Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór routera LTE i anteny

24 Sie 2016 16:42 777 2
  • Poziom 6  
    Witam. Posiadam pakiet LTE w orange bez limitu danych, niestety zanim wujek google otworzył mi oczy, dałem sobie wcisnąć router axesstela mvh 650- tak, wiem, że to cegła, którą orange muruje sobie magazyny i potem wciska nieświadomym. Oświecony przez internet zamierzam kupić router z modemem lte, na kartę sim, nieprzenośny, plus stosowną antenę do niego. Mieszkam w Gągławkach, powiat olsztyński, gmina Stawiguda. Dobrze byłoby zmieścić cenę routera do 300-400 złotych, antena mogłaby nie przekraczać 200-250 złotych. Proszę o pomoc w dobraniu jakiejś dobrej bestii jak na te pieniądze, za pomoc byłbym bardzo wdzięczny. Aha- to że wiem już, że obecny router to szmelc, nie czyni ze mnie speca w tych sprawach, więc mogę zadawać dość oczywiste pytania ;)
  • flexghzflexghz
  • Specjalista Sieci, Internet
    Zasięg LTE w Orange z sieci LTE1800Networks , najbliższe czynne BTS-y w Olsztynie-Jarocka lub w Stawigudach. Te w Dorotowie , Tomaszkowie i Rusi to raczej pozwolenia. Ale trzeba by sprawdzić na telefonie z LTE i jakąś aplikacją do monitorowania sygnału. Antena dual LTE1800 np. Cybertecha lub Sorensena. Koszt 200 z. router, najtaniej E5180As-22, B593s-22 lub B315. O MVH-650 już wszystko wiesz.
  • Poziom 6  
    Dzięki po raz 2 za pomoc, za 1 razem zrównałeś dostatecznie ten router z ziemią, ale oczywiście nie uwierzy ten, kto nie dotknie i nie posmakuje ;) Za jakiś czas wrzucę screen speedtestu ;)