Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lista kryteriów przy zakupie nowej pralki - ściągawka

24 Sie 2016 12:39 1947 1
  • Poziom 3  
    W związku z zakupem nowej pralki i z zamiłowania do racjonalnego podejmowania decyzji stworzyłam sobie listę kryteriów, które ułatwiły mi ostateczny wybór (chociaż nie ukrywam, że głowa boli jak się patrzy na to, co jest dostępne).
    Może komuś to ułatwi zakup pralki, a może pomożecie stworzyć pełną listę parametrów na które trzeba koniecznie patrzeć i takich, które może i cieszą ale nie są krytyczne?
    Moja lista poniżej (punktem odniesienia dla porównań jest aktualna pralka).
    Parametry istotne:
    1. wymiary pralki (głębokość!) i sposób załadunku --> szczególnie ważne przy ograniczonej powierzchni
    2. załadunek (ile kg prania zmieścimy w pralce) --> zależne od ilości ubrań do wyprania
    3. prędkość i klasa wirowania, wilgotność resztkowa! (prędkość nie zawsze oznacza, że pranie będzie porządnie odwirowane) --> istotne jeśli chcemy, żeby pranie w miarę szybko wyschło
    4. poziom hałasu w trakcie prania i wirowania --> orientacyjnie, żeby sprawdzić jak wypada na tle np. dotychczasowej pralki
    UWAGA - wszystkie te informacje znajdują się w kartach produktu, które producenci muszą przygotować w związku z rozporządzeniem UE (karty są na stronach producenta). To dobre źródło jeszcze kilku innych informacji na temat pralki, których nie znajdziecie w ładnych ulotkach.
    Parametry uzupełniające:
    1. efektywność energetyczna, zużycie prądu i wody (zużycie wody na cykl prania - dla tych, którzy nie wierzą, że
    2. czas prania na standardowych programach (informacja również w karcie produktu)
    3. pozostałe czasy prania, możliwość skracania czasów, opcja szybkiego prania
    4. wirowanie i płukanie jako osobne programy, możliwość regulacji wirowania i temperatury przy programach
    5. dodatkowe programy na których nam zależy (pranie delikatne "ręczne", antyalergiczny, ciemne ubrania, odświeżanie, puch itp itd)
    6. dodatkowe funkcje pralki (np. opóźniony start, blokada przed dziećmi, zdalne sterowanie pralką, łatwe prasowanie, pranie wstępne itd)
    7. wyróżniki producenta (np. jakiś specjalny silnik, bęben, technologia prania, materiały wykonania, ustawianie poziomu zabrudzenia odzieży, itd)
    Parametry decydujące jeśli mamy np. 2 czy 3 pralki o niemalże identycznej specyfikacji:
    1. CENA - warto już na początku ustalić sobie budżet na pralkę bo bez budżetu łatwo zrobić z 1200 1600 ;)
    2. Gwarancja (możliwość przedłużenia gwarancji) i jej warunki
    3. Wygląd, estetyka
    4. Doświadczenia z produktami marki, opinie innych użytkowników
    5. Możliwość i koszty naprawy pralki

Co o tym sądzicie? Dodalibyście coś jeszcze?
  • Poziom 16  
    Jak będę mieć budżet na pralkę sensowny to taka lista na pewno się przyda.

Jednakże na chwilę obecną jestem z finansami (remont nowego mieszkania po koreańcach - wszytko do wymiany) tak bardzo w D że kupiłem pralkę z OLX gdzie jedyne warunki to:
    1-najtańsza w 100% sprawna ładowana od przodu

PS. Też sobie robię takie listy przy zakupie różnego rodzaju sprzętów :)