Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Najlepszy odkurzacz z filtrem hepa do 350-400zł.

SGoneill 24 Sie 2016 15:44 3189 9
  • #1 24 Sie 2016 15:44
    SGoneill
    Poziom 17  

Witam szukam nowego odkurzacza z filtrem hepa.
    Jako że jestem laikiem w tej dziedzinie postanowiłem tu napisać.
    Odkurzacz ma być solidny i tani w utrzymaniu (worki i filtr) kompromis pomiędzy tymi kryteriami.
    zastanawiałem się nad Zelmer ceres zvc 355 HT.
    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
    Pozdrawiam

0 9
  • #3 25 Sie 2016 20:36
    SGoneill
    Poziom 17  

No dobrze wybrałem ten: http://profieurope.eu/oferta,802.html
    Tylko mam pytanie czy filtry do niego da się wyczyścić czy trzeba kupować nowe?
    I jakiej wielkości cząsteczki wyłapują te filtry?

0
  • #4 25 Sie 2016 20:54
    Joker.
    Poziom 30  

W opisie jest napisane: możliwość prania zabrudzonych filtrów
    Jest model o takim samym wyglądzie z regulacją mocy, chyba to model 10.0
    Możesz zadzwonić do producenta do Rzeszowa i się dokładnie dowiesz.

0
  • #5 25 Sie 2016 21:13
    Przemeek1988
    Poziom 22  

Profi 10 dobry odkurzacz, ma natomiast jedną istotną wadę - wylot powietrza jest umiejscowiony tak nisko, że podmuchuje brud z podłogi.
    Prać można filtr piankowy ,HEPA się wymienia w tych odkurzaczach ,nie są drogie - to plus. Reszta już raczej pozytywna, bardzo zwrotny ,w miarę cichy o świetnej sile ssania. Bryła generalnie dość przyjazna w użytkowaniu, gdyby nie owy wylot byłby idealny.

Najtańsze filtry HEPA ma owy Profi i Zelmer,ale filtr filtrowi nie równy (na podstawie własnego doświadczenia z Zelmer Syrius H13 i filtrem Hepa w odkurzaczu Samsung VCJG15RH - jestem alergikiem i czuć różnicę delikatnie na korzyść Samsunga. Znacznie słabiej to wygląda w przypadku zakupu tego filtra ,który należy zmieniać raz w roku, Zelmer ~ 40zł ,Samsung ~120zł). W ostatnim czasie Zelmer wypuścił kilka nowych filtrów, m.in: HEPA z naturalnym ekstraktem z Miłorzębu Japońskiego /60zł/ ,HEPA 13 o działaniu wysoce antyzapachowym, z zastosowaniem aktywnego węgla /60zł/ i być może dorównują już temu co jest w Samsungu, cena dalej na korzyść Zelmera.

Z tych 3 których miałem ,najlepiej sprawuje się Samsung ,pod względem wykonania ,efektywności i kultury pracy, także jak najbardziej polecam. Jedyne ale to cena filtrów i ew. akcesoriów w razie awarii, są drogie więc jeśli nie zamierzasz się później pchać w takie ceny to sobie odpuść.

Moja propozycja to:
    Electrolux PowerForce ZPFCLASSIC
    Electrolux Classic Silence ZCS2240VEL
    Electrolux Ergospace ZE357
    Zelmer Jupiter ZVC425HT
    Zelmer Jupiter ZVC425HM
    Zelmer Flooris ZVC545CA

Kupując Electroluxa - wybierasz produkt dobrej klasy ,z fajnymi parametrami ,wylotem powietrza u góry (uważam to za najlepsze rozwiązanie w odkurzaczach), cena filtrów HEPA kształtuje się w granicach 90zł za oryginał ,cena worków safbag to około 30 zł. Przy prawidłowym użytkowaniu powinien sprawować się bez zarzutu.

Zelmer - podane przeze mnie modele są już od dłuższego czasu na rynku i cieszą się dobrą opinią. Dobra siła ssania ,w miarę ciche. Cena części i akcesoriów śmiesznie tania w porównaniu do konkurencji.

Wszystkie modele w/w Electrolux i Zelmer są "made in Europe".

Sumując: Profi Europe - fajne ale zastanowił bym się czy aby na pewno brać do domu chociażby z racji wylotu powietrza, na jakości się na pewno nie przejedziesz ,są bezawaryjne. Na wyposażeniu jest ssawko szczotka włoskiej produkcji Spival -trochę tandetna ,powietrze świszczy z każdej strony tej ssawki, polecam od razu zamówienie u producenta ssawki Wessel - czyli koszt około 100zł do ceny odkurzacza. Samsung - tutaj używam od roku, nie mam żadnych zastrzeżeń co do pracy odkurzacza ,wykonany solidnie, bajery mega przydatne takie jak montowanie rur ,węża ,ssawek na click a nie wcisk, sterowanie funkcjami odkurzacza z pilota- toż to już czyste lenistwo. Minus: cena filtrów i akcesoriów = hepa 120zł ,ssawko szczotka ,oryginalna NB830
    - 160z (musiałem wymienić ,pierwszą uszkodziłem z własnej winy).
    Zelmer - dość dobre wykonanie (czasem zdarzają się jakieś pierdy które mogłyby być lepiej dopracowane), dobrze odkurzają ,cena wszystkiego co się zużywa w tym sprzęcie w dobrej cenie.
    Electrolux - wykonanie ciut lepsze od Zelmera, cena filtrów trochę wyższa (raz na rok wymieniasz HEPA za około 90zł).

0
  • #6 27 Sie 2016 11:31
    DEDMAN
    Poziom 14  

@Przemeek1988 to cie rozczaruje "made europe" tak jeśli przez to twierdzisz że są produkowane w Polsce na przykładzie zelmera NIC nie jest produkowane przez zelmera wszystkie półprodukty/części są z chin wiem co mówię bo tam pracowałem 3 lata. Tylko montaż.
    Profi wywodzi się od zelmera w takim sensie ze gościu stwierdził że mam dość chinskiego go....a i założył swój biznes może modele nie są piękne ale to woły robocze maja działać
    mam 10.5 kupiony używka po motelu poobijany /wiadomo firmowy/ mimo tego działa jak nowy
    modyfikacja to hepa i założony regulator obrotów silnika / bo nie ma w tej wersji/
    worek 6 zł akurat sklep mam niedaleko
    odkurzacz rzeczywiście ma wylot od dołu- ale dopiero teraz poszedłem sprawdzić :P mi nie przeszkadza
    wada wg mnie uchwyty na akcesoria to zbędne cudo
    nie mam porównania do elektroluxa

0
  • #7 27 Sie 2016 15:12
    Przemeek1988
    Poziom 22  

Dedman, być może tak jest ,ale jeszcze do niedawna silniki do sprzętu Zelmer "made in EU" dostarczała im ich podgrupa ZELMOTOR ,podobnie z płytkami elektronicznymi. Obudowy sprzętu również były robione w Rzeszowie, duperele typu ssawko- szczotki ,worki faktycznie przyjeżdżały z Azji. Nie wnikam już w szczegóły ,koniec końców ich wyroby sprawują się dobrze na tle konkurencji.
    Warto dodać ,że pan Madera też nie produkuje swoich odkurzaczy a jedynie je składa. Tak jak pisałem wcześniej, tragiczne ssawki Spival i bardzo dobre Wessel (dostępne w wyższych modelach Profi na wyposażeniu) ,silniki - Ametek -włoskie, pompy wody - Gotec ,węże- Belgia, obudowy też nie są produkowane na Hanasiewicza a dostarczane z innej fabryki. Absolutnie nic nie mam do takie rozwiązania, bo uważam ,że dobre robią odkurzacze ale nie należy mówić innym nie ,co więcej Zelmera bym nie skreślał.
    I jeszcze jedno. Ówczesny prezes Zelmera , pan Madera pracował w Zelmerze do 2001 roku o ile się nie myle ,w czasach kiedy zelmerowi jeszcze nie przyszło do głowy produkować poza granicami Rzeszowa = import z Chin zaczął się w 2006roku czyli za czasów p. Płocica.

0
  • #8 27 Sie 2016 16:55
    DEDMAN
    Poziom 14  

Kolega czuje temat
    AMEN :D

0
  • #9 18 Wrz 2016 11:19
    p_rafal
    Poziom 1  

Przepraszam za odkop, ale nie chcę zakładać nowego tematu.

Dlaczego nie polecacie nigdzie syriusa? Jupiter jest lepszy od odysseya?
    Nigdzie nie mogę znaleźć mocy ssania, zelmer nie podaje na swojej stronie.

Patrząc po ich specyfikacjach, ten Jupiter ZVC425HT jest chyba okej. Zastanawiam się tylko czym się różni HT, od HM od HA... Bo widzę, że niby moc ta sama, a inna klasa energetyczna, inne zużycie energii, inne "klasa sprzątania poszczególnych nawierzchni".

Czy są jakieś odkurzacze, które podczas parkowania w pionie umożliwają przymocowanie szczotki do niego?

Jupiter też chyba lepiej odkurza od floorisa (ma większą moc silnika, ssania nie wiem...)? 50 zł w jedną lub drugą nie robi różnicy...

0
  • #10 01 Paź 2016 18:38
    SGoneill
    Poziom 17  

Załóż nowy wątek bo nikt ci nie odpowie temat zamykam.

0