Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć DJM 600 i Kempton KA 800

GismO83 24 Sie 2016 22:32 840 6
  • #1 24 Sie 2016 22:32
    GismO83
    Poziom 8  

Witam serdecznie,

zwracam się do Was z takim problemem ... otóż postanowilem zmienić nieco wzmacniacz i kolumny na "dojrzalsze". Do tej pory mixer do wzmacniacza podłączałem kablami chinch dla celów domowych i wszystko grało:)
    Teraz chcąc cos podziałać na rynku zakupiłem na razie STX PA 400 FR - 2 szt, dziś udało mi się kupić końcówkę Kempton KA 800.
    W związku z powyższym mam pytanie.
    1. Czy mixer z końcówką mogę podłączyć za pomocą przewodów XLR i będzie wszystko hulało ? Czy czasem lepiej zastosować XLR - Duży jack ? Lub czy jest jakieś inne rozwiązanie ? Takich kabli w ogóle jeszcze nie mam - więc co lepiej kupić ?
    2. Planuje zakupić suba, do tej pory stawiałem na aktywnego ale nie wiem czy ta końcówka moze zasilić równoczesnie satelity i suba np. pasywnego ? Czy leipej kupić aktywnego - i tutaj drugie pytanie - jak podłączyć sprzęt zeby sub grał basem a satelity resztą ?

Czytam już tutaj na forum od 3 dni, jednak każda końcówka jest inna jak widzę i teraz sam już nie wiem co i jak mam podłączyć.

Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc ...
    Tutaj zdjęcia sprzętu.
    Jak podłączyć DJM 600 i Kempton KA 8001.jpg Download (664.96 kB) Jak podłączyć DJM 600 i Kempton KA 800296016557_...zyczny.jpg Download (45.6 kB) Jak podłączyć DJM 600 i Kempton KA 800296016557_...djecia.jpg Download (46.88 kB)

0 6
  • #2 25 Sie 2016 08:17
    loox
    Poziom 12  

Witaj

1. Powinno wszystko działać bez problemu, XLR po prostu są trwalsze przy "nie domowym" użytkowaniu. Do podłączenia głośników również polecam Speakon.
    2. Jeśli mnie wzrok nie myli twoja końcówka nie ogarnie zasilania równoległego satelit i suba w sposób jaki napisałeś, bez zastosowania dodatkowego urządzenia.
    Reasumując najprościej satelity "wypuścić" na MASTER2 a suba aktywnego (lub pasywnego przez drugą końcówkę z filtrem) na MASTER1.

0
  • #3 25 Sie 2016 08:45
    GismO83
    Poziom 8  

1. Ok, to zaopatruję się w takim razie w przewody XLR.

2. Znowu zapytam - czyli na tą chwilę jeśli mam 2 satelity, to czy kupię suba aktywnego czy pasywnego to i tak muszę kupić drugą końcówkę ?

Jeszcze co do pkt. 2, satelity z mixera z Master 2 - czyli 2 x XLR, a sub z Master 1 - czyli 2 x chinch ?

Jak to razem zgrać - bo sub ma w sobie wzmacniacz z crossem (chyba) a satelity będą rówież grały pełnym pasmem, również basem ? jak odciąć bas ?

0
  • #4 25 Sie 2016 08:59
    loox
    Poziom 12  

Sub aktywny to taki, który ma wbudowaną końcówkę mocy (z odpowiednim filtrem).
    Więc nie potrzeba do niego dodatkowego wzmacniacza.

0
  • #5 25 Sie 2016 10:21
    GismO83
    Poziom 8  

Tak, to wiem. Jednak jak zrobić, żeby do satelit trafiał sygnał sredni i wysoki ? czy trzeba gdzies to wysterować ?

0
  • #6 25 Sie 2016 10:49
    loox
    Poziom 12  

To końcówka do satelit powinna filtrować niskie częstotliwości (jeśli dobrze widzę przełącznik HP FILTER 30Hz - poszukaj co dokładnie robi ten przełącznik) jeśli tego nie robi proponuje dodać taki filtr.

0
  • #7 25 Sie 2016 11:21
    GismO83
    Poziom 8  

Ok, super, bardzo dziękuję za info.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo