzi, ale może ktoś będzie wiedział jak to załatwić poprzestając tylko na samym kablu HDMI. Podsumowując - Kto wie jak wyłączyć wysyłanie obrazu przez HDMI do amplitunera? :)

0
  • #8 24 Sie 2016 15:01
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Jeśli amplituner ma WEJŚCIE audio SPDiF/Coaxial i to samo na WYJŚCIU ma karta muzyczna lub MB - to skorzystać z opcji optycznej lub coaxialnej.

Nie "majstruj" z HDMI - kilka razy odłączysz fizycznie, podłączysz znowu i będzie klops (poczytasz działy RTV z podobną tematyką odłączania i podłączanie kabli to zrozumiesz)

1