Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire v3 - Nie dziala klawiatura i touchpad poza menedzerem rozruchu

Artus2007 23 Sie 2016 21:53 579 8
  • #1 23 Sie 2016 21:53
    Artus2007
    Poziom 14  

Witam

Przepraszam za brak pl znakow ale pisze z klawiatury ekranowej..
    Problem jest taki - zmienilem baterie i ladowarke bo stare wysiadly. Laptop dzialal 1dzien normalnie, na drugi dzien wlaczam i slychac ciagly pisk, ktory sie nie konczy. Wylaczylem go, odpalam ponownie i wlaczyl sie ale nie dziala touchpad ani klawiatura. Pod usb dziala wszystko. Dodam, ze nie moge uruchomic biosu bo kazdy klawisz powoduje wlaczenie Menedzera rozruchu systemu i tam klawiatura laptopa dziala bez zarzutu. Raz udalo mi sie wejsc do biosu i ustawilem go domyslnie - wtedy klawiatura dzialala kilka sekund. Nowe sterowniki nie pomagaja, punkty przywracania tez nie. Na innych bateriach i ladowarkach to samo. System dziala poprawnie, Menedzer urzadzen nie pokazuje problemow. Pomocy[/i]

• #2 23 Sie 2016 22:14
    Maciej_Cichy
    Poziom 11  

Reset biosu bateryjką jest możliwy (łatwy dostęp do niej)?

• #3 23 Sie 2016 22:19
    Artus2007
    Poziom 14  

Wyjalem ja na 5min i to samo

EDIT: Przypuszczam (lecz mogę się mylić), że to może być wina mostka południowego. Popukałem kilka razy (z wyczuciem) w obudowę w miejscu, gdzie się on znajduję i na chwilę klawiatura ożyła. Touchpad niestety bez zmian. Lecz po kliku sekundach znowu wszystko szlag trafił. Nikt nie potrafi mi pomóc?

• #4 24 Sie 2016 14:30
    Kolobos
    Spec od komputerów

Rozkrec i sprawdz dokladnie co jest uszkodzone.

• #5 24 Sie 2016 14:41
    Artus2007
    Poziom 14  

Juz rozkręcałem go 2 razy. Przemieniałem RAM, przekładałem dysk z innego laptopa i ten do swojego. Zmieniałem baterię, ładowarkę. Nie mam już pojęcia co to może być. Bo jeśli to rzeczywiście ten mostek to nie będzie opłacalna jego wymiana skoro laptop jest tak zniszczony, że w tym stanie kosztowałby mniej niż zapewne wymiana tego mostka z robocizna. Wina systemu raczej na pewno odpada, bo przepiąlem dysk do innego laptopa i tam wszystko działa poprawnie.

• #6 24 Sie 2016 15:51
    Maciej_Cichy
    Poziom 11  

Może wystąpiło uszkodzenie tasiemek sygnałowych klawiatury i touchpada.

• #7 24 Sie 2016 17:51
    Artus2007
    Poziom 14  

Jak mogła uszkodzić się taśmiemka od klawiatury, skoro podczas właczenia pojawia się Menedżer rozruchu systemu i klawiatura w nim działa normalnie? Gdyby to była tasiemka to by wcale nie działała ta klawiatura.

• #8 24 Sie 2016 18:00
    Maciej_Cichy
    Poziom 11  

Sorki, zawiodło mnie to co napisałeś że przy pukaniu w obudowę czasem zadziała

• #9 25 Sie 2016 20:27
    Artus2007
    Poziom 14  

Chyba kupię klawiaturę i myszkę bezprzewodową i tak będzie ten laptop funkcjonował. No chyba, że ktoś ma jakieś pomysły to wtedy będę kombinować.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME