Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router d-link DWR-116 + Huawei e3372

23 Sie 2016 21:57 1251 1
  • Poziom 2  
    Cześć,
    Podpisałem umowę na internet w CP.
    Dzięki promocji Smart Dom wyszło mi dosyć tanio.
    Otrzymałem zestaw (taki jak w temacie).

Problem jest w tym, że mam niby dobry (a słaby) sygnał (-67dBm).
    Odbieram LTE.
    Zastanawiam się nad kupieniem anteny zewnętrznej Cybertech.
    Moje pytanie jest takie, którą polecacie, i na który przekaźnik ją skierować?
    Oraz o ile poprawi to osiągi mojego internetu.
    Teraz to PING: 78ms DOWNLOAD: 10,64Mb/s UPLOAD: 2,54Mb/s
    O godzinie 16 było to PING: 30ms DOWNLOAD 5Mb/s UPLOAD: 14Mb/s

lokalizacja to coś koło tego:
    (49º58'23.83'' N 19º55'15.51'' E)
    Z góry dziękuje za pomoc]Link[/url]
  • Specjalista Sieci, Internet
    Popełniłeś błąd podpisując umowę z CP zamiast zawrzeć ją przez sklep internetowy z Plusem. W CP sprzęt jest dzierżawiony i płacisz za jego wynajem 10 zł/m-c i nie będzie twój. W Plusie sprzęt jest na własność, można też korzystać ze SmartDom. Np. za 30 zł/m-c masz 50GB , 3m-ce za 0 zł a do tego bierze się DWR-966 za 199 zł. To router LTE-A , czyli agregujący dwa pasma LTE( Plus od dziś wprowadził tą technologię). Wart 800 zł. Ty wziąłeś słaby zestaw DWR-116+E3372, wart ze 200zł za który zapłacisz 240 zł dzierżawy i musisz go jeszcze zwrócisz jeśli skończysz umowę. Ja na twoim miejscu zrezygnowałbym z internetu z CP( jeśli masz taką możliwość) i brał ofertę z Plusa, o której piszę. ale to tak a propos. Masz E3372 HiLink czyli mozesz sprawdzić parametry sygnału LTE, Cell ID BTS-a i sprawdzić jak działa Plus na LTE800Sferii i LTE1800aero2. w tym celu na komputerze instalujesz http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/count_huawei.php?Datei=ltewatch_h Program pozwala zalogować się na E3372 umieszczonym bezpośrednio w USB komputera i wymusić po kolei LTE800 i LTE1800, pokazuje parametry sygnału LTE i Global Cell ID BTS-a zz którego korzystasz. Na każdym z pasm LTE robisz speedtesty i pokazujesz wyniki z LTEWatchH . To decyduje o doborze anteny. Na LTE1800 Plus/CP korzystają z sieci LTE1800Aero2 gdzie jest 20MHz pasma w MIMO i DL do 150Mb/s. Na LTE800 korzysta z LTE800Sferii z 5Mhz pasma w MIMO i DL do 37,5Mb/s. Niestety ale sieci bywają przeciążone. Masz w pobliżu pozwolenia na LTE1800Aero2 Zakopiańska 265, Dzikiej Róży 7c, Myślenicka 112 i Krzemieniecka 1. LTE800Sferii przy Krzemienieckiej1, Zakopiańskiej 62 i w Świątnikach Górnych. Zasięg na LTE800 dużo większy ale prędkości z reguły słabe. Zrób wspomniane testy potrzebne do wyboru anteny. Na 1800MHz potrzebna antena kierunkowa Dual LTE1800 np. Cybertecha. Taka antena pozwala na wymuszenie połączenia z najmniej obciążonym BTS-em. Ty masz kilka na różnych kierunkach i możesz wybrać ten, który da najlepsze prędkości. Podobnie jest z antenami 2xATK-10/800-980 lub ATK-20 , które pracują na 800MHz i są używane do LTE800.