Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak wciąć się elektrozaworem do zasilania spłuczki.

eurotips 24 Aug 2016 22:44 3624 6
    eurotips
    Level 38  
    W podwieszanym sedesie puszcza uszczelka w spłuczce.
    Po napełnieniu woda się przelewa do sedesu, sporo jej leci,
    czasem więcej czasami mniej, licznik nabija kilka litrów na godzinę więc to spory ubytek .
    Wymiana uszczelki wiąże się z rozwaleniem całej ściany na której to wisi co na razie jest niewykonalne. Jedyny pomysł to elektrozawór na zasilaniu, kupiłem takowy z plastikowymi przyłączami 1/2" i muszę to gdzieś wciąć w zasilanie które zrobione jest na rurze w plastikowej osłonie średnica tak na oko 14 mm. Nie ma innego dostępu, musiałbym to przeciąć, wyciąć kilka cm aby zmieścić szeregowo zawór no i skręcić to jakoś.

Podpowie ktoś zorientowany w temacie ? jak jakieś szczegóły potrzebne to uzupełnię.
    Parowy
    Level 23  
    Witaj.

W każdym wucecie są dwa "zawory". Jeden napełnia zbiornik wodą do ustalonego poziomu, drugi - po wciśnięciu przycisku - tę wodę spuszcza do muszli.

Jeżeli woda przelewa się po napełnieniu zbiornika, znaczy to że zawór od napełniania nie zamyka się po osiągnięciu ustalonego poziomu. Z kolei "zawór" od spuszczania wody jest od góry otwarty - zapobiega to zalaniu w przypadku nie zamknięcia tego drugiego.
    Do spuszczania wody służy nie tyle zawór, co mechanizm spłukujący, ustrojstwo dzięki któremu po "jedynce" zużywasz 3L wody, a po "dwójce" 6L. Poza tym, zamknie się po opróżnieniu zbiornika.

Każdy wc podtynkowy jest tak skonstruowany, żeby można go było rozbroić przez otwór na przycisk.
    Należy zamknąć dopływ wody do spłuczki (w zbiorniku spłuczki powinien być zaworek), zdemontować zawór napełniający, delikatnie rozebrać, wyczyścić, odkamienić, wypłukać, złożyć, zamontować w zbiorniku.

Fotki bebechów zbiornika, lub też nazwa producenta, byłyby pomocne.

Zakładając że mówimy o sprzęcie mającym max około 15 lat :)

Pozdrawiam TB
  • Helpful post
    brofran
    Level 39  
    eurotips wrote:
    W podwieszanym sedesie puszcza uszczelka w spłuczce.
    Po napełnieniu woda się przelewa do sedesu, sporo jej leci,

A zawór pływakowy sprawdziłeś ? Najczęściej to on przepuszcza . Każdy kompakt podwieszany ma możliwość wymiany elementów po zdjęciu pokrywy z przyciskami . Próbowałeś ?
    eurotips
    Level 38  
    Remont był kilka lat temu, nawet 10 lat jeszcze nie ma, ale jest tak jak piszesz, mam mała i dużą porcję spłukiwania, sterowanie linkami ale zrobiono bardzo małe okienko i jak była wymiana wodomierzy to musiałem ekstra dopłacić za robociznę bo 2 dni im to zajęło bo nie ma dojścia. Remont robiła ekipa fachowców, daliśmy im klucze i pojechaliśmy na wakacje. Nie wiem jakiej firmy jest ten zbiornik, ale nic nie cieknie po spuszczeniu aż do momentu kiedy do pełna się napełni. Zawór też jest połowicznym rozwiązaniem bo odetnę dopływ i może uciekać ze zbiornika, tego nie jestem pewny. Oglądalem w Castoramie tego typu zbiorniki i szczęka mi opadła na widok tych dziwolągów, co jeden to lepszy patent na skomplikowanie prostej rzeczy.

brofran wrote:
    .
    A zawór pływakowy sprawdziłeś ? Najczęściej to on przepuszcza . Każdy kompakt podwieszany ma możliwość wymiany elementów po zdjęciu pokrywy z przyciskami . Próbowałeś ?

Po zdjęciu pokrywy widać linki około 70 cm każda idące w lewy dolny róg,
    żadnych szans aby tam się dostać, na gorze zbiornika żadnych otworów nie ma.
  • Helpful post
    Parowy
    Level 23  
    Cyknij fotki, to dużo wyjaśni

Te linki wchodzą do zbiornika do wspomnianego wyżej zaworu spłukiwania, jedna do 3L druga do 6L. W "przycisku" zapewne są dwa klawisze, większy i mniejszy.

Te trzy oraz sześć litrów, są pojęciem względnym, można to regulować - to tak, gwoli ścisłości.

O ile owi "fachowcy" nie odstawili partyzantki z tym wc, to napewno da się zdemontować zawór napełniający.

Zastanawiające jest to, że wodomierze były wymieniane przez otwór na przycisk spłuczki - dobrze zrozumiałem?

Co do małego okienka - w zależności od producenta i rodzaju wc pod tynkowego, te okienka wahają się w granicach 10 na 15 cm, w każdym przypadku możliwe jest rozmontowanie bebechów przez ten otwór.

Przycisk znajduje się w osi muszli? Na wysokości około 1m nad posadzką?

Dodano po 11 [minuty]:

P.S. Tak to wygląda u mnie.
    Attachments: To view the material on this forum you must be logged in.
    eurotips
    Level 38  
    Załączam zdjęcia.
    Jak wciąć się elektrozaworem do zasilania spłuczki. Jak wciąć się elektrozaworem do zasilania spłuczki. Jak wciąć się elektrozaworem do zasilania spłuczki. Jak wciąć się elektrozaworem do zasilania spłuczki.

Zamocowanie na drugi foto, zdjęcie robione w pionie, jest obrócone o 90 stopni.
    Liczniki i podłączenie spłuczki jest w tym okienku z prawej, trzecim zdjęciu.
    Reszta po zdjęciu osłony mechanizmu linek.

Zastanawia mnie sama obejma na ten zaworek co na foto kolegi zaznaczyłem w czerwone kółko, u mnie go nie ma ale jest na niego miejsce:

Jak wciąć się elektrozaworem do zasilania spłuczki.
    Parowy
    Level 23  
    Na Twoim ostatnim zdjęciu - to zapaćkane coś po prawej to zawór napełniający, w lewo odchodzi od niego wężyk zasilający, na jego lewym końcu powinien być zaworek (z małym pokrętłem lub z łepkiem śruby na płaski śrubokręt). Zamknij go, jeżeli nie był ruszany od nowości może nie chcieć współpracować ale przekonasz go do tego. Wężyk zasilający odkręć od zaworu spłukującego, delikatnie kombinerkami, powinien puścić. Wyciągnij zawór spłukujący, (może przeszkadzać plasticzany pręcik do przykręcenia przycisku, obróć go w lewo o około 90 stopni, aż cyknie i wyciągnij). Sam zawór spłukujący trzyma się na jakimś zatrzasku, jest jak by wsunięty na swoje miejsce, musisz obczaić jak go wyjąć. Co dalej z zaworem już wiesz.

Poprawka mojego postu nr #2, w każdym wucecie powinny być trzy zaworki, jest jeszcze ten który odcina wodę przed zaworem napełniającym.

Zanim to wszystko zrobisz - porada: zamknij zaworek ten po lewej przed zaworem napełniającym, odkręć wężyk od zaworu napełniającego. Do spryskiwacza do kwiatów wlej wodę 50/50 z octem. Spsikaj obficie cały środek spłuczki, napełnij zbiornik spłuczki wodą, wlej do tego octu i zostaw na noc, zamknij drzwi do łazienki, rano po prostu spuść wodę. Powtórz tak ze dwa razy, można też z domestosem.
    Między powtórzeniami, płucz wnętrze zbiornika wodą z wężyka - tego którego wcześniej odkręciłeś.

Spłuczka na moim zdjęciu była montowana w maju 2008 roku, na święta w zeszłym roku wyglądała jak u Ciebie, obsłużyłem ją tak jak Ci opisałem i teraz wygląda jak półroczny osesek :)

Dodano po 16 [minuty]:

Obejmą się nie przejmuj, jeżeli działało to znaczy że była nie potrzebna. Czasem montują takie plastiki, po co? Tylko oni wiedzą, może jest to coś jak by zabezpieczenie podczas transportu