Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

man tga - MAN TGA 35.440 sprawdzanie oleju

method92 24 Sie 2016 20:50 5976 3
  • #1 24 Sie 2016 20:50
    method92
    Poziom 8  

Witam.
    Jeżdżę teraz 4ośka manem tga 35.440 i nie wiem jak sprawdzić stan oleju.
    Wiem że jest opcja poprzez komputer lecz nie wiem jak do tego się zabrać w co kliknąć. Jeśli by ktoś mógł podrzucić owy sposób byłbym wdzięczny.
    Pozdrawiam

1 3
  • #2 24 Sie 2016 22:12
    pitool
    Poziom 30  

method92 napisał:
    Jeżdżę teraz 4ośka manem tga 35.440 i nie wiem jak sprawdzić stan oleju.

Ponieść kabinę,i po lewej stronie silnika ukaże się tradycyjna miarka oleju którą sprawdzisz stan.Jak chcesz sprawdzić na desce,to napisz w jakim języku masz menu.

1
  • #3 26 Sie 2016 09:53
    kakibara
    Poziom 28  

Cześć, aktywacja komputera przyciskami na kierownicy - lewa strona dolny, strzałka na dół - i naciskasz ok, schodzisz strzałką na drugą pozycję pierwszy poziom oleju, póżniej okładziny grubość jeżeli są czujniki itp. ciśnienie obieg 3....
    jeżeli masz starszy model
    pod zegarami z prawej strony lewy wciskasz - aktywacja komputera prawy działa do przesuwania do dołu lewym potwierdzasz wybór obsługi, diagnozy pobaw się nic nie przestawisz - jeżeli nie możesz pod zegarami aktywować komputera musisz lekko podnieść obudowę zegarów i malutkim wiertełkiem lub długopisem wcisnąć lewy przycisk.
    pozdo dla Ciechanowa.

0
  • #4 19 Lut 2017 14:49
    lukasz gt
    Poziom 8  

cześć jeżeli masz stare rozwiązanie mana to po prawej stronie licznika są dwa przyciski do wyświetlacza , lewy przytrzymujesz dłużej i wyświetla ci się menu samochodu następnie lewym przyciskiem schodzisz na dół do funkcji dane silnika następnie wchodzisz prawym przyciskiem poziom oleju i ukazuje się poziom oleju według komputera ale z praktyki wiem że to nie jest w 100% adekwatne do sprawdzenia oleju po podniesieniu kabiny na miarce i ważna uwaga sprawdzenie na kompie oleju może tylko się odbywać na zimnym silniku przed pierwszym uruchomieniem na niepracującym silniku.

2