Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel - Wymiana sterownika centralnego zamka na uniwersalny

leszeksz2 24 Sie 2016 19:06 1890 0
  • #1 24 Sie 2016 19:06
    leszeksz2
    Poziom 16  

Witam.
    W moim Oplu wariuje fabryczny centralny zamek. Często się zdarza że po zamknięciu zaraz się otwiera niezależnie czy zamknę z kluczyka. Czasami jest tak że otwiera się sam po jakimś czasie. Podejrzewam awarię sterownika centralnego zamka.
    Chcę zatem wymienić sam sterownik zostawiając oryginalne siłowniki (zamki). I tu pojawia się problem. Są takie opcje:
    1. Wymienić obecny sterownik na inny używany, ale trzeba by było przekodować kluczyk (pilot)
    2. Wymienić na uniwersalny sterownik, ale one nie obsługują siłowników master (potrzebny moduł bo fabryczny usuwam). Jeżeli już obsługuje ten typ siłownika to są to zestawy razem siłownikami (samego nie znalazłem).
    3. Wymienić na uniwersalny, a moduł do siłowników dorobić.
    Najbardziej się zastanawiam nad opcją trzecią, tylko nie wiem jak wygląda w środku moduł od sterowników. Czy posiada ktoś schemat takiego modułu? Przykład (czarna skrzyneczka) http://www.autotronika.pl/pl/katalog/alarmy-i...-centralny-carprotect-scorpio-bez-pilota.html

Co to znaczy i co wnosi do tematu stwierdzenie "w moim Oplu"? W jakim Oplu? Model i rok produkcji. Proszę uzupełnić informacje edytując post. Wpisu nie ruszać. Norbert.

0 0