Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zapchana głowica - Brother DCP-J315W Jaki płyn do udrażniania?

micziliczi 24 Sie 2016 11:17 1485 6
  • #1 24 Sie 2016 11:17
    micziliczi
    Poziom 3  

Mam zapchaną głowice koloru czarnego. Wielokrotne próby czyszczenia z poziomu menu i menu serwisowego nie przyniosły żadnego efektu. Drukarka kompletnie nie drukuje w kolorze czarnym, nawet jeden punkt dyszy nie jest drożny. Próbowałem czyścić dysze przez zanurzenie w ciepłej wodzie i occie - brak reakcji. Zastanawiam się nad zakupem płynu, żeby bezpośrednio strzykawką wlać płyn do środka głowicy. Jaki płyn polecacie? Czy jakakolwiek próba naprawy jest jeszcze warta?

• #2 26 Sie 2016 00:28
    dr.master
    Poziom 36  

Przez wężyki jest pompowany atrament ?
    Spróbuj je wypłukać ciepłą wodą i puścić czyszczenie serwisowe.
    Jeśli będzie pompować atrament, można próbować płynów do udrożaniania.
    Ja stosuję najtańszy i nie widzę różnicy między tanimi a drogimi.

• #3 11 Lut 2017 21:12
    micziliczi
    Poziom 3  

Kupiłem taki płyn http://allegro.pl/strong-100ml-plyn-do-udrazniania-dysz-glowic-epson-i6680213683.html
    Rozebrałem całą głowice, przepłukałem strzykawką z płynem, ale nie zauważyłem, żeby płyn wydostał się na zewnątrz. Później przepłukałem jeszcze wodą i głowice zanurzyłem w płynie na całą noc. Efekt jest taki, że tusz dopływa do głowicy i "pampersa", ale po kilkukrotnym czyszczeniu z menu serwisowego kartka z wydrukiem jest biała. Nie drukuje żaden kolor, przed czyszczeniem działały wszystkie oprócz czarnego.

• #5 11 Lut 2017 23:16
    micziliczi
    Poziom 3  

Głowice solidnie przeczyściłem. Teraz nic nie chce drukować. Chodzi mi o poradę dot. samej głowicy, jej ew. uszkodzenia i możliwości naprawy lub wymiany.

• #6 12 Lut 2017 09:31
    dr.master
    Poziom 36  

No to jak wpuściłeś bezpośrednio do głowicy płyn udrażniający uszkodziłeś ją na stałe.
    Wymiana głowicy raczej nie opłacalna ekonomicznie.
    Możliwości naprawy brak. Można próbować sprowadzać z Chin, ale i tak wychodzi jakieś 150 zł.

• #7 22 Lut 2017 15:34
    micziliczi
    Poziom 3  

Dziękuje za odpowiedzi. Temat do zamknięcia.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME