Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

A6 C5 02r - Brak komunikacji z klimatronikiem

bartollo1990 23 Sie 2016 23:15 1215 6
  • #1 23 Sie 2016 23:15
    bartollo1990
    Poziom 10  

Witam wszystkich mam problem z klimatyzacją tj;wentylator startuje sprężarka włącza się na chwile(ok 3-5sec) po czym wyłącza i tak cyklicznie co około pół minuty :) Byłem u fachowców poziom czynnika ok ciśnienia niby tez ale jest problem bo Vag nie łączy się z klimatronikiem nikt nie chce podjąć się naprawy klimatyzacji bez działającej komunikacji ,diagnostyka ECU,licznika,absu,moduł centralnego zamka,jaśków itd działa poprawnie.Myśląc ze coś zakłóca transmisję na lini K odłączałem radio(ori symphony II ) licznik abs itd, zero jakiejkolwiek poprawy i teraz pojawia się pytanko :) który przewód w której kostce odpowiada za diagnoze ? na necie nie udalo mi się znaleźć pinoutu aby podłączyć bezpośrednio pod złącze obd :) Ktoś coś podpowie ? pozdrawiam :)

0 6
  • #3 24 Sie 2016 07:59
    kamo502
    Poziom 20  

aby połączyć się z klimatronikiem należy zmniejszyć latency w sterowniku usb z 16 na 12 lub mniej.
    menedżer urządzeń > Interface??? > właściwości > Port Settings > Advanced... > BM Options [z 16 na 12].

0
  • #4 24 Sie 2016 14:34
    bartollo1990
    Poziom 10  

Uzywam VCDSa lite 1.2 nie łączy. W menu serwisowym klimatronika błędów brak 0.00 na kanale pierwszym. A wszyscy chcą bloki pomiarowe wiec menu serwisowe nic nie daje :) Z ustawieniami portu też już kombinowałem ustawiłem nawet latency time na 1 i bez zmian dalej "Brak komunikacji ze sterownikiem" Nie łączy w ogóle a zazwyczaj przy złym ustawieniu portu łączy na chwilkę i zrywa połączenie więc sadzę ze gdzieś jest przerwa na lini K.

1
  • #6 24 Sie 2016 20:54
    bartollo1990
    Poziom 10  

Dzięki wielkie :) mam nadzieje ze w poliftach sie nic nie zmieniło :) mogę bezpośrednio pociagnąć kabel na pin 7 OBD2 czy lepiej podłączyć jako osobny układ do drugiego złącza OBD2 :)

0
  • #7 14 Lis 2017 18:58
    bartollo1990
    Poziom 10  

Diagnoza klimatronika spięta z linią K radia i wszystko dało się zdiagnozować. Dziękuję wszystkim za pomoc.

1
  Szukaj w 5mln produktów